PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707970}
7,7 178 712
ocen
7,7 10 1 178712
6,9 42
oceny krytyków
Thor: Ragnarok
powrót do forum filmu Thor: Ragnarok

Podano już najważniejsze postaci, które wystąpią w Thor: Ragnarok i moją uwagę najbardziej przykuła postać Walkirii. Pięknej blond wojowniczki o niebieskich oczach...która będzie grana przez czarnoskórą aktorkę. Moim zdaniem to przesada. Naprawdę rozumiem walkę z rasizmem, ale czy konieczne jest niszczyć aż tak typową postać komiksową? A nawet i mitologiczną! Ciekawi mnie czy gdyby zmienili postać czarnoskórą na białą to też wszyscy by to akceptowali. Nie sądzę.
A wy jak myślicie? Lepiej trzymać się komiksów czy utrzymywać poprawność polityczną?

LordVader345

Nie no, czarny Human Torch jest idiotyczny, ale już Fory wyszedł całkiem nieźle, Samuel L. Jackson świetnie się w nim odnalazł.

ocenił(a) film na 9
juchacz17

Akurat czarny Human Torch ma sens. Może przed zyskaniem supermocy był biały, ale przez częste przypalanie się jego skóra przyciemniała. Ja to kupuję xD

MadEvilOwl

Komiksy były rysowane w czasach w których czarnoskórzy bohaterowie nie byli zbytnio popularni, więc dobrze, że teraz zmieniają im kolor. Większa różnorodność nigdy nie zaszkodzi. W końcu Murzyni też chcą mieć bohaterów z którymi mogliby się utożsamiać.

ocenił(a) film na 6
Blaxi

Komiksy to ciągle zmieniający się świat i czarni mają trochę postaci do wyboru: Blade, Storm, Bishop, Czarna Pantera, Falcon, War Machine, Luke Cage, Spiderman (Miles Morales), chłopak, który mając podobną moc został Pająkiem po śmierci Petera. Oprócz tego są też bohaterowie o innym pochodzeniu etnicznym: rdzenni Amerykanie (Forge, Thunderbird i Warpath), Azjaci (Sunfire). Co innego zmieniać wygląd postaci, która nie ucierpi na tym, a co innego je zmieniać na siłę.
Chyba, że aktorka grająca Val będzie miała perukę i szkła kontaktowe jak Orlando w roli Legolasa. Tak jak Heimdalla można przeboleć, tak Valcia musi być blondynką tak jak Thor.

Tristana

No widać nie musi, skoro nie zatrudnili blondynki.

I serio uważasz, że tyle czarnoskórych bohaterów wystarczy? To tylko mały ułamek wszystkich postaci. Nie ma powodu dla którego nie należałoby trochę tych szans wyrównać.

ocenił(a) film na 10
Blaxi

Jeśli ktoś myśli to jednak zmienianie mitologii nordyckiej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Postać Thora jak wiadomo jest zaczerpnięta z tej właśnie mitologii i dla wielu ludzi zmiana wyglądu Walkirii na czarną może być nawet lekką obrazą...bądź co bądź Walkirie to córki Odyna i ciekawi mnie z kim Odyn miałby powołać je na świat skoro Frigg była biała.
Ludzie zaczynają brać za bardzo pod uwagę dobro czarnoskórych i przez to rasa biała zaczyna na tym cierpieć. Niedługo może powstanie postać czarnego Baldura, bo czemu nie. Heimdal akurat nie jest tak znaną postacią i jak ktoś słyszy Heimdal to nie kojarzy. Słysząc Walkiria od razu widzi blondynkę związaną z religią wikingów. Jak chcą dodawać ciemne postaci to niech robią to z głową. Poza tym niedługo będzie film o Czarnej Panterze i tam będą mogli się popisać swoją nadmierną poprawnością polityczną.

MadEvilOwl

Ten post jest zły na tak wielu poziomach, że nawet nie wiem od której rzeczy mogłabym zacząć.

A obiecałam sobie, że już nie będę wdawać się w żadną dyskusję na temat dyskryminacji, bo tylko niepotrzebnie się denerwuję.

ocenił(a) film na 8
Blaxi

Ja też się denerwuję jak czytam takie lewackie bredzenie ...

jacator74

o to, to, to, wyraziłeś dokładnie moje odczucie po przeczytaniu tych bredni o "wyrównywaniu szans", kolego. Wciskanie na siłę murzynki do roli, która MUSI być grana przez białą, to jest jakieś przegięcie...

ocenił(a) film na 6
paula_ryba

Ja się zastanawiam jak musiała się czuć Frigga, jak się okazało, że córką Odyna jest mulatka :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
JNP

na szczęście film new mutants powinien cie ucieszyć : http://lyd-ia.tumblr.com/post/166403333744/wait-whos-whitewashed-in-new-mutants

ocenił(a) film na 8
jacator74

Lewactwo jest ok, dopóki nie jest fanatyczne. Z resztą jak wszystko :D

Jednak zgadzam się, że "dawanie szansy" to ostra przeginka. To jakby w "W pustyni i w puszczy" wstawić czarną Nel. No to se ne da i tyle.

ocenił(a) film na 8
Jyxy

na szczęście fox wyrównuje szanse dla białych!! http://lyd-ia.tumblr.com/post/166403333744/wait-whos-whitewashed-in-new-mutants

Blaxi

W czym jest zły?

Że czarnoskóra Walkiria to pomysł totalnie z d**y? :D

Hardkorze_

A jest z dupy, ponieważ?

Blaxi

Jest z dupy, bo Walkiria jest białą postacią z nordyckiej mitologii!
Czego ty nie rozumiesz?
Przestań popierać lewicową poprawność polityczną. To jest obrzydliwe, rasistowskie zjawisko opierające się na podtrzymywaniu mitu o istnieniu klas ludzi gorszego sortu, poszkodowanych "mniejszości" których trzeba bronić kosztem "większości".

Rick_Emski

A Hulka w ogóle nie ma w mitologii nordyckiej, icoteras?

Blaxi

No i nic bo go tam nigdy nie było i jakoś nikt go tam nie umieszcza.
pogodziłem się z miksowaniem światów, uniwersow, komiksów i bezsensowne walki supermena z batmanem, bo mimo że to nie ma krzty logiki to przynajmniej nie ma w tym rasistowskich manipulacji xD

Rick_Emski

Czarnoskórej Walkirii też nikt nie umieszcza w mitologii nordyckiej.

Blaxi

To dlaczego dali postaci graną przez murzynkę imię Walkiria?! A może odwrotnie, Walkiria była czarna? Nie była, a Hulk zawsze był zielony! I co teras? Manipulantko idź walczyć o murzyńskie prawa pod nigeryjską ambasadę a nie popierać rasizm w popkulturze xD

ocenił(a) film na 8
Rick_Emski

Czy tak ciężko zauważyć, że filmowy Thor, Asgard i reszta towarzystwa wywodzą się z komiksów i są tylko luźno inspirowani mitologią nordycką? Jeśli czepiasz się czarnej Walkirii dlaczego nie czepiasz się obecności Hulka i klimatów pseudo-sf?

ocenił(a) film na 2
Mlodzik91

Bo w komiksach tak jak w mitologii też wszyscy w Asgardzie są biali, włącznie z Valkyrią....?

0058yrrab

Hulk jest zielony.

ocenił(a) film na 9
bakeneko_nyan_nyan

Bywał szary! #DyskryminacjaSzarychHulków
A do wszystkich przeciwników czarnej Walkirii, to jest po prostu świat Marvela i różne rzeczy wyglądają inaczej niż w światach znanych z komiksów!!!

Blaxi

"W końcu Murzyni też chcą mieć bohaterów z którymi mogliby się utożsamiać."

Jak można użyć takiego argumentu i uważać się za osobę zwalczającą rasizm? I jeszcze używać słowa murzyn. Przecież celowe dokładanie postaci o innych kolorach skóry jest zwyczajnie rasistowskie, bo sugeruje podział na "białych" i "czarnych". Jeżeli nie jesteś rasistą to nie zwracasz uwagi na kolor skóry, więc zostawiasz wszystko tak jak jest w naturze.

Dawid_Nowacki

Nie powinnam używać słowa "Murzyn", fakt.

Blaxi

Słowo "Murzyn" jest poprawnym, historycznym terminem określającym ludzi ciemnoskórych. Nie posiada pejoratywnych konotacji, w przeciwieństwie do np. amerykańskiego "nigger" Można go używać bez oporów :)
Nie odpowiedziałaś na jego pytanie. Dlaczego popierasz rasistowskie manipulacje mimo że wydaje ci się że walczysz z dyskryminacją?

ocenił(a) film na 2
Rick_Emski

Prawda jest taka, że zamienianie postać z europejskiej mitologii na czarnoskóre to po prostu rasizm, wymierzony w białą rasę.

ocenił(a) film na 8
MadEvilOwl

Kiedy zacząłeś dyskusję myślałem, że chodzi Ci tylko o to, że wygląd postaci odbiega od utartego wizerunku, ale gdy powołałeś się na argumenty rasowe to wyjaśnię Ci, że nie ma czegoś takiego jak "my" i "oni". Traktuj człowieka indywidualnie a nie dziel na białych i pozostałych. Na marginesie taki Colin Powell ma skórę bielszą od niejednego polskiego plażowicza. Kolor to nie argument za czy przeciw.
To tylko film, wyluzuj, oceń grę aktorską i po prostu baw się na seansie.
A jeśli te argumenty to za mało, to niech wystarczy poniższy:
Bogowie mogą zmieniać wygląd na jaki chcą. Gdy pokazują się jakiejś grupie etnicznej zazwyczaj przybierają postać zbliżoną do otoczenia.

ocenił(a) film na 10
Franc

Nie dzielę ludzi na "nas" i "nich". Jeśli było użyte w mojej wypowiedzi "oni" to chodziło mi jedynie o twórców, którzy już mieszają niesamowicie, a nie o czarnoskórych zmieniających rzeczywistość, bo to wina poprawnych politycznie twórców. Mnie chodzi jedynie o przeginanie w walce z rasizmem i psucie komiksowych wyobrażeń, do cholery. Nie będę się cieszyć z czarnoskórej Walkirii na seansie, bo to niedorzeczne.
"Bogowie mogą zmieniać wygląd na jaki chcą. Gdy pokazują się jakiejś grupie etnicznej zazwyczaj przybierają postać zbliżoną do otoczenia." - czyli Asgard jest pewną grupą etniczną i Walkiria przybierze postać czarnoskórej kobiety, bo chce się zbliżyć do otoczenia? Aha. No to Thor w takim razie też może być czarny, Odyna zróbmy Azjatą, a Lokiego Indianinem. Wszyscy będą szczęśliwi tylko nie ludzie szanujący fakt, że pewne postaci powinny wyglądać tak jak w komiksie czy w mitologii.
Pewnie nikt nie byłby szczęśliwy jakby z Jezusa zrobili hindusa czy czarnoskórego prawda? To dlaczego ja mam się cieszyć z faktu, że przerabiają Walkirię? Jaki ma sens zmienianie jej? Żadnego sensu nie ma. A ludzie patrzą na moje zdanie jak na "nie lubi czarnych i w ogóle rasizm". Ja po prostu nie lubię nadmiernej poprawności politycznej, bo niedługo to białe postaci z komiksów będą jeszcze rzadsze. Niedługo wychodzi nowy Iron Man i kto będzie w tym komiksie bohaterem? Nie, nie Tony Stark, jego syn czy coś. Jakaś zupełnie obca, czarnoskóra 15-latka. Taka jest właśnie poprawność polityczna, bo nawet nie zmienili jej nazwy na chociażby IronGirl.

ocenił(a) film na 8
MadEvilOwl

Widzę, że komiksy mają dla Ciebie duże znaczenie. Wybacz, jeśli uraziłem Cię
swoimi słowami.
Co do czarnoskórej Walkirii, czy żeby zagrać postać, dziewczyna musi być
biała? A gdyby zrobili to w CGI np. pomalowali ją jak w Avatarze, to byłbyś
w stanie zaakceptować? Wiesz ona nie wybierała sobie koloru skóry, a może
jest na tyle dobrą aktorką (tego nie wiem i nie będę wiedział dopóki nie obejrzę), że dobrze wcieli się w rolę, którą jej powierzono.
Ja tam też jestem przeciwnikiem zbytniej poprawności politycznej, ale jestem
zwolennikiem dawania ludziom szansy.

Jezus to postać historyczna, ale nie mam nic przeciwko, żeby gdzieś na świecie pokazywać go z bardziej lub mniej ciemną skórą. Tak naprawdę dziś nie wiemy, czy miał jasne czy ciemne oczy i to chyba lepiej, wiemy że był, co mówił i robił.

Franc

Czyli nie miałbyś żadnego problemu gdyby Jezusa zagrał Azjata, a króla Jagiełło czarnoskóry aktor?

ocenił(a) film na 8
dmx2000

Jezus był azjatą, Palestyna (region) leży w Azji. Czarnoskóry Jagiełło? Hym to byłoby coś.
Pamiętajmy też cytat z filmu, że jest prawda czasów w których żyjemy i prawda ekranu.

Franc

Miałem na myśli wschodniego Azjatę, Japończyka albo Chińczyka. Mniejsza z tym. Rozumiem zatem, że gdyby Nelsona Mandelę zagrał jakiś biały to też nie byłoby żadnego problemu? Nikomu nie przeszkadzałoby, że biały udaje czarnoskórego? Poprawność polityczna poprawnością, ale logika powinna być.

ocenił(a) film na 2
Franc

W przypadku filmów Disneya nie można mówić, że to "Tylko Film" bo to potężna machina propagandowa wpajająca młodzieży wartości podejrzanych typów modlących się do sowy w środku lasu. Jest to zwykły rasizm wymierzony w białą mniejszość, a nie "tylko film".

MadEvilOwl

Całkowicie się z Tobą zgadzam, tylko ja pójdę dalej. Jedyna zmiana z białego na czarnoskórego jaka mi się podobała to Fury. A jeśli chodzi o rasizm to to rzeczywiście to idzie za daleko... Nie ma czegoś takiego jak "my" i "oni"? Ktoś tu lubi robić sobie jaja. Biali i czarni to są dwie całkowicie różne grupy. Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale różnimy się od czarnych, różnimy się od azjatów, różnimy się od indian, różnimy się od hindusów. Rasizm zaszedł tak daleko, że musimy przepraszać, nawet jeśli go nie ma w naszej wypowiedzi. Poprawność polityczna każe po stwierdzeniu, które rozróżnia ludzi na podstawie koloru skóry, dopowiedzieć oczywiste: "ale wszyscy jesteśmy tacy sami i nie różnią nas kolory" czy jakiś syf tego rodzaju. RÓŻNIMY SIĘ, ale bądźmy przy tym ludźmi. Dla czarnoskórego aktualnie większą obrazą byłoby powiedzenie, że jest taki sam jak biali ludzie. Stereotypy się zacierają. Nie dajmy się zwariować. Dlaczego ICE CUBE nie jest w Straight Outta Campton grany przez białego. W tym filmie są niemal sami czarni, dlaczego nie zmienić paru na białych? Nie mówcie że to jest niepoprawne, bo skoro jesteśmy tacy sami, to jaką hipokryzją jest stwierdzenie, że zmiana CZARNEGO na BIAŁEGO to co innego niż BIAŁEGO na CZARNEGO. Wiecie dlaczego nie zmienią ICE CUBE'a na białego? BO ICE CUBE BYŁ CZARNY! Nie chcę, żeby Walkiria była czarna. To jest obraza zarówno dla fanów komiksów, jak i dla ludzi dla których Yggdrasil jest czymś więcej niż tylko dziwnym słowem. Obraza, bo kiedy nagrywa się film na podstawie czegokolwiek, gdzie był bardzo dokładny opis bohatera, powinno się starać jak najlepiej go odwzorować. Valkyrie są w różnych podaniach bardzo dobrze opisane, ale całość można zawrzeć w: PIĘKNA, BIAŁA, BLOND, NIEBIESKOOKA, WOJOWNICZKA-DZIEWICA. Dlaczego jako fan nie mam się czuć urażony, kiedy zestawiam z tym opisem całkiem ładną brunetkę o brązowych oczach? Wiem że trudno jest znaleźć białą, niebieskooką blondynkę, która jest piękna i dobrze wyglądałaby w scenach walki. Uhm... Jednak nie, jest takich od cholery...

ocenił(a) film na 9
kacper94

Nie musisz się martwić, Chińczycy niedługo skończą poprawność polityczną :D

ocenił(a) film na 8
kacper94

Wszyscy się różnimy, ja od Ciebie, ty od sąsiada,
taksówkarza, policjanta itd. Chyba tylko bliźnięta
jednojajowe wyglądają identycznie.
Odcieni skóry jest niezliczona ilość. Jesteś w stanie
podzielić ludzi (czytaj zakwalifikować do określonej grupy)
równo jak nożem uciął? Jeśli ktoś ma jasną skórę, ale
wydatny nos i kręcone włosy, to jest biały czy czarny? Moim
zdaniem to nie ma znaczenia, jest człowiekiem. Jeże zachodni
i wschodni z wyglądu są trudne do odróżnienia, powiedziałbyś
ten sam jeż, a są to dwa odrębne gatunki. Zaś ludzie
odwrotnie, z wyglądu wydają się całkiem inni, a tak naprawdę
wszystko ich łączy.
Być może błędnie mnie zrozumiałeś, nie chodziło mi by
udawać, że nie widać różnic w wyglądzie, tylko by traktować
wszystkich na równi. Pytasz czemu nie poszukali białej
aktorki o niebieskich oczach, skoro pełno jest takich
dziewczyn. Nie wiem czemu, może nie zawężali swoich
horyzontów, uruchomili wyobraźnię i dali szansę różnym kandydatkom.

ocenił(a) film na 9
Franc

" Jeże zachodni i wschodni z wyglądu są trudne do odróżnienia, powiedziałbyś ten sam jeż, a są to dwa odrębne gatunki. Zaś ludzie
odwrotnie, z wyglądu wydają się całkiem inni, a tak naprawdę wszystko ich łączy. "

Chwila, to odnośnie ludzi to fakt, czy wyłącznie Twoja opinia?
Nie chce Cię ani obrazić, ani pouczać. Skoro jednak użyłeś w pierwszym zdaniu jak się domyślam argumentu związanego z nauką (biologia) to czemu nie pójść dalej tą samą drogą i ponownie odnieść się do nauki, a nie ideologii, że wszystko nas łączy.

Walka z rasizmem, (tak mi się wydaje, jeżeli się mylę popraw) miała na celu udostępnienie wszystkim grupom etnicznym zamieszkującym dany obszar wolny dostęp do oferowanych dóbr publicznych. Ewentualnie prywatnych, ale dyskryminacja ekonomiczna jest stara jak cywilizacja.

Dziś już mówienie o jakichkolwiek różnicach z NAUKOWEGO punktu widzenia odbierana jest jako rasizm. Ja się pytam dlaczego, co z wolnością słowa.

"Jesteś w stanie podzielić ludzi (czytaj zakwalifikować do określonej grupy)" No chyba jest coś takiego jak rasa kaukaska (czyt. biała).
Rozumiem że powiedzenie, że np. koszykówka jest zdominowana przez czarnych to jakiś pseudo bełkot?

ocenił(a) film na 8
psychodramat

Podział ludzi na rasy jest sztuczny, kiedyś tak przyjęto dla wygody i owszem funkcjonuje, ja skłaniam się bardziej ku terminowi populacja, ale to nie jest forum do takich dyskusji. W swoim komentarzu zmierzałem do tego by nie wytykać aktorom - ludziom przecież - a ta czarna nie może zagrać bo jest za czarna do tej roli. Staram się "wejść w skórę" danej osoby i spojrzeć na świat jej oczami, choć na kilka minut, i kurczę nie chciałbym być ograniczany że coś mogę lub nie z powodu koloru skóry. Ja tak myślę, szanuję, że ktoś może mieć inne zdanie. Pozdrawiam Cię serdecznie i dzięki za komentarz.

Franc

Ale np. właśnie MANDELĘ albo Muhammada Alie'go NIE MOŻE....jeszcze raz NIE MOŻE zagrać biały!
Nie może, bo wyglądało by to jak ŻART, jak DRWINA, jak PARODIA. I gówno ma tu do rzeczy dawanie komuś szans czy nie. I gówno ma tu do rzeczy, że np. Tom Cruise nie może zagrać Aliego i jest mu przykro z tego powodu, że jest ograniczany!
Co za biadolenie i jakieś "argumenty" wymyślane 'z braku czasu i zajęć'.
Nowy kurna typ człowieka "Homo-filozofikus" zaczyna komplikować prostą, oczywistą logikę, aż w końcu popada w absurd i wychodzą mu takie durnoty, że czarne jest białe albo nie wiem...że są POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE.

TO JEST PROSTE! Nie trzeba tu na siłę SZUKAĆ DRUGIEGO DNA! A najwyraźniej widać, że to szukanie drugiego dna...szkodzi logice i racjonalizmowi.

ocenił(a) film na 8
rhotax

Cześć rhotax,
dziękuję za Twój komentarz.
Ja myślę w ten sposób, że czym innym jest film biograficzny a czym innym fantastyczno-przygodowy. Gdybyśmy szukali aktora do roli Mandeli pamiętajmy, że dochodzi tu kontekst walki z dyskryminacją z powodu koloru skóry. Właśnie ten kontekst jest ważny, to o czym film opowiada, główna treść. Przecież - przywołując postacie historyczne - nikt się nie będzie czepiał, że Depardieu zagrał Kolumba, chociaż prawdziwy Kolumb był mężczyzną o rudych włosach, a aktor miał w filmie włosy brązowe. W tym przypadku ten fakt nie był istotny. W filmie Thor Ragnarok kolor skóry aktorki odtwarzające postać Walkirii nie jest ważny dla fabuły. Niech po prostu dobrze odtwarza charakter postaci.

ocenił(a) film na 2
Franc

Wejdź w skórę czarnoskórego, ale prawidłowo. Potem spójrz na swojego białego kolegę i pomyśl "Zaraz skroję temu białemu frajerowi portfel". Jesteś biały, czarni nie myślą tak jak ty.

ocenił(a) film na 8
0058yrrab

Masz jakiegoś "czarnego" znajomego, czy opierasz się na stereotypach?

ocenił(a) film na 8
kacper94

chyba musisz napisać do foxa w sprawie ich filmu new mutants jeżeli jesteś takim wielkim fanem zachowywania ras postaci z komiksów: http://lyd-ia.tumblr.com/post/166403333744/wait-whos-whitewashed-in-new-mutants

użytkownik usunięty
Franc

Dziś niestety dzieli się ludzi właśnie przez nurt rzekomo antyrasistowskiej myśli. Cała ta moda na walkę z rasizmem jest cholernie wybiórcza i nastawiona domyślnie tylko pod trend czarni/ brązowi albo jedno i drugie. Dziwne, że wszyscy wygodnie pomijają w tym "antyrasistowskim" pędzie skośnookich, nie mówiąc już o takich mniejszościach, które autentycznie są na wymarciu jak np Indianie. Nad archetypem złego białego i uznaniem, że nie istnieje coś takiego jak rasizm wobec białych to już w ogóle szkoda się rozwodzić, bo to żenada jest. Wycieranie sobie mordy takimi konceptami jako odpowiedzialność zbiorowa białych za to, że np 4 wieki temu handlowano czarnymi niewolnikami jest wystarczająco wymowne.

Aporpo nas i ich. Jasne, że istnieje coś takiego, ale nie jest to uwarunkowane jakąś durną filozofią rasową rodem z 3 rzeszy, ale innymi kulturami, które wykształciły sobie przeróżne kręgi cywilizacyjne. To się nie ogranicza, do banalnego kontrastu, biali i czarni, ale np w japonii przykładowo istnieje bardzo surowy model traktowania kobiet, chłodne relacje prywatne kosztem biznesu, w chinach nigdy nie przykładano dużej wagi do życia indywidualnej jednostki. Przykłady na to, jak różna filozofie życia we wszelkich aspektach determinuje kultura, można mnożyć i mnożyć.

Franc

Tu nie tyle chodzi jak się domyślam o kwestie rasowe czy etniczne a jedynie o tzw poprawność która mówi że w filmie musi być co najmniej tylu a tylu Afroamerykanów, żydów i mniejszości seksualnych co samo w sobie zakrawa na skandal, uwzględniając że nie wolno w US pytać o wiarę i przynależność etniczną, choć tu z murzynami jest o wiele łatwiej.. Ostatnim przykładem choroby psychicznej zwanej poprawnością była gala oskarów gdzie murzyńska mniejszość zrobiła wielkie halo bo żaden afro nie dostał nagrody a teraz je dostają choćby tylko leżeli ale Afro Oskar musi być, tak jak Żyd musi grac główną rolę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
mania19

film new mutants akurat dla ciebie http://lyd-ia.tumblr.com/post/166403333744/wait-whos-whitewashed-in-new-mutants

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones