PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=851975}

Tragedia Makbeta

The Tragedy of Macbeth
7,0 4 470
ocen
7,0 10 1 4470
6,7 23
oceny krytyków
Tragedia Makbeta
powrót do forum filmu Tragedia Makbeta

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

orgazm estetyczny wielokrotny, który na pewno ceniłbym bardziej gdyby nie istniał grający na pokrewnych instrumentach, wygrywający pokrewną melodię, oferujący pokrewne doznania Lighthouse, ale i tak: ekspresjonistyczny sennik spirytystyczny z manierycznymi, rozkapryszonymi i poklimakteryjnymi dziadersami najwyższej próby; unio mystica światła i cienia; wstępujcie w święty przybytek, oto obchodzimy dziady, są dreyery, są murnauy, i kurosawy, i bergmany..

Westernik

Porównanie do Lighthouse to dla mnie najlepsza rekomendacja. Gdzie można zobaczyć film? Bo podejrzewam, że na tradycyjną dystrybucję do kin się nie zanosi?

ocenił(a) film na 8
neau

czołem, chyba nie, ale film był już u nas na camerimage i z tego co widzę od jutra będzie dostępny w streamingu..

neau

Apple tv plus. 7 dni bezpłatny trial, co zresztą sam uczyniłem, żeby obejrzeć legalnie a nie w zatoce.

ocenił(a) film na 6
neau

I studio to samo. A24. A do ich produkcji warto zaglądać.

ocenił(a) film na 8
piotrowy

czy inne filmy z tej wytwórni utrzymane są w podobnej konwencji? jeśli tak to podziękuję. tendencje mogą być już tylko spadkowe. zresztą filmy z tego studia to zaledwie przypisy. taki lars von trier kręcił podobne filmy zaraz po szkole, zaś guy maddin postawił kropkę nad kropką nad i wyczerpując temat całkowicie.

ocenił(a) film na 6
Westernik

Nie, konwencje ma różne. Za to studio charakteryzuje się tym, że wypuszcza niebanalne projekty. Nie wszystkie mogą przypaść do gustu, ale zawsze można liczyć na ciekawe spojrzenie. Ostatnio genialne, aż się boję napisać, czarnobiałe C'mon C'mon, a wcześniej chociażby Minari, Florida Project, oscarowy Moonlight czy The Loobster. Zajrzyj na ich listę, bardzo możliwe, że już widziałeś kilka rewelacyjnych rzeczy od nich. Ja zaglądam tam chętnie.

ocenił(a) film na 8
piotrowy

powyższe tytuły znam, studio to zaiste z zupełnie innej beczki.. siłą skojarzenia i naturalnej konsekwencji przywodzi mi na myśl nieśmiertelne produkcje HandMadeFilms, które takoż wypuszczało podobne filmy inne od innych, głównie w latach osiemdziesiątych (Withnail i Ja na przykład). dzięki, idę opukiwać temat..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones