PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469370}
6,5 12 960
ocen
6,5 10 1 12960
6,6 18
ocen krytyków
The Limits of Control
powrót do forum filmu The Limits of Control

No cóż. Jarmusch tym obrazem mnie najzwyczajniej w świecie zachwycił. Nie jestem jego fanem, a tym bardziej nie wszystkie filmy przypadają mi do gustu. Ale jest kilka wyjątków. Ten na pewno na długo pozostanie mi w pamięci. Uwielbiam gdy obraz potrafi wprowadzić mnie w ten inny stan świadomości - psychodeliczny. Uwielbiam takie stany i sycę się nimi! A tym bardziej, kiedy, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, film oprawiony został muzyką, którą po prostu uwielbiam! Bo jednak mało kto wykorzystuje w filmach tak niszową muzykę jak Earth, Boris czy sunn o))) Tym większą moje uczucia estetyczne mają uciechę.

ocenił(a) film na 7
krutki777

Wielki propsik. Szczególnie, że wspomniałeś o wspaniałej muzyce.

ocenił(a) film na 7
krutki777

W mojej ocenie zdjęcia/ujęcia/operowanie obrazem o wiele, wiele lepsze od muzyki. Fakt, podkład muzyczny dobrze wszystko uzupełnia, ale pozostaje tylko podkładem do obrazu, który wręcz powala na kolana, przykuwa wzrok i uwagę.
Niestety fabuła filmu mocno zawiła, filozoficzna, psychodeliczna, surrealistyczna i pewnie jeszcze wiele innych "-czna" , co dla mnie, prostego chłopa, było za trudne w odbiorze i zmniejsza moją ocenę na 7/10
Ale nie zdziwię się, że znajdą się osoby które odpłyną na tym filmie jak po jakiś grzybkach ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones