PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=512784}

Terminator: Genisys

Terminator Genisys
6,1 71 727
ocen
6,1 10 1 71727
3,5 17
ocen krytyków
Terminator: Genisys
powrót do forum filmu Terminator: Genisys

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 3

Nareszcie miłośnicy serialu Moda na Sukces i Harrego P. mają swoją wersję Terminatora! Zawiłość fabuły, wzorowanej na przygodach Gucia i Cezara, okrasza fantastyczny humor rodem z American Pie. Mi zabrakło tylko tego, aby Pops miał takiego malutkiego zwierzaczka typu mikro-Bethoven, który kradłby mu śrubki i sikał na buty. Zabrakło także na koniec sceny gdy w sali pełnej ważnych osobistości wszyscy padają sobie w ramiona krzycząc Udało się!
My, miłośnicy sagi Zmierzch i prozy Paolo Coelho, czekamy teraz z niecierpliwością na nowe przygody Rockyego, w których, w przerwach pomiędzy mordobiciem bohatera pocieszałaby młoda cycata kobieta, ( mogłaby się okazać jego córką, a on jej drugim świekrem ze strony matki), roniąc łzy na obciery boksera i opowiadając o swoim nieszczęśliwym dzieciństwie, o pijanym ojcu, który bił matkę i głodzie, który zmuszał ja do zjadania dżdżownic z ogródka. A także na nową wersje przygód policjanta McLeine'a, gdzie B.Willis, kiedy nie opróżniałby kolejnych magazynków, siadałby z wybranką w romantycznych miejscach i obserwując zachody słońca użalaliby się wspólnie nad losem płetwali błękitnych, głodem w Afryce i globalnym ociepleniem.
Jednocześnie stanowczo zaprzeczam, jakoby scenariusz filmu wypadł krowie spod ogona a ślady krowich placków i smród w każdej ze scen jest wynikiem przypadku i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności.

ocenił(a) film na 9
bulec1

WTF ? O.o

ocenił(a) film na 8
bulec1

Ja nie narzekam ! mi się podobało . :D

ocenił(a) film na 7
bulec1

Nie kapuje. Nie lubisz kina familijnego czy (melo)dramatow? Jesli oczekiwales samych efektow specjalnych to polecam transformers. Tam nie ma scenariusza...

bulec1

kolejny matoł wielbiący na wspólnej i zbuntowanego anioła

ocenił(a) film na 5
bulec1

Twój wpis (niezależnie od tego, czy się zgadzam z Twoją oceną filmu czy nie) mogę skomentować tylko dwoma słowami: Kocham Ciebie :D

ocenił(a) film na 4
Unibet_78

Aż szkoda, że tu nie ma opcji "Lubię to" :D

bulec1

proszę wytłumacz mi o co chodziło w tej części bo ja powaga nie jaże, tak zagmatwanej fabuły to jeszcze nie widziałem proszę o szczere wypowiedzi i proszę się nie śmiać bo ja nie zrozumiałem tej części w ogóle.

ocenił(a) film na 5
bulec1

Fabuła jest niepotrzebnie zagmatwana, przeszłość w 1984 roku zupełnie pozbawiona klimatu, efekty (jak na super budżet) trącą chałą i plastikiem, a nadmiar dialogów i filozofowania przynudza. Cóż, pierwsze dwie części stoją na podium, trzecia może być ciekawostką, a reszta mogła nie powstawać...

ocenił(a) film na 5
Bruce_Lee

No, i pod tym stwierdzeniem się podpisuję.

bulec1

Co tu dużo gadać, jeśli po cofnięciu się w czasie przez Kyle-a, nawet bezdomny żul nie przypomina żula. Emilia Clarke w roli Sary... kim ona w ogóle jest? jak można amatorkę wcielać w rolę tak kultowej postaci kina jak Sarah Connor. Na to pytanie zapewne znają odpowiedź jedynie tryskający sokami szczęścia fani Daenerys. Wiadome było, że nie da się zastąpić Lindy Hamilton, tak samo jak wiadome jest to, że dziewczyna znalazła się w tym filmie dlatego, że jej twarz jest teraz na topie, a nie dlatego, że ma jakiś aktorski talent. Po co ten film ma tytuł Terminator, skoro targetem tego czegoś są nastolatki, którzy nie mogą nawet pamiętać początków uniwersum. Fabuła jest tak zidiociała, że chyba tylko gdybym miał naście lat, słuchał dubstepu a moim mentorem byłby popek, byłbym w stanie wyrazić dla tego filmu jakieś uznanie, coś w rodzaju "było epicko xD". Zakończenie gasi światło.

Czekam na kolejną część w której T-800 cofa się w czasie aby podać sobie serum na zatrzymanie procesów starzenia. Cytując klasyka: k***a ja p******e.

ocenił(a) film na 5
bulec1

od Harrego P też się odwal

ocenił(a) film na 6
bulec1

ale pottera to ty szanuj

ocenił(a) film na 1
bulec1

w zamiarze to chyba miała być taka wersja "dla dzieci", problem w tym , że ja T1 widziałam mając lat 12 i do tej pory jest dla mnie kultowy, więc kompletnie nie rozumiem zniżania się do takiego poziomu...

ocenił(a) film na 3
annikki27

Wpis stary ale odpiszę :)

Ja także oglądałem jedynkę jako dzieciak. Ciekawe jest to że w szkole podstawowej urządzono nam pokaz tego filmu. Klasa może szósta, salka, telewizor i film na vhs. Jakoś nikt się nie przejmował, czy aby dzieci mogą oglądać taki film. Wrażenia miałem takie, że spać nie mogłem. Chyba nigdy wcześniej ani później film mnie tak nie trzymał w napięciu. Dosłownie przez cały czas bałem się czy bohaterom się uda. W końcu o to chodziło: pokazać bezwzględną maszynę niemal nie do powstrzymania, a z drugiej strony bezbronnych bohaterów, zdawałoby się bez szans. Do tego cała pesymistyczna wizja świata skazanego na zagładę.

Dlatego dziwię się po co powstają takie filmy jak Genisys. Jeśli to ma być skok na kasę, to ludzie w Hollywood nadal chyba nie zrozumieli dobrze mechanizmu. Nie powinni tworzyć wersji dla młodzieży i to w dodatku inteligentnej inaczej. Oni tego uniwersum nie znają. Taki Terminator nie przemówi do nich bardziej niż Transformers. Prawdziwa kasa jest w nostalgii. Furorę robi vintage: odwoływanie się do wspomnień dorosłych, którzy chcą poczuć się na nowo dziećmi. Zróbcie pełnokrwistego Terminatora, a pójdzie do kin pokolenie obecnych 30-latków. Wcale nas nie jest tak mało by się nie opłacało, a przy tym zarabiamy często niezłą kasę i możemy wam ją oddać.

ocenił(a) film na 1
Phillosoff

trafiłeś w samo sedno, takich rzeczy się nie zapomina, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
annikki27

dolaczam sie....

ocenił(a) film na 4
bulec1

Trudno nie ubolewać nad tym, że pierwszy "Terminator" miał w sobie coś apokaliptycznego, mrocznego, a całość ewoluowała (czyt.: zdegenerowała się) w naszpikowaną efektami piramidalną bzdurę. Ostatnią częścią, którą widziałem w kinie była "czwórka". I definitywnie wystarczy.

http://casusaniola.pl/straganiarz/

ocenił(a) film na 1
bulec1

ten film to katarstrofa :) kernel go stove łonder prawdopodbnie z innym slepym na bank, inaczej nie mozna tlumaczyc tej kupy.

ocenił(a) film na 8
bulec1

Najwyraźniej nie widziałeś pierwszej, czy drugiej części Terminatora.
Gwarantuję Ci że tamtych filmów nie da się dziś oglądać.
Ten miał przynajmniej niezłe efekty, i bardzo dużo akcji, i w przeciwieństwie do pierwszych części nie wygląda jak film klasy B.

ocenił(a) film na 3
NieMamSwojegoZdania

no właśnie o to chodzi, że widziałem :-) I uważam Terminatora 2 za najlepszy film s-f jaki zobaczyłem,
Nie przejmuj się, jestem starszym gościem, moja ocena po prostu kwestia gustu i pewnego życiowego stażu.
pozdrawiam

bulec1

a gdzie Obce i reszta świetnych SF. Nie wierze, że T2 to twój psiapsiuś nad psiapsiusie.

NieMamSwojegoZdania

no i właśnie w tym rzecz, że nie CGI świadczy o dobrym SF.
Zacznij dziecko od czytania Philipa K. Dicka i na pewno na nim skończysz :)

SF to przede wszystkim dobra fabuła. Ty w ogóle wiesz co to znaczy film klasy B.

Łoj dziecko, dziecko. Albo łój dziecko, dziecko.

Strzel se to to ci i tak nie przejdzie.
http://www.filmweb.pl/film/W+mgnieniu+oka-1992-9701

ocenił(a) film na 8
markin

Co ma książka do filmu? O.o
Książki to tania rozrywka za 2 zł pod dworcem dla biednych ludzi, których nie stać na bardziej ambitną i kompleksową rozrywkę.
Skoro mówimy o SF, zgadzam się co do fabuły i faktu że efekty to nie wszystko. Nie mniej jednak, jeśli film wygląda na kręcony z budżetem 150 zł na frytki, i jakością obrazu telefonów komórkowych sprzed 8 lat, nie potrafię określić go inaczej niż kinem klasy B, drogie dziecko :)

NieMamSwojegoZdania

książki przeżywasz po swojemu i FX masz w głowie.

ocenił(a) film na 3
markin

Nie karm trolla bo i tak nie zrozumie :)

adamm80

eee tam kupiłem dużo karmy, na zapas :D

ocenił(a) film na 3
markin

Wtrącę swoje trzy grosze...

Ja po obejrzeniu Genisys mam wrażenie, że efekty specjalne zrobiono po taniości. Jeśli uwzględnić czasy w jakich się dany film oglądało, to zdecydowanie efekty z T2 wgniatały wówczas w fotel. Nawet dziś nie ma wstydu. W T1 jest już gorzej, ale efekty mechatroniczne zawsze były trochę nienaturalne.

Natomiast patrząc dzisiaj na Genisys, odnoszę wrażenie że lepsze efekty widać czasem w reklamach ibupromu ;) Jest dużo CGI ale żeby jakoś cztery litery urywało to nie. Raczej razi sztucznością. Jeśli to ma być ten przepych i bogactwo współczesnego kina, to ja już wolę popatrzeć na dobry cinematic w jakiejś współczesnej grze.

Phillosoff

Masz rację.
Nie wiem czy widziałeś ale ten film naprawdę robi wrażenie oczywiście to czysty komputerowy ale jak mamy ibuprom na podorędziu ;)
http://www.filmweb.pl/film/Legendy+sowiego+kr%C3%B3lestwa%3A+Stra%C5%BCnicy+Ga+H oole-2010-479701
"Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole"
Polecam tylko i wyłącznie w Full HD lub lepszym. Naprawdę pióra, woda, krople wody świetne wrażenia.

NieMamSwojegoZdania

Dla mnie najlepszą częścią jest część pierwsza z 84r. I co teraz ?

ocenił(a) film na 8
Zetnakatel

To pytanie do mnie?
Ja bym powiedział zabij się, bo zaraz i tak umrzesz ze starości, ale myślę ze sam sobie powinieneś odpowiedzieć :)

bulec1

SHOTS FIRED!

ocenił(a) film na 6
bulec1

Powiem tak: niektórym od dobrobytu w dupach się poprzewracało. Już zapomnieli jak kiedyś w telewizji ruskie filmy leciały. A małolaty powinny być wdzięczne naszym cudownym czasom, że widowisko, które kosztowało kilkadziesiąt lub kilkaset milionów dolców i przy którym pracowało kilkaset ludzi, mogą sobie obejrzeć za darmo (bo pewno 95% z was ściągnęło pirackiego Terminatora).
Fakt, film nie był jakiś porywający. Nie tak klimatyczny jak jedynka, czy dwójka. Aktorstwo bez polotu, może z wyjątkiem Johna w pierwszej części filmu (co mnie trochę zaintrygowało). A Szwarcuś.. cóż, to Szwarcuś. Ale film, jak na kino akcji był całkiem przyzwoicie skręcony. To, że niektórzy z was oczekiwali, czy wymarzyli sobie coś innego niż twórcy założyli (lub im wyszło) i po początkowej podniecie i mokrych spodniach zostało rozczarowanie, nie znaczy że film sam w sobie był tragiczny.

ocenił(a) film na 2
elistokles_

Właśnie był. Sugerujesz że nie ma racji ten kto go gorzej ocenia. Ja bardzo lubię filmy s-f (Terminator, Alien, Gwiezdne Wojny itd.) ale w tym filmie się kompletnie pogubiłem. A do tego te idiotyczne dialogi i sceny z tanich brazylijskich seriali. Sorry nie mam litości dla tak źle zrobionych filmów. A co do efektów to scenę z helikopterami zrobili jak w tanim filmie (a tu przecież kosmiczny budżet). Słabo Panie Arni, oj słabo.

ocenił(a) film na 6
AMEDOR

Gwiezdne wojny Nowa nadzieja - to jest dopiero tani brazylijski serial! :)

ocenił(a) film na 6
bulec1

Wszystko w tym filmie jest tak głupiutkie i cukierkowe, że aż słodkie. Po tytule "Dżenaj-Sys" wiadomo zresztą gdzie poprzeczkę oczekiwań postawić. Gdyby jeszcze któraś z liter była napisana koślawie i odwrotnie, toby dopełniło wizerunku. Aktor wcielający się w Johna Connora grał jak Matthew Perry i Bill Murray i w sumie mnie bawił bardziej niż złościł. Gdyby ten film to było dziecko, tobym je po główce poklepał :)

ocenił(a) film na 7
bulec1

"Zawiłość fabuły, wzorowanej na przygodach Gucia i Cezara" po tym fragmencie widac zes troll. fabula byla akurat znacznie bardziej zawila niz wszystkie poprzednie czesci razem wziete.

lysysloik

"fabula byla akurat znacznie bardziej zawila niz wszystkie poprzednie czesci razem wziete."

Bo jeśli coś jest "zawiłe" to musi być dobre.

ocenił(a) film na 7
marcin261287

nie ocenialem w komentarzu czy to dobrze czy nie...

lysysloik

A jednak oceniłeś na 8/10, czyli ta "zawiłość" fabuły musiała zrobić na Tobie wrażenie.

ocenił(a) film na 7
marcin261287

film mi sie podobal to i dostal osemke. tak cie to boli?

lysysloik

Ani trochę. Są gusta i bezguścia.

ocenił(a) film na 7
marcin261287

wyrazy kondolencji dla wszystkich ktorzy maja nieprzyjemnosc cie znac. over and out.

lysysloik

Hasta la vista, baby.

użytkownik usunięty
bulec1

brakuje tylko słowa "przewidywalny" i byłbyś "zjebem kompletnym",
chciałeś być zabawny, a wyszło jak wyszło, no cóż...

ocenił(a) film na 4
bulec1

Zgadzam się z autorem. Terminator to powinien być film wyłącznie dla dorosłych, z brutalnymi scenami i mrocznyn klimatem, a genesis to jest papka dla dzieci, z poplątaną fabułą, beznadziejnym scenariuszem, złym doborem aktorów i masą efekciarstwa.

bulec1

Ciekawe czy to ostatnia czesc

ocenił(a) film na 7
maciek27

jesli nastepna czesc ma byc w takim stylu jak ta ostatnia to niech juz ta ostatnia pozostanie ostatnia...

ocenił(a) film na 7
bulec1

Ja tam daje 7 bo mi się dobrze oglądało. Fakt nie ma co porównywać z T2 czy T1 jest gorszy również niż Ocalenie. Ja też nie oceniam go poprzez inne terminatory tylko tak ogólnie bo dziś mało dobrego kina Sci-Fi.
Ja tam liczę że będzie następna.

ocenił(a) film na 3
bulec1

Wszystko ładnie, pięknie ale od Harrego to się odwal. Przynajmniej od tego ,genialnego, książkowego :)

ocenił(a) film na 7
Danio31b

moze tylko prze pomylke ktos cos namieszał, Harry nie jest dla profanow....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones