PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625516}

Syrup

5,6 2 787
ocen
5,6 10 1 2787
Syrup
powrót do forum filmu Syrup

Zarzuca się mu drewniane aktorstwo - ale ten film to pewna idea, a że ostatnio posucha na
inteligentne kino, warto zobaczyć.
Owszem postacie mają wyolbrzymione wady, aż do przesady - ale są uosobieniem
bezdusznego biznesu zwanego marketingiem.

Film wkurza - ale to dobrze, bo wkurza postawa bohaterów - postacie nie odstawiają
hollywoodzkiej gry, patrzą się tylko głupim rybim wzrokiem i kombinują jak tu zarobić. Nie ma
happy endu, nie ma refleksji, nie ma uniesień - jest groteskowa pogoń za stanowiskami w
której człowiek sam nie wie już kim jest.

Minus: strasznie klną - choć dla realizmu to potrzebne.

ocenił(a) film na 5
elbreth

Gdzie klną? Może ktoś zrobił złe polskie tłumaczenie? Osią dramatyczną filmu jest fikcyjny produkt "fukk", który niewiadomo jak wymawiać, i dlatego niektórzy wymawiają go jak popularne angielskojęzyczne przekleństwo. A dialogi to są raczej usiane pasywno-agresywnymi frazesami korporacyjnymi.

Do odczucie "drewna" po filmie to ja bym umieścił nie w "aktorstwie" ale w "scenariuszu". Nawet niegłupi scenariusz, ale tak przeładowany frazesami, komunałami i tuizmami, że do połowy myślałem, że to jest niezbyt udany film satyczny. Dopiero po połowie do mnie doszło, że oni próbują poważnie.

Moim zdaniem ciekawy eksperyment formalny w dramatopisarwie i scenopisarstwie, ale nic ponadto. Może zainteresuje kogoś młodego, rozważającego podjęcie kariery szczura korporacyjnego. A może po prostu producenci liczyli na to, że tacy kupią na ten film bilety?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones