PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794993}

Tajemnica objawienia

L'apparition
5,8 316
ocen
5,8 10 1 316
Tajemnica objawienia
powrót do forum filmu Tajemnica objawienia

Rzadko się zdarza obejrzeć kinowy thriller na temat objawień maryjnych, nie będący pełnym opętań horrorem, w którym na pierwszym miejscu obrywa po głowie Kościół, skrywający – jak zwykle - straszliwe tajemnice „w ciemnych lochach Watykanu”.
A jednak Francuzom się udało… W swojej pełnej napięcia fabule, Xavier Giannoli podchodzi do niezwykłych doświadczeń duchowych z powagą i szacunkiem, konstruując właściwie przejmujący, realistyczny dramat, którego zagadkowość wykracza daleko poza doczesność. Jacques Mayano, mający niewiele wspólnego z wiarą i Kościołem reporter znanej francuskiej gazety, zgadza się - na życzenie Watykanu - zostać członkiem komisji śledczej, próbującej rzucić nowe światło na zdumiewające wydarzenia. Prowadzi ona śledztwo w sprawie domniemanych objawień w małym miasteczku na południu Francji. Mieszkająca tam 18-latka, utrzymuje, że ukazała się jej Matka Boża, przekazując przesłanie pokoju i pojednania. Pogłoski o nadzwyczajnym wydarzeniu natychmiast przyciągają na miejsce objawień tysiące pielgrzymów. Równie szybko rozwija się tam cała machina medialno-dewocyjna, przed którą trzeba obronić widzącą...
Film wciąga jak najlepszy thriller, wcale nie przypadkiem stawiając widzom szereg poważnych pytań dotyczących wiary, której najwyższym przejawem jest teofania, objawienie się Boga, przeżycie cudu. Czy warto pytać się o prawdziwość nadzwyczajnych zdarzeń? Jak oddzielić mistyfikację od prawdy? Czym jest ów świat ducha, który dawno wykluczyliśmy z pola naszych doświadczeń? Jaki sens ostateczny mają wydarzenia naszego życia? Film w niezwykle interesujący sposób wplata się w dyskusję, którą tak nieśmiało i podskórnie prowadzi dzisiejszy świat.

MAREK_KOTYNSKI

Znów katolicka prowokacja. Nie ma dowodów na objawienia. Wierni w ekstazie zawsze widzą co chcą lub chcieliby zobaczyć.

Tomik_4

A wy ateiści to tacy mądrzy i objawieni...
Błagam nie róbmy gówno burzy napisał co napisał jak dla mnie to nie jest prowokacja tylko wyrażenie opini ale ok wiadomo że niektórzy i wierzący i niewierzący zawsze będą szukać zaczepki do dyskusji.

Tomik_4

Tomik4, wyraźnie nie wiesz, o czym mówisz. Jeśli odnosisz się do filmu, to piszesz głupstwa, albo go po prostu nie widziałeś. Przedstawia on historię wymyśloną! Nie może być prowokacją, tym bardziej (i tu spojler!), że objawienia okazują się w filmie po prostu ściemą! Przynajmniej te, w sprawie których toczy się dochodzenie. Jeśli natomiast odnosisz się do mojej wypowiedzi, to nie ma tam NIC, co miałoby prowokować. Stwierdzam nagie fakty i tyle. Dlatego twoja wypowiedź ze wszech miar wydaje się projekcją twoich uprzedzeń i niechęci - nie zależnie od tego, że akurat do KK. A szkoda! Może warto głębiej przemyśleć swoje nastawienia do świata, dociekać, a nie sądzić. Warto pojąć, co naprawdę myślisz, czego pragniesz ty sam, by nie być produktem medialnych narracji. To zawsze popłaca… Z poszanowaniem. M.K.

Marek62

Tak myślałem, ale zawsze znajdą się tacy fanatycy religijni co w tę historię, a raczej bajkę uwierzą.

Tomik_4

Jestem katolikiem, w bajki nie wierzę.

Marek62

"Jeśli odnosisz się do filmu, to piszesz głupstwa, albo go po prostu nie widziałeś. Przedstawia on historię wymyśloną! Nie może być prowokacją, tym bardziej (i tu spojler!), że objawienia okazują się w filmie po prostu ściemą!"
No ty za to widać, że oglądałeś, a też zrozumiałeś. Może obejrzyj jeszcze raz samą końcówkę i rozmowę dziennikarza z Anny przyjaciółką Meriem...

ocenił(a) film na 7
pawelk1504

Można prosić o wyjaśnienie "tajemnicy"? Coś tam wiem, ale przysnąłem i niektóre fakty mi się nie sklejają, a nie mam ponownego dostępu do filmu.

ocenił(a) film na 8
Marek62

Objawienia nie były tu żadną ściemą. Po prostu objawień doznała nie ta osoba...

MAREK_KOTYNSKI

Objawienia 'prywatne' nie są tak samo traktowane jak zbiorowe, bo każdy może powiedzieć że widział Matkę. Biorąc pod uwagę zeznania wielu świadków, objawienia w Fatimie są uznawane za fakt, nie mówiąc o Gietrzwałdzie gdzie żaden człowiek wówczas nie mógł przewidzieć geopolitycznej zagrywki, aczkolwiek Matka Boża ocaliła ludzi od I wojny. I wojna niestety wybuchła 37 lat później, według mistrza Grzegorza Brauna, z powodu iż Polacy nie wypełnili rozkazów Hetmanki i nie nawrócili się.

MisterTornister

Ocaliła od wojny, a potem foch na niedobrych ludzi i jebut. Głowa boli o takich banialuk tak samo, jak od pitolenia o planie bożym przy raku maleńkich dzieci itd.

miarara

cóż, pozostaje mi mieć nadzieję że się nawrócisz.

Z Bogiem ! :)

MisterTornister

Jak bym miał już się hipotetycznie nawrócić to oby w kierunku rzeczywiście jakiejś dobrej istoty, a nie bajek i oszustw religijnych.

miarara

i właśnie to miałem na myśli - Jedyny Prawdziwy Święty Kościół Katolicki

MisterTornister

Niech Ci będzie, ale taki on prawdziwy jak banknot odbity na kserokopiarce, że o świętości nie wspomnę :D

miarara

Rozróżnia się ludzki - ziemski Kościół Katolicki i niebiański Kościół Katolicki. To są podstawy, prawdopodobnie nie wiesz za dużo o religii i kierujesz się stereotypami, stąd twoje dziwaczne przeświadczenia.

MisterTornister

Mogę wiedzieć o religii wiele albo nic, ale nie ma to żadnego znaczenie, gdy uważam, że jeden i drugi wymyślili ludzie dla ludzi.

miarara

To tak jakby zza drzwi wydobywał się głos wiedzy, a ty mówisz: 'mogłabym tam zajrzeć żeby sprawdzić kto tam jest, ale będę udawać że nikogo tam nie ma i okłamywać samą siebie'.

Zamykasz oczy na Prawdę.

MisterTornister

Nie napisałem, że nie wiem nic więc nie wmawiaj mi zamykania oczu. Raczej Ty przymykasz oczy np. na prawdę na temat Fatimy. Miały tam miejsce jakieś paranormalne wydarzenia, które kosciól sobie interpretuje. Nie zamykasz oczu na prawdę to na pewno wiesz, że nie było żadnych 3 tajemnic. Łucja wspominała o jednym sekrecie, krórym nawet nikt za bardzo sie nie interesowal dopiero potem wyskoczono z tymi kłamstwami o 3 tajemnicach sekretu. Ja piszę o relacjach pierwszych księży którzy zostali wyslani do Fatimy i to wszystko było w dokumentach koscielnych.

miarara

ah rozumiem, wyznawczyni teorii spiskowych

'Jak człowiek przestaje wierzyć w Boga, zaczyna wierzyć w byle co'

MisterTornister

Nie ma w tym żadnych teorii spiskowych, sam możesz sprawdzić, co mówiły dokumenty, a i opowiadania niepiśmiennych małych dzieci są mało wiarygodne, a jak je przedstawiono ludziom to już inna sprawa. 100 lat minęło, teraz wymyślono by inne tajemnice pasujące do czasów. Nie sprawdziłeś innych źródeł niż wersja, którą forsuje kościół, to nie ma o czym z Tobą gadać, bo takie poznawanie prawdy to jak lizanie landrynek przez folię. Rozróżniasz 2 kościoły, a dajesz się robić w bambuko bajkami tego ziemskiego. Wierz, w co chcesz nawet zapłodnienia bez seksu i resztę bajek, ale to zawsze będzie tylko i aż wiara, zero dowodów. Wiem, wiem wierzącym nie potrzeba dowodów, także baw się dobrze i już nie będę głowy zawracać, bo jak ktoś wierzy, to nic go nie przekona i nieważne czy to bzdury o płaskiej Ziemii, reptilianach, czy gadającej bozi. Starczy tego gadania mam film do obejrzenia z opisem, że jest o dziecku chorym na nowotwór. Szkoda dzieciaka, ale co zrobić, taki plan boży wykańczać niewinne dusze. Żegnaj.

miarara

Po twojej wypowiedzi widać że piszesz o czymś o czym nie masz żadnego pojęcia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
miarara

Żaden foch. Maryja nie jest Bogiem.
I nie ma żadnego "Bożego planu dotyczącego raka małych dzieci".
Jeśli nie wierzysz, to i tak nie zrozumiesz, a jeśli szukasz sensacji, to proszę bardzo, masz prawo pisać takie rzeczy, ale chrześcijanie, nie ważne jacy, wiedzą, że Bóg nigdy nie chce cierpienia czy śmierci.
Ale ten świat, to świąt daný ludziom. To od nich zależy co tu będzie.

JaroTomik

Szukać sensacji w bajkach? Dobre dobre :)

MAREK_KOTYNSKI

Początek dobry, a później widać zmęczenie materiałem. Ten film po prostu, w żaden sposób nie pokazuje, dlaczego stworzono tę niesamowicie irracjonalną intrygę.

ocenił(a) film na 8
blaise_huet

Dlaczego irracjonalną? Wszystko jest tu logicznie skonstruowane, postępowanie wszystkich bohaterów po końcówce filmu okazuje się całkowicie zrozumiałe.

fracek506

Pełna zgoda. Film jest klarowny i dopracowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones