PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813811}

Topielisko. Klątwa La Llorony

The Curse of La Llorona
5,2 19 874
oceny
5,2 10 1 19874
4,0 3
oceny krytyków
Topielisko. Klątwa La Llorony
powrót do forum filmu Topielisko. Klątwa La Llorony

Polski tytuł jak zawsze 10/10, jakby nie można było jedynie przetłumaczyć wiec dodali jeszcze jakieś randomowe słowo

Jakasakatakamaka

Prawda. Irytujące.

Jakasakatakamaka

Dokladnie to samo pomyslalam Haha. Beznadziejnie.

ocenił(a) film na 5
Jakasakatakamaka

A ja pozwolę sobie się nie zgodzić :) Dobry polski tytuł - mnie nakręcił bardziej niż oryginalny ;)

ocenił(a) film na 7
Polgard

Pozwolę sobie przypuszczać, że jeszcze bardziej byś się nakręcił polskim tytułem pokroju "Przystanek topielisko" lub też "Co się wydarzyło nad topieliskiem?". :P

Jakasakatakamaka

Podobno jak tłumaczą tytuły filmów dokładnie to dystrybutor musi jakąś dodatkową kasę zapłacić, stąd pewnie ta inwencja przy tłumaczeniu ;)

Jakasakatakamaka

Tak samo jest z Toba. Ladne polskie slowo zastapiles czyms z najglebszych miejsc jelita....

ocenił(a) film na 7
Jakasakatakamaka

Nie jest łatwo powiedzieć poprawnie oryginalny tytuł. Ludzie go skracają. Bez dodatku Topielisko by mówili, że idą do kina na Klątwę. A to już dość mocno kojarzy się z całkiem innym filmem.

Jakasakatakamaka

Wszystko ładnie pięknie tylko należy przetłumaczyć tytuł a nie robi się tego Translatorem Google lub innej marki. Poza tym The Curse ma wiele znaczeń w języku angielskim i oznacza też miesiączkowanie. Najważniejszy jest kontekst bo to największa świętość przy tłumaczeniu słów z jednego języka do drugiego. Przecież przyimek 'of' użyty w tym kontekście może mieć rozmaite znaczenie.

ocenił(a) film na 5
Papa_S

"Miesiczka La Llorony"? Brzmi całkiem niezle ;)

TakaSeJa

Miesiączka to lekkie przegięcie, choć dla facetów kojarzy się z klątwą rzuconą na kobietę;)

ocenił(a) film na 5
Papa_S

Dla wszystkich kobiet i mężczyzn, może być zarówno przekleństwem, jak i błogosławieństwem ;)

TakaSeJa

A może by zrobić wyklętą La Lloronę. Bo zaczynamy pisać o miesiączkach...

ocenił(a) film na 5
Papa_S

Za pózno...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones