PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804205}

Szczęśliwy Lazzaro

Lazzaro Felice
7,4 8 444
oceny
7,4 10 1 8444
8,0 32
oceny krytyków
Szczęśliwy Lazzaro
powrót do forum filmu Szczęśliwy Lazzaro

Przyznam, że po pierwszych 20-30 minutach zaczął mnie nudzić, nie spodziewałam się niczego dobrego i zrezygnowana oczekiwałam na rozwój sytuacji coraz bardziej się dołując. Aż tu od połowy zaskoczenie i odzyskanie nadziei, że coś tu się zdarzy jednak nietypowego. I że ten film to nie strata czasu. Nadzieje spełnione.
Od początku próbowałam sobie to umieścić w czasie i jest to ciekawa rzecz. W pierwszych scenach myślałam: początek XXw, przed II wojną, tuż po? W scenie przyjazdu człowieka na skuterze- lata70? Potem rzecz się rozkręca. Ciekawy zabieg. No i nie tylko ten.
Generalnie polecam i zachęcam do przejścia przez pierwsze 30-40 minut, nawet jeśli dopadać będzie smutek, beznadzieja i poczucie zawodu, wszystko prowadzi do prostych, ale ważnych refleksji.

ocenił(a) film na 9
mahakos

Oszałamiająca alegoria. Film, który zostaje w pamięci i w sercu na długie lata, a może na zawsze. I sercem oglądać go trzeba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones