PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638513}
6,7 1 330
ocen
6,7 10 1 1330
6,6 7
ocen krytyków
Sztuka znikania
powrót do forum filmu Sztuka znikania

Po trailerze spodziewałam się mocno ironicznego filmu, który będzie wywoływał u mnie uśmiech
na twarzy - zderzenie się tak dwóch różnych światów. Jednak okazało się, że ten dystans jest
pozorny. Jak dla mnie film momentami bardzo przejmujący, pokazany w bardzo ciekawy sposób.
No i zdjęcia w tym filmie, obrazy, nawet jeśli nie są zasługą samego reżysera, to cieszę się, że
zostały tak dobrze skompilowane i mogłam je zobaczyć razem w filmie opowiedzianym słowami
Amona.

caput_mortuum

Hmm, tak na dobrą sprawę, to nie były to słowa Amona, cały tekst został dopisany przez polskiego pisarza (oczywiście nazwiska nie pamiętam), a przeczytany przez Haitańczyka mieszkającego w Polsce. Sam Amon zmarł chyba pod koniec lat '80. Byłam dziś na seansie po którym była rozmowa z reżyserem i prawdę mówiąc trochę to zmieniło moje podejście do tego filmu, gdyż w sumie trudno mówić o dokumencie sensu stricte i najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy co dokładnie Amon myślał podczas pobytu w Polsce.

ocenił(a) film na 10
Paulinka_Kuciak

Postanowiłam odpisać po jakimś roku czasu, ale myślę, że to nie będzie odbierane jako największe dziwactwo na filmwebie. Długo tu nie zaglądałam.
Mówiąc o Amonie nie miałam koniecznie na myśli postaci należącej do świata rzeczywistego. Nie zagłębiałam się aż tak bardzo w jego temat, na ile miał coś wspólnego z rzeczywistością. Z resztą nie miałam aż tak dobrego źródła aby się w te sprawy zagłębiać ( mowa oczywiście o spotkaniu z reżyserem).
Nigdy nie odbierałam tego filmu jako tradycyjnego dokumentu, raczej jak coś co przybrało podobną formę by przekazać całkiem ciekawą wizję reżysera, która jeszcze przeszła przez mój umysł i ciąg skojarzeń. Być może nie ma to zbyt wiele wspólnego z tym co chciał przekazać reżyser, czy też Amon. Jednak efekt końcowy mi się osobiście podoba :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones