PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711}
7,4 192 797
ocen
7,4 10 1 192797
8,1 33
oceny krytyków
Toy Story
powrót do forum filmu Toy Story

Nawiązania w TS

użytkownik usunięty

Pytanie do znawców kina:
Jakie nawiązania do filmów znaleźliście w Toy Story!? Ja znalazłem nawiązania do 2001: Odysejii Kosmicznej (słynne hasło Buzza: "To infinity and beyond" będące tytułem ostatniej sceny arcydzieła Kubricka), Lśnienia (dywan w przedpokoju Sida, lalka wykrzykująca "REDRUM") i Egzorcysty (wolno obracająca się głowa Chudego w scenie straszenia Sida).

ocenił(a) film na 9

Rex mówi dwa cytaty George'a McFly'a: "Nie zniosę takiego odrzucenia" i "Nienawidzę konfrontacji". Na stacji benzynowej Buzz mówi o ukradnięciu danych stacji kosmicznej itp co przypomina bardzo IV epizod SW. I w tej samej scenie jak mówi "żegnaj" robi specjalne ułożenie ręki (nie wiem jak to nazwać :p) ze Star Treka. W Toy Story 2 jest tego o wiele więcej.

ocenił(a) film na 10

Dużo nawiązań do Gwiezdnych Wojen:
"Jeszcze żyjesz? Gdzie jest baza rebeliantów, mów! Widzę, że nic nie zmądrzałeś. Ale ja mam sposób, żeby cię zmusić do gadania!" - Sid do Chudego / Vader do Lei
Walka Buzza z imperatorem Zurgiem (ogólnie, tylko wspomniana) / walki rebeliantów z imperium z Palpatinem na czele
Było ich chyba więcej, ale na razie nie mogę ich znaleźć :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones