PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186359}

Tomie

4,6 83
oceny
4,6 10 1 83
Tomie
powrót do forum filmu Tomie

Fani świetnej mangi Junji'ego Ito mogą sobie ten film podarować. Manga chwilami naprawdę była straszna, wywoływała nieswoje uczucie, a postać Tomie, mimo iż miała naprawdę okropny charakter i właściwości, darzę sympatią. Film jest bardzo luźno oparty głównie na wydarzeniach z pierwszego tomu mangi, główna bohaterka - Tsukiko - ma to samo imię i hobby co w mandze- fotografie. Poza tym nic juz sie nie zgadza. Motyw z chłopakiem hodującym Tomie od głowy pojawia się w mandze duzo później. Klimat filmu kompletnie sie nie zgadza. Jedynie może sama koncówka (przemiana) odzwierciedla 'creepiness' mangi. Poza tym, Tomie w mandze była zjawiskowo piękna, a jesli jej postac w filmie ma byc piekna to ja współczuje twórcom gustu. Wspomniana przyjaźń Tsukiko i Tomie z przeszłości też w mandze nie miałaby racji bytu.

użytkownik usunięty
vel_destroyer

Film był dla mnie typowym średniakiem, początkowo może i straszył, potem coś się zepsuło i tylko śledziłam rozwój akcji, a kńca nawet nie pamiętam. Być może po przeczytaniu mangi ocena pewnie byłaby jeszcze niższa.
Spróbuję dopaść mangę, zwłaszcza po tym co piszesz, że dużo lepsza.

Polecam, manga jest naprawdę dobra. Od początku trzeciego tomu (czy może troszkę wcześniej) widać nieco zmęczenie materiału, ale wczesniej bywa wręcz znakomicie. Nie zraź się tylko fatalnymi rysunkami w pierwszym rozdziale - dalej jest nieporównywalnie lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones