PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11125}

Tommy

6,9 1 659
ocen
6,9 10 1 1659
6,6 5
ocen krytyków
Tommy
powrót do forum filmu Tommy

Film

ocenił(a) film na 5

Film taki sobie . Widziałam już o wiele lepsze musicale. Przez film przewija się wiele interesujących osób , więc można by było oczekiwać czegoś więcej . Film wyłżcznie dla wielbicieli gatunku .

ocenił(a) film na 8
aniagiryn2

Ten film to nie musical, tylko rock-opera.
Swoją drogą to Pete Townshend stworzył naprawdę wielkie dzieło.
Pozdrawiam wszystkich Fanów "The Who".:)

ocenił(a) film na 10
aniagiryn2

czyli dla mnie :) The Who to najlepsza kapela świata.

Zandarm

totalnie sie zgadzam; the who sa najlepsi; niestety w polsce sa raczej kojarzeni niz znani; fanie rocka z lat 70. rzadko wymieniaja ich jednym tchem razem z zepami czy purplami, a przeciez na swiecie byli nie tylko w tej samej lidze, co moim zdaniem wyzej, bo byli w zasadzie pierwsi, a ich koncerty, takie jak isle of wight to juz totalna rewelka, gdzie w hard rockowej wersji zagrali tommy'ego; krecacy lapa i skaczacy townshend, wywijacy mikrofonem daltrey, pajacujacy, ale mistrzowko bebniacy klebiaca perkusja moon, no i przyodziany w trupi uniform, milczacy z pulsem nieboszczyka entwistle; czysta energia, ktorej prozno szukac u dzisjeszych dj-ow, a zwlaszcza popeliniarskich zespolow z mainstreamu;

pozdro dla wszystkich fanow the who

ocenił(a) film na 8
kamczat

No i na dodatek to oni wymyślili ( a raczej szalony Moon) rozwalanie sprzętu na scenie...

Zaiste wielka, a w naszym kraju raczej pomijana kapela... My Genartion :)

Subterranean

Trochę dziwny ten film. Pokazane jest jak ojciec pilotując samolot zostaje zestrzelony, a potem pojawia się w domu po tych paru latach i zostaje zamordowany... Dziwne. W ogóle film jest pełen jakich niezrozumiałych dla mnie sytuacji symboli. Ale chyba przez to jest ciekawy. Co prawda nie tak ciekawy jak The Wall, ale i tak... :)

użytkownik usunięty
Malakhai

Dziwny, to fakt.
Niektóre fragmenty bardzo mi się podobały, głównie te z początku. Najpierw jest jak w powieściach Dickensa, potem zaczyna się coraz większa psychodelia.
Scena gdy Tommy, mama i Oliver Reed idą na plażę jest świetna - idealnie pokazuje wstrętne, zakłamane życie mieszczańskich hipokrytów. Świetny jest też fragment z Acid Queen - byłam w szoku, kiedy zobaczyłam Tinę Turner.
Były też momenty które zwyczajnie mnie nużyły, albo budziły niesmak (scena z Marylin Monroe).
Ogólnie to zakręcony film, oddaje na pewno ducha lat, w których powstał. Warto go obejrzeć, ale zachwycona nie jestem. Może dlatego, że nie przepadam za The Who.

ocenił(a) film na 10
Subterranean

albo "Baba O' Riley"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones