PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668214}

Tajemnica Filomeny

Philomena
7,4 48 828
ocen
7,4 10 1 48828
6,7 27
ocen krytyków
Tajemnica Filomeny
powrót do forum filmu Tajemnica Filomeny

Wspaniały film

ocenił(a) film na 9

Muszę powiedzieć, że film przeszedł moje najśmielsze oczekiwania... Jest GENIALNY! Bardzo
ciepły, wzruszający i zmuszający do myślenia. W grze Judi Dench nie ma ani jednej fałszywej nuty,
emanuje z niej same ciepło i prawda. Wciąż przechodzą mnie dreszcze kiedy pomyślę sobie, że film
jest oparty na prawdziwej historii Philomeny Lee. Długo zastanawiałem się czy ja był bym w stanie
wybaczyć to wszystko i wychodzi na to, że nie... POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!

PS. Uważam za ogromną niesprawiedliwość fakt, że Judi Dench nie dostała Oscara.
Niezaprzeczalnie jej się należał. Co o tym sądzicie??

ocenił(a) film na 8
michcio4b

Nie widziałam jeszcze Blue Jasmine, więc trudno mi porównać, ale zgadzam się, że Judi była autentyczna. Sam film bardzo dobry, wzruszający, zostaje w pamięci. W przeciwieństwie do Zniewolonego :/

michcio4b

Niedawno obejrzałam. Czekałam długo na ten film, ale nie sądziłam, że będzie aż tak przejmujący, rozdzierający trzewia.
Ciężko dobrać słowa, jak oglądałam w niedzielę Oscary i widziałam prawdziwą Filomenę z uśmiechem na twarzy, dopiero po obejrzeniu filmu zrozumiałam jak wielką jest osobą.
Judi Dench - to niezwykła aktorka, istny kameleon,myślę, że sprawiedliwość niewiele ma wspólnego z całą ceremonią.
Meryl Streep także była niezwykła, stało tak, jak się stało. Judi jest genialna bez tegorocznego Oscara, wierzę, że jeszcze go otrzyma.
Zastanawia mnie dlaczego 'Philomena' w ogóle nie zdobyła żadnej nagrody, ale to nie ja ustanawiam reguły.
Pozdrawiam i podzielam Twe spojrzenie na film.
Wbił mnie w 'fotel'.

ocenił(a) film na 9
Shui

Oba te filmy (,,Sierpień w hrabstwie Osage" i ,,Tajemnica Filomeny) oceniam na 9 w dziesięciopunktowej skali. ,,Sierpień ..." jest filmem dużo bardziej przytłaczającym ,dołującym i miał parę niedociągnięć . ,,Tajemnica Filomeny" zaś jest filmem ciepłym i prawdziwym

Dziwi w ogóle fakt, że żadna z nich nie dostała Oscara.

Zdziwiło mnie też to, że Julia Roberts nie dostała Oscara za rolę drugoplanową w ,,Sierpniu...".

Wybory Akademii były nie trafione ...

michcio4b

Niestety, mam bardzo podobne spojrzenie do Ciebie. Myślałam, że Julia zostanie dostrzeżona, ale w kuluarach mówiono, iż Kate Blanchet to pewniak do Oscara.

ocenił(a) film na 9
Shui

Przekręty, przekręty i jeszcze raz przekręty ;) ,,Tajemnica Filomeny" bardzo, bardzo, bardzo dobry film... AMEN

michcio4b

Nie przepadam za Julią, a jednak w tym roku, to właśnie jej dałbym Oscara w kategorii aktorka drugoplanowa, bo była rewelacyjna, choć Lupita też zasłużyła. Niemniej wiem, że gdyby nie Lupita dostała Oscara, to trafiłby do Lawrence, więc lepsza już Lupita przed Julią niż Jennifer w tym roku ;) a Julia już statuetkę raz zgarnęła. Filomena zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, film był genialny. Blanchett nie może się równać Meryl i Judi, ale fakt faktem - nigdy nie będzie sytuacji, żeby wszyscy widzowie byli zadowoleni z rozdania nagród.

michcio4b

Dokładnie, nastawiałam się na dobry film, ale to była po prostu REWELACJA. Niesamowity wprost, serce ściśnięte miałam od samego początku, a po wyjściu z kina kiedy emocje powoli zaczęły puszczać, spłakałam się niepohamowanie. I Film, i Judy tym bardziej zasługują na wszelkie laury. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

P.S. Co do Oscarów to od czasów "Argo" jestem przekonana, że prestiż nagrody zginął bezpowrotnie. Nie jest to wyznacznik niczego, nagrody są sprzedawane, nie mam co do tego wątpliwości.

michcio4b

Niestety Akademia skrzywdziła Judi. Ale na szczescie na oscarach świat sie nie konczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones