PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32852}

Syn szejka

The Son of the Sheik
6,6 210
ocen
6,6 10 1 210
Syn szejka
powrót do forum filmu Syn szejka

Lepszy od "Szejka"

ocenił(a) film na 6

Valentino w podwójnej - i ostatniej! - roli: swego czasu wielki hit, dziś już nieco ramota, choć ma swój urok, a Rudolf nigdy nie był tak dobry.

ocenił(a) film na 8
czipsy_dwa

A pozwól, że się nie zgodzę. Moim zdaniem "Szejk" miał o wiele bardziej ciekawszą historię. Tutaj plusem były akcenty komediowe.

ocenił(a) film na 6
panny_lane

Pozwalam, ale i tak obstaję przy wyższości "Syna..." :). "Szejk" wynudził mnie straszliwie i zestarzał się jeszcze bardziej, a gra Valentino była tam znacznie slabsza, choć film miał swój niezaprzeczalny urok. Lepiej broni się dziś jednak "Syn...", głównie dzięki wspomnianych akcentach komediowych i dawce autoparodii, która odciąża nieco ckliwość i patos "jedynki". Oba filmy są jednak na swój sposób cudne - ten klimat mocno zapomnianego już kina, gdy gwiazda była Gwiazdą, historia, nawet banalna, potrafiła bez reszty czarować widza i miała w sobie jakiś magiczny czar. Ten co prawda mocno już uleciał, ale i tak ogląda się to z dużym sentymentem i estymą.

czipsy_dwa

Pierwszą część obejrzałam w całości (chociaż zataczałam się ze śmiechu), drugą niestety przewijałam :/
Jakoś pierwsza mi bardziej podeszła, ale, że tak się wyrażę - skisłam jak ją oglądałam :'D Te miny Rudolfa (wieczny wytrzeszcz lub wzrok pedofila) i taka kiczowata historyjka na miarę dzisiejszego harlequina :') Ale filmu nie winię, przecież jest taki stary, że ojoj!

czipsy_dwa

Gorszy od jedynki, gorsza fabuła, mało epicki czyli mniejszy rozmach, wizualnie też słabiej. Pomysł na fabułę dwójki też nie najlepszy jakby nie można było wymyślić przygody dla postaci z pierwszej części. Może nieco lepiej się ogląda ale wyszło ogółem słabiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones