PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678251}

7,3 10 1 156949
6,8 14
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 7
To była długa droga – od geriatrycznego sensacyjniaka przez bezduszny tasiemiec, po synonim... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Pomimo tego że film trwa ponad dwie godziny, James Wan nie marnuje czasu na zabawę w powolne budowanie napięcia, czy delikatne wprowadzenie widza w serię niewiarygodnych wydarzeń. Właściwie już od pierwszych minut serwuje odbiorcy sporą dawkę "adrenaliny w roli głównej". więcej
Nie ma tu aktorstwa najwyższych lotów, prosta fabuła w paru momentach wisi na włosku, a niezniszczalnym bohaterom nie łamią się nawet kręgosłupy, gdy już dawno powinni zginąć, jednak nie mogę wystawić niskiej oceny. Między postaciami iskrzy, a napisane przez Chrisa Morgana słowne dowcipasy włożone przede wszystkim w usta Romana (Tyrese Gibson) powodują szeroki i szczery uśmiech na twarzy więcej
"Szybcy i wściekli 7" to piękny, efektowny i niewiarygodnie wzruszający film, który póki co stanowi godne zwieńczenie samochodowego cyklu. Jest szybko i wściekle, czyli tak jak od zawsze być powinno. więcej
"Szybcy i wściekli 7" są efektem znalezienia przez twórców przepisu na przyjemny film akcji, a światowy sukces i plotki o kolejnych odsłonach tylko dowodzą tego, że jest we współczesnej kinematografii miejsce na tego rodzaju produkcje. więcej
W siódemce głównym przeciwnikiem ekipy zostaje Deckard Shaw (Jason Statham), który ogarnięty żądzą zemsty nie cofnie się przed niczym, by dopaść Toretto i jego przyjaciół. Tym razem nie chodzi tylko o pieniądze i walkę ze złem, ale o życie głównych bohaterów. Ekipa zbiera się więc znów, by dokończyć to, co zaczęła w Londynie. więcej
"Szybcy i wściekli 7" to kino mainstreamowe, adresowane do szerokiej publiczności mającej względem filmu określone oczekiwania. I właśnie w swojej kategorii, tj. odmóżdżającej rozrywki, produkcja owe oczekiwania spełnia z nawiązką, oferując jazdę bez trzymanki. Jeśli zaś ktoś wybiera się na siódmą (!) część "Szybkich i wściekłych", oczekując dramatu i realizmu, to chyba pomylił sale kinowe. więcej
Nie ma wątpliwości, że "Szybkich i wściekłych 7" trzeba zobaczyć, bo serce się cieszy, że chłopaki trzymają podkręcony poziom widowiska po latach w branży. Popcorn jest jak najbardziej na miejscu, bo... więcej
Wycieczki rodzinnym minivanem, odzyskiwanie wspomnień, imprezki i przybijanie pieczątek na komisariacie wypełniające codzienność poszczególnych bohaterów muszą poczekać do końca kolejnej zadymy – a ta, choć niepozbawiona pewnych ułomności, jest spektakularna. więcej
Cięty dowcip, obowiązkowy one-liner i "puszczanie oka" fanom – to wszystko znajdziemy również i tu, ale jeśli myśleliście, że w kinie akcji nic już Was nie zaskoczy, możecie zapiąć pasy po raz kolejny. Sukcesywnie pokonywane bariery realizmu przyprawią niejednego adepta fizyki o mdłości, bo stężeniem akcji "siódemka" wciąga poprzedniczkę nosem. więcej