PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35772}

Testament doktora Mabuse

Das Testament des Dr. Mabuse
7,5 1 129
ocen
7,5 10 1 1129
Testament doktora Mabuse
powrót do forum filmu Testament doktora Mabuse

Rewelacyjny film

ocenił(a) film na 9

Dobrze zrealizowany i po prostu ciekawy. Aż trudno uwierzyć, że powstał w 1933 roku

O ile "Doktor Mabuse - gracz" trochę mnie znudził, "Testament" od początku wciąga i trzyma w napięciu. Mamy tu błyskotliwy scenariusz, uznania godne zdjęcia, ciekawe i starannie dopracowane "efekty specjalne" i zwracający na siebie uwagę, nowatorski montaż. Aktorsko też nie stoi źle.

ocenił(a) film na 7
Kinokio

Doktor Mabuse cz1 i 2 to dzieło nowatorskie i oryginalne. Trzyma w napięciu od początku do końca. Natomiast Testament nie jest już tak przełomowy. Montaż i efekty specjalne na tym poziomie obserwujemy przecież już w I części powstałej 13 lat wcześniej. Co więcej Testament jest raczej przewidywalny czego nie można powiedzieć o Dr. Mabuse.

Kinokio

Fajne były również niektóre sceny Np ta z zalanym pokojem czy z pożarem fabryki- bardzo fajne ujęcia.

ocenił(a) film na 5
Kinokio

Ja miałem odwrotnie. O ile pierwsza część mnie pochłonęła bez reszty. Byłem w zafascynowany pojedynkiem głównych bohaterów o tyle "Testament.." mnie niebywale zmęczył.

Kinokio

Zgadzam się, ten film wygląda jakby nakręcono go w latach 50-60tych a nie w roku 1933. Zdjęcie świetne, film ciekawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones