PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628958}
5,7 461
ocen
5,7 10 1 461
Tower Block
powrót do forum filmu Tower Block

4/10

ocenił(a) film na 4

Słaby ten film, scenariusz to chyba pisał jakiś amator. Niby żyjemy w XI wieku ale reżyser wraz z kolegą scenarzystą stara się nam przekazać że pośrodku dużego miasta stoi blok widmo, którego nikt nie widzi ani nie odwiedza. W owym bloku żyje sobie grupka mieszkańców do których strzela snajper z innego bloku widmo i tak bawią się w strzelanie na odległość przez kilka dni. Oczywiście blok widmo może się palić ale policja wraz ze strażą i tak nie przyjedzie bo dymu i wybuchów nikt nie zauważa. W owym filmie jest więcej tego typu wisienek i dlatego proponuje do gatunku filmu dopisać science fiction. Film polecam omijać szerokim łukiem, chyba że ktoś lubi oglądać takie bajki bez jakiegokolwiek sensu.

ocenił(a) film na 3
rs55

Dokładnie, ten film jest tak nielogiczny i pozbawiony sensu... dlaczego tylko jedno piętro w tym wielkim wieżowcu jest zamieszkane? Jakim cudem pojedynczy policjant miał możliwości, żeby zablokować sygnały internetu i sieci komórkowych? Zresztą, żeby tak czuwać przy oknach, to musiałoby być wielu snajperów, a nie tylko jeden.

Zresztą to wytłumaczenie powodów, dla których do nich strzelał, to po prostu parodia. Przecież koleś w swojej karierze musiał mieć masę takich spraw, nie mówiąc już o tym, że zamiast łapać zbirów, to zasadził się na zwykłych ludzi, no i jeszcze dodatkowo wiedział, kto zabił, skoro wymalował na ich drzwiach grafitti, to czemu po prostu tylko ich nie załatwił? Finalne uzasadnienie jest bzdurne masakrycznie.

I jeszcze, gdzie on się zasadził, że w dach mógł strzelać? Na budynku wyższym musiałby być, a nie sądzę, że jakiś taki istnieje.

Już przy pierwszym zdaniu, gdy napisali, że ludzie chętnie mieszkali w wieżowcach, bo jest z nich ładny widok, złapałem się za głowę i pomyślałem, że ten film będzie głupi w ch*j. Okazał się jeszcze głupszy. Ja wiem, to tylko film, nie wszystko musi być super realne, ale no... ku*wa, nawet jak na amerykańskie standardy to jest niewyobrażalnie głupie.

ocenił(a) film na 10
Roy_v_beck

" ale no... ku*wa, nawet jak na amerykańskie standardy to jest niewyobrażalnie głupie. " to ty jesteś gosciu glupi skoro brytyjskiego akcentu nie potrafisz rozroznic.amerykanski w twoim guscie to pewnie american pie i wszystkie jego cześci.

rs55

skoro żyjesz w XI wieku to nie dziwi mnie Twoja ocena.

ocenił(a) film na 4
kubelek0908

Żyję w XXI wieku - po prostu nie dopisałem jednego X, a ty kolego kubelek0908 jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to na przyszłość nie pisz tak głupich komentarzy.

rs55

zmusiłem cie ''kolego'' do poprawki, a to, że dałeś się sprowokować to już twój prywatny sudan.

ocenił(a) film na 2
rs55

Potwierdzam. Niestety obejrzałem, zanim zajrzałem na forum i przeczytałem ostrzeżenie. A że nie potrafię nie obejrzeć nawet najgłupszego filmu w całości (żeby móc się o nim wypowiedzieć) mam za swoje.

Ilość głupot, które wyprawiają bohaterowie i scenarzysta przekracza tu wszelkie granice. Taki scenariusz mógłby napisać u nas każdy 10 latek na jednej godzinie lekcyjnej w ramach wypracowania. Jest w nim tyle nielogicznych i niewytłumaczalnych głupot, że rozpisanie ich wszystkich zajęłoby więcej miejsca niż scenariusz. Najgorsze według mnie to: (UWAGA SPOILERY)

- Grupa ludzi w bloku widmo (jak ktoś wyżej napisał).

- Pułapki w stylu "Piły". Otwierasz drzwi i bach, jesteś trupem. A mimo to, ludzie nadal bezmyślnie otwierają każdą dziurę i wsadzają w nią łeb.

- Snajper-terminator, który nie śpi od kilku dni, a mimo to bezbłędnie rozwala każdy cel w sekundę od jego pojawienia się. Niech ktoś, kto uważa że to możliwe weźmie do ręki lornetkę i spróbuje ogarnąć choćby to, co się dzieje na raz w jednym, 2-piętrowym budynku.

- Snajper-terminator, który chce ubić ludzi z budynku, a mimo to pruje bez zastanowienia do bogu ducha winnych budowlańców.

- Najgorsze ze wszystkiego: głupie (debilne wręcz) zachowania ludzi, którzy najwyraźniej bardzo chcą zginąć w możliwie jak najbardziej widowiskowy sposób. Np. po cholerę włazić na dach i bawić się w wiązanie wężów przeciwpożarowych, skoro można zleźć szybem windy na np. 1 piętro, przejść na drugą stronę budynku, wyskoczyć z okna i spokojnie i pomalutku iść w cholerę?

Pomijając już wszelkie głupoty i braki w scenariuszu - jak tylko powiedzieli, że nie ma sygnału i internetu, pierwsza myśl na temat tego, jak zwrócić uwagę ludzi i służb z daleka - iść na dach i wywołać pożar. A tu? Nieeee... cały film będą włazić pod lufę, żeby pod koniec wpaść na ten genialny pomysł. Widać nie oglądali Szklanej Pułapki 1....


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones