PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124467}
6,8 194
oceny
6,8 10 1 194
The Great Rock 'n' Roll Swindle
powrót do forum filmu The Great Rock 'n' Roll Swindle

film widziałem bardzo dawno temu. niewiele było wtedy filmów o takiej temetyce. bycie punkiem było wtedy nie lada wyczynem (dziś wyczynem jest bycie normalnym). wtedy film szokował. dziś nie zrobiłby pewnie na nikim wrażenia. do dziś mam gdzieś na kasecie muzykę z tego filmu. ale dziś mamy inne czasy i nikt nie słucha już kaset, a punk rocka można kupić w supermarkecie.

2222

no tak jest, zawsze wszystko się zmienia hehe

OLDspice

Może i rzeczywiście tak jest, ale tak to jest do d... Czekam na współczesnych młodych, którzy ruszą tę grudkę błota jak Sex Pistols. Nie chcielibyście sie uwolnić?

makx

Bunt? A niby jak? Jak to celnie zauważył 2222 dziś bycie normalnym jest nie lada wyczynem. Ja jestem wiecznym rebeliantem, zawsze byłem. Później zaś wyjechałem na zachód i... Jako rebeliant zacząłem nosić WYPRASOWANE koszule i spodnie. Do tego nie noszę żadnego kolczyka (mam kilka dziurek w uszach które teraz zarosły zupełnie). A na dodatek używam grzebienia! Wszak rebeliant to ten kto idzie "pod prąd", a co to za rebeliant który, jak wszyscy, nosi kolczyki i tatuaże? Świat stanął na głowie. Rebelia stała się modą. Więc co ma począć prawdziwy rebeliant?
PS: Nigdy już nie nazwę siebie "rebeliantem" czy "buntownikiem"! A to po tym, jak obejrzałem reportaż ze zlotu "alfonsów" w Chicago kilka lat temu. Wszyscy ci kolesie określali siebie jako starych, wypróbowanych rebeliantów i buntowników walczących z systemem. Oczywiście, tak mówili o sobie "starzy wyjadacze". Młode zaś wilki alfonserki słuchały z zapartym tchem. Nieomal jakbym słyszał jakiegoś kombatanta który opowiada harcerzom przy ognisku jak to się ze Szwabami naparzał podczas II Światowej! Jak założą Związek Kombatantów Walki z Systemem to ja na pewno nie chcę się znaleźć w jego szeregach.

ocenił(a) film na 8
rejmons

bedziesz teraz niszczyl system od srodka...:d

Tarakum

Po co niszczyć system? Zaraz powstanie nowy jeszcze gorszy. Przykład? Proszę bardzo: W drugiej połowie XIX w. był "zamordyzm", przymus i generalna "urawniłowka". No, ale to był najlepszy czas dla Europy! My byliśmy wzorem cywilizacji. To do wzorców z naszego kontynentu odwoływał się chiński wizjoner Sun Jat Sen kiedy chciał zreformować Państwo Środka i rzucił wyzwanie starym układom ("systemowi"). Podobnie Mustafa Kemal Ataturk. To na europejskich uniwersytetach powstały nieomal wszystkie ważniejsze idee i wynalazki. Teraz jest wolność i "sfoboda". Żadnych ograniczeń! I co? Prezydent Chin okazuje Europie jawnie pogardę, a prezydent USA lekceważenie. Turcja zaś która stala pokornie "w przedpokoju" by jej pozwolono się zeuropeizować ma ostaniami czasy Europę w d.... Żyjemy w czasach rewolucji informatycznej, a Europa ma w niej MINIMALNY udział. Idee europejskie są wyłącznie kopiami amerykańskich. Nawet ostatnio tak modni "wkurzeni" to nic innego jak nędzna kopia amerykańskiej kontestacji. Więc "coś nie jest halo" z tą wolnością! Jeśli wolność blokuje rozwój i powoduje upadek, to ja osobiście wolę "system".

rejmons

chcesz dzis byc rebeliantem, buntownikiem?Proszę bardzo. Walczysz z poprawonością polityczną która jest nową cenzurą w imię tolerancji, olewasz Netflix - dlaczego koncern ma ci mówic które filmy masz oglądać w wolnym czasie? Nie masz tatuaży na każdej częsci ciała, bo dziś mają je wszyscy którzy chcą być fajni, i wybierają projekty siedząc na krześle w salonie niczym, nową fryzurę, po czym wpier..lają ketonal by wytrzymać kłucie. Ogólnie, spluwasz na ten cyfrowy świat w którym każdy nosi na koszulce inicjały CK by byc jak inni - choć jest to zwykła beznadziejna koszulka ze zwykła CK w czcionce times new roman:D jesli to jest dzisiejszy obraz punka, rebelianta - z dumą nim jestem:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones