PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127199}
4,2 332
oceny
4,2 10 1 332
Taras Bulba
powrót do forum filmu Taras Bulba

Straszny gniot

ocenił(a) film na 1

Nic w tym filmie nie zgadza sie historycznie. Mundury hiszpanskie, Kozacy spiewajacy Kalinke (piesn rosyjska), oblezenie Dubna, do tego dekoracje jak z teatrzyku dla dzieci. Film chyba dobry dla Ameryki dla ktorych Rosja i Ukraina to jedno i to samo, a Polacy to barbarzyncy ktorzy morduja szlachetnych i romantycznych wojownikow.

ocenił(a) film na 1
Drunksoldier

Taka jest podobno książka. Nie czytałem jej i nie zamierzam. Ukraińcy zrobili wersje, która jeśli chodzi o scenografię jest o niebo lepsza, ale cały film to ogólnie propaganda. Np. podczas całego filmu kozacy, nawet jak przegrywają bitwę, to zabijają Polaków dziesiątkami, Polacy ani razu. Gdy Kozak ginie musi obowiązkowo wygłosić pean na cześć świętej Rusi i zabić paru Polaków(co z tego że jest śmiertelnie ranny?!)

użytkownik usunięty
Drunksoldier

Może i jestem drażliwa na szczegóły, ale ponadto, co napisałeś, bardzo mnie irytowały typowe saskie rysy twarzy. Jedynie Yul wpasował się w rolę Kozaka. Mam zamiar obejrzeć ukraińską wersję, jestem bardzo ciekawa ich interpretacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones