PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209730}
6,4 195
ocen
6,4 10 1 195
Szaleńcy
powrót do forum filmu Szaleńcy

Miałem okazję obejrzeć ten film w kinie Iluzjon w Warszawie w dniu święta niepodległości w 2009r. Oprócz samego filmu, uraczony zostałem też doskonałą i podnoszącą morale muzyką na żywo. Film jak na tamte czasy zrobiony bardzo dobrze. I jak na tamte czasy bardzo dobre i z rozmachem nakręcone sceny batalistyczne.

Ulvesson

W sieci jest gdzieś jakaś kopia???, czy tylko Filmoteka Narodowa skrywa go w swoich sejfach ???

Neuromer

W sieci nie znajdziesz, w telewizji nie był pokazywany (przynajmniej przez ostatnie kilkanaście lat, więc nikt nie miał szansy nagrania)
Leży w archwium Filmoteki... i znając życie nie prędko ujrzy światło dzienne...

MrDeszczowy

ech..t.a "nasza" Filmoteka...

użytkownik usunięty
Ulvesson

po Twojej wypowiedzi, doszłam do wniosku, że zachowała się wersja niema, tak? Nie no, nie dość, że na palcach jednej ręki można policzyć polskie nieme filmy, które się zachowały, to jeszcze FN trzyma niektóre w archiwum -_-

Ten film właśnie jest niemy od zawsze i nigdy nie miał dialogów (nie na tablicach), a w latach 30 jedynie dograli mu muzykę w tle

Ulvesson

Będzie znów puszczany w Iluzjonie
http://www.iluzjon.fn.org.pl/filmy/info/2157/szalency.html?rep=11611

Ulvesson

Kolejny film który zobaczy garstka ludzi na jakimś seansie. Bo przecież żyjemy w latach 30-tych gdzie nie ma internetu, telewizji.ser wisów stremingowych i DVD. Na co czeka Filmoteka narodowa? Czy nie należy propagować naszego kina? Na czym młodzież ma się wychować na Awatarze?

Te filmy powinny żyć a nie być zamknięte w magazynie i od świeta pokazywane.

inkorajarek

Film będzie 15 sierpnia o 15 godzinie na TVP Historia.

TomaszBrz

A dzisiaj w TVP Kultura o 15:20

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones