PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804205}

Szczęśliwy Lazzaro

Lazzaro Felice
7,4 8 444
oceny
7,4 10 1 8444
8,0 32
oceny krytyków
Szczęśliwy Lazzaro
powrót do forum filmu Szczęśliwy Lazzaro

Niczym nie zachwyca, nie wnosi do życia niczego nowego. Stosuje dziwne metafory, które rozumie tylko sam reżyser. Kto jest grupą docelową tego filmu? Banda snobów z festiwalów, czy przecięty Kowalski?

Film miał być skierowany do mas, bo problemy które porusza są ich problemami. Jest jednak tylko jedno ale. Przeciętny widz go nie zrozumie, bo film nie operuje ich językiem.
Nie można było opowiedzieć tej historii prościej? Po co ta zabawa z magicznym realizmem?! Na siłę wrzucona fantastyka do problemu przyziemnego. Oglądasz sobie spokojnie film, a tu nagle wskrzeszanie i podróże świetlne rodem z filmów Marvela.

Nastolatek nie znajdzie w tym filmie nic ciekawego. Jak on ma się zarazić bakcylem na kino rzemieślnicze/artystyczne? Ten film niczego nie wyjaśnia, nawet nie próbuje tylko rzuca pojęciami w widza i masz domyśl się.

ocenił(a) film na 9
Skold

To oszałamiająca alegoria. Film, który zostaje w pamięci i w sercu na długie lata, a może na zawsze. I sercem oglądać go trzeba. Chyba zwykły Kowalski go ma.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Obejrzałem godzinę temu, już zapomniałem, tak mi zapadł w pamięci!
Obejrzało go 5 tys osób przez 2 lata na pewno zapadnie w pamięci. Bo nikt nie chce się męczyć z językiem ezopowym w xxi wieku.

Oszałamiająca jest brzydota bohaterów i krajobrazów, i to akurat jest na plus. Jak Włochy mogą być tak brzydkie! Kto by pomyślał!

Zwykły Kowalski nie ma serca bo zostanie potraktowany jak Lazzaro. Wie to każdy Kowalski i wcale nie potrzeba do tego filmu, żeby mu to pokazać.

Alegorie były w średniowieczu, mamy xxi wiek. Może skorzystajmy z narzędzi współczesnych do obrazowania współczesnych problemów

ocenił(a) film na 9
Skold

Alegria jest figurą stylistyczną używaną w sztuce. A film (przynajmniej część z nich takich jak Szczęśliwy Lazzaro) jest sztuką. I wiek XXI jej nie kasuje, tak samo jak metafory. Dziękuję, że podzieliłeś się swoimi przemyśleniami. Oczywiście każdy subiektywnie odbiera film. Pozdrawiam:))

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Kasuje, kasuje. XXI wiek też nie kasuje niewolnictwa?

ocenił(a) film na 9
Skold

Ja mówię o figurze stylistycznej, a ty o zjawisku społecznym. To tak jakby powiedzieć, że w XXI wieku nie używamy porównań, np. lśniący jak słońce.

ocenił(a) film na 5
Skold

Jakoś dało radę zmęczyć film o osobie z chorobą psychiczną.

ocenił(a) film na 7
Skold

Tak to zdecydowanie nie jest film dla nastolatków lub mało dojrzałych dorosłych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones