PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469370}
6,5 12 966
ocen
6,5 10 1 12966
6,6 19
ocen krytyków
The Limits of Control
powrót do forum filmu The Limits of Control

Jakieś wasze spostrzeżenia na temat muzyka wykorzystanej w tym filmie, nieco odmiennej niż w pozostałych filmach Jarmuscha? A może jakieś przemyślenia nad rolą muzyki we wszystkich jego filmach?

Kolejna film Jarmuscha i kolejne moje pytanie o ścieżkę dźwiękową. Muszę przyznać, że i tym razem nie nie zawiódł, a wręcz pozytywnie zaskoczył. Przecież muzyka zawsze w jego dziełach była samodzielną opowieścią. Wydaje mi się, że to co zostało nam zaprezentowane w LoC podkreśla niejako przesłanie filmu 'no limits no control' oraz przewijające się cytaty o bezkresie wszechświata. Może to i zbyt odległy wniosek, ale wyniosłem z filmu przesłanie, że muzyka - jak i cała sztuka - nie da wtłoczyć się w żadne formy, ale obcując ją stykamy się z czymś bez granic i środka.

To co zostało zaprezentowane na ścieżce dźwiękowej - ściany dźwięku w wykonaniu Earth, Sunn O))) czy Boris wydają się tylko to podkreślać.

ocenił(a) film na 7
ExOblivione

Przepraszam za odkop, ale chciałbym coś powiedzieć.
Film zdecydowałem się obejrzeć tylko ze względu na świetną muzykę, nie spodziewałem się dobrego kina. Jednak zostałem zaskoczony i to mile. Film podoba mi się, hipnotyzujący, wciągający, a muzyka tylko dopełnia klimatu.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones