PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404715}
6,5 715
ocen
6,5 10 1 715
The Last Word
powrót do forum filmu The Last Word

Ten, kto napisał, że jest to komedia, nie oglądał tego filmu. Ci, którzy wystawili mu tak słabą ocenę, też tego nie zrobili lub nastawili się na komedię i się rozczarowali. Po pierwsze to bardziej dramat, bo jakoś nie pasuje mi tu jako gatunek czarna komedia, a komedia to już w ogóle. Ja też oczekiwałem raczej śmiesznego filmu, ale rozczarowałem się w pozytywny sposób. Padło wcześniej w komentarzu słowo oryginalny - i ten film na pewno taki jest. Dopracowany także. Nie ma wątpliwości, że Evan jest pisarzem, te cytaty, którymi się posługuje - genialne "night brings our troubles to the light rather than vanishes them" Seneki czy mój ulubiony, bo prosty "Cheese - milk's leap toward immortality" Cliftona Fadimana. No i oczywiście dobra obsada i gra aktorska - minusów filmu nie znalazłem. Co najmniej 8 lub może nawet 9. Polecam!

ocenił(a) film na 8
przemkam

Zgadzam się, film bardzo dobry, jest to tak jakby "czarnokomediodramat z humorystycznym odcieniem", ale humor nie jest tu narzucany na siłe tak jak w niektórych filmach.
Najważniejsze jest to, że film nie jest tak schematyczny jak większość amerykańskich produkcji, wnosi coś świeżego, przez co fajnie się go ogląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones