PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10116}
6,0 219
ocen
6,0 10 1 219
Texasville
powrót do forum filmu Texasville

Texasville

użytkownik usunięty

Oglądając "Texasville" przez cały czas miałam przed oczami "Ostatni seans filmowy " tego samego reżysera. Może dlatego moje wielkie rozczarowanie. Film wlecze się niemiłosiernie, problemy jakies wydumane nawet jak na realia amerykańskie. Wszyscy sypiają ze wszystkimi jak w operze mydlanej. Nawet wspaniali aktorzy, którzy zagrali również w "Ostanim seansie" nie uratowali "Texasville".

no i taka sama jest ksiazka... problemy wydumane, kazdy spi z kazdym, kazdy zdradza kazdego, chora spolecznosc malomiasteczkowa, nieszczesliwi ludzie... w ksiazce jest zupelnie tak samo wiec nie wiem jak mialby to przedstawic bogdanovich twoim zdaniem ?

no, te dłużyzny są do zaakceptowania. Z przyjemnoscią oglądam ten film. Jest w nim wolność, trochę dziecięca, naiwna, zgadza się, ale taka mi się podoba.

Zeby zrozumiec klimat filmu do konca... to jednak trzeba byc choc przez jeden dzien w miasteczku gdzie powstala ta historia, gdzie byly krecone oba filmy ... ARCHER CITY w Texasie ... wizytujac to miasto , ngle stajesz sie ..... czescia obu filmow !!! ....Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 6
KrolikKR

a ty byłeś?

dzungo

tak, miałem te przyjemnosc....

ocenił(a) film na 6
KrolikKR

No to rzeczywiście... klimat raczej niezrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego a tobie zazdroszczę, że mogłeś go "dotknąć" :)

użytkownik usunięty

Wszystko prawda. Niezbyt to udane nawiązanie do Ostatniego seansu. Takie dopowiadanie historii na siłę, już właściwie bez treści, koncentrujące się wyłącznie na kalekich relacjach między bohaterami. Ale...
Nie jest to pozbawione sensu! Na film o pustce egzystencji trzeba tylko znaleźć właściwą formę. A tutaj właśnie tego zabrakło, jakiegoś ciekawego zabiegu narracyjnego i dlatego efekt jest rozczarowujący. Film jednak moim zdaniem przewrotnie może być ciekawy właśnie dla tych, co znają książkę.
McMurtry nadal próbuje trywialnie dyskontować sukces Seansu w kolejnych książkach o Duanie, ale nikt już się nie kwapi z kolejną ekranizacją, a i w Polsce tych kontynuacji już się chyba nie wydaje też drukiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones