PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140097}

Szum morza

Umi ga kikoeru
6,3 5 742
oceny
6,3 10 1 5742
7,3 3
oceny krytyków
Szum morza
powrót do forum filmu Szum morza

Widząc po komentarzach zdania na temat tego Anime są mocno podzielone. W zasadzie albo jest uważany za bardzo słaby (jak na Ghibli), albo za ideał... Osobiście - jak w przysłowiu - jestem zdania, że prawda leży gdzieś pośrodku. To znaczy nie jest to typowa produkcja do jakich przyzwyczaił nas Miyazaki. I pewnie dlatego większość, sięgając po kolejne tytuły Studia, poczuło się jakoś zawiedziona. Jednak jeśli odrzuci się "magiczny" styl, i podejdzie się do tego tytułu jak do czysto fabularnej produkcji, to być może okaże się, że jest to naprawdę bardzo dobry film (tyle, że animowany)!
I właśnie biorąc pod uwagę przedstawioną historię, klimat, kreskę... śmiało wystawiam mocne 8! Do wyjątkowości myślę, że troszkę zabrakło. Choć i to nie do końca, bo pod pewnym względem ta wyjątkowość została moim zdaniem osiągnięta. Ścieżka dźwiękowa w tym filmie jest wspaniała. Zaś motyw muzyczny "An Avenue of Wind" jest arcydziełem, które śmiało może konkurować (a być może i wygrać) z najwspanialszymi utworami Hisaishiego.

ocenił(a) film na 9
srick.pl

Dla mnie właśnie "jak na Ghibli" wyjątkowo dobry. Od razu widać, że Miyazaki tutaj palców nie maczał. Do mnie w ogóle nie przemawiają jego filmy.

ocenił(a) film na 9
srick.pl

Zgadzam się. Cudowna muzyka.

ocenił(a) film na 5
srick.pl

A ja w ogóle nie rozumiem zarysowanego tu podziału... Lubię zarówno Miyazakiego jak i, innych, trzymających realizmu reżyserów Ghibli. Ale to Anime... jest banalne, historia jest mało przekonywująca. Jest tak do bólu na siłę sentymentalny... ehh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones