PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669181}

Superman DCU: Wyzwolenie

Superman: Unbound
6,3 2 100
ocen
6,3 10 1 2100
Superman DCU: Wyzwolenie
powrót do forum filmu Superman DCU: Wyzwolenie

nie rozumiałem jak to jest z tym supermanem. Niby nieśmiertelny,niezniszczalny,odbijają się od niego pociski,nawet rakiety, a czasem dostaje takie bęcki ,że ledwo żyje(pomijając działanie kryptonitu)...dziwna sprawa...ale oczywiście nie krytykuję tego bo sam się wychowywałem na bajkach o supermanie. Mimo wszystko uważam,że najnowsze animacje z leciwym Bruce'm Bannerem wyszły dużo lepiej.

gjapmg1

sorry z Bruce'm Wayne'm

ocenił(a) film na 7
gjapmg1

Ja też tego nie rozumiem, oglądałem serial Smallville tam Clark Kent był bardzo szybki, dzięki temu pokonywał i przechytrzał wielu przeciwników nawet Doomsdaya zabrał do Lodowego Pałacu, no i ok w końcu to Superman człowiek szybszy od pociski ale w bakach tej szybkości w ogóle nie widać jedynie raz widziałem w Superman Vs The Elite, serialowy Flash też był szybki, ale Clark i on potrafili być jakby w dziurze czasoprzestrzennej, mimo że Clark był wolniejszy to jednak nadawał na podobnym poziomie.

gjapmg1

Superman ma, jak się okazuje, więcej słabości, niż kryptonit. Jego moce słabną i w końcu zanikają, gdy nie ma w pobliżu "żółtego słońca" - takiego, jak ziemskie. Komiksowa walka z Doomsdayem pokazała również, że nie tak do końca jest nieśmiertelny i nieczuły na ból i rany. Wygląda na to, że są po prostu siły tak potężne, że mogą go zranić. Że - mimo, że jak na ziemskie warunki - wydaje się niepokonany i niezniszczalny - może pojawić się potęga, która go może nieźle poturbować, zranić, a nawet zabić. Podobnie jest z Brainiackiem. Może po prostu jego wiedza pozwoliła mu posiąść taką siłę, skonstruować takie materiały, że mógł Supcia uwięzić, a nawet uszkodzić.
To bardzo dobrze. Niezniszczalny Człowiek ze Stali byłby zwyczajnie nudny.
Jako ciekawostkę (również kryptońskim wątkiem) dotyczącą okoliczności, kiedy Kal-el'owi rozładowuje się bateryjka, polecam doskonały komiks "Superman vs Aliens" wydany w Polsce wiele lat temu jako DC Wydanie Specjalne. A jako rozprawkę o śmiertelności - bądź nieśmiertelności - Supka wszystko, co się wydarzyło w Polskich wydaniach serii między pojawieniem się Doomsdaya, aż po zakończenie sagi "Regins of Supermans".

ocenił(a) film na 5
erdece

Słabością Supermana jest jeszcze magia. :)

gjapmg1

Superman jest tak silny jak na to pozwala scenarzysta, który akurat pracujące nad fabułą. Superman był zarówno bogiem pośród ludzi, który potrafi przesunąć całą planetę, jak i typowym super silnym, bohaterem mającym swoje limity.

crazy_race

Taa ciekawy jest fakt że chociażby w Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 superman jak dostaje łomot to regeneruje się wysysając życie z pobliskich rzeczy (niczym Sayanie z Dragon Ball). Wyjaśnia to jakby nie patrzeć wytrzymałość supermana, spada ona wraz z otrzymywanymi obrażeniami i jak go zostawiają ledwo żywego, to ładuje on bateryjki w tym czasie : P

gjapmg1

ja nie ogarnialem jak on jest w kosmosie i gdy wraca na ziemie zawsze pojawia sie w tym samym miejscu z którego wyruszyl

ocenił(a) film na 8
dawid10809

Widać zna się na geografii. Ty poruszając się w google Earth nie przybliżyłbyś sobie ssuwakiem powoli podglądu na swoje miasto i ulicę z kosmosu? On ma taki sam widok lecąc.

barry4500

to czego ten facet nie potrafi ?

ocenił(a) film na 8
dawid10809

To powinien akurat potrafić każdy kto kończy podstawówkę, przynajmniej patrząc na program nauczania w pierwszych klasach.

barry4500

mi chodzil o ogól jego umiejetnosci :) lata,zamraza oddechem,lamie na sobie skalpel itd a dodatkowo goli sie oczami (W jakiejs animówce goli zarost oczami)

ocenił(a) film na 8
dawid10809

Zazdrościsz mu, czy co? :D

barry4500

tego golenia oczami to mu zazdroszcze i tego ze lamie na sobie skalpel tez zazdroszcze

ocenił(a) film na 9
dawid10809

Umie też zoperować komuś mózg przez oczy.

ocenił(a) film na 9
dawid10809

Nie potrafi pokonać batmana :)
O nie potrafi wyczuć kryptonitu na kilometr. O nie włada nad prądem I ogólnie żywiołami.

kirmarks

albo mi się wydaje albo superman jest coraz mniej niezniszczalny

ocenił(a) film na 9
dawid10809

TO pewnie przez dziurę ozonową lub przez starzenie słoncza.
Ale i tak zawsze pod koniec filmu ma nagle kopa choć walcząc z batmanem to się nie popisał.

kirmarks

niby niezniszczalny ale dostaje baty od batmana

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Akurat w ostatnim "Batman: The Dark Knight Returns" Batman dość sromotnie przegrał z Supermanem.

Leszczu_zmienli_nick_jeb

aż to zobaczę :)

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Polecam - bardzo fajny. Z DC mój ulubiony obok Batman Gotham Knight i All Star Superman.

Leszczu_zmienli_nick_jeb

a jakieś komiksy gdzie Batman lub Nightwing walczą z Red Hoodem znasz ? bo chętnie to też bym to zobaczył :)

ocenił(a) film na 6
dawid10809

Niestety - kobieta i praca skutecznie pochłaniają mój cały czas, aby jeszcze czytać komiksy :(

Leszczu_zmienli_nick_jeb

chyba na kobietę nie ma co narzekać :)

dawid10809

http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Hood Proszę :)

dawid10809

I jeszcze: http://www.superherodb.com/Red_Hood/10-932/

escariote

dzięki za pomoc :)

escariote

dzięki ,Te informacje pozwolą mi zdobyc odpowiednie komiksy o Jasonie:)

dawid10809

Nie ma za co :)

escariote

ale i tak dziękuje:)

ocenił(a) film na 6
Leszczu_zmienli_nick_jeb

Dosyć podstarzały Batman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones