PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656893}

Tragedia na przełęczy Diatłowa

The Dyatlov Pass Incident
5,6 15 577
ocen
5,6 10 1 15577
Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum filmu Tragedia na przełęczy Diatłowa

Interesowałem się wcześniej sprawą Diatłowa i ucieszyłem się że nakręcono film. Niestety amerykańskie kino zawsze coś poknoci. Z tajemnicy i realizmu skonstruowano plastykowe fanstasty-show. Wersja wydarzeń przedstawiona na ekranie... no cóż zmarnowany potencjał. Można by za tą samą kasę nakręcić świetny film w zdrowych realiach. Dokument to nie jest ale za próbę podejścia do tematu stawiam 7

diunaseger

Tak sobie pomyślałem, że nawet gdyby było jasne, że film jest zainspirowany historią z przełęczy Diatłowa, ale kompletnie by jej nie dotyczył, tzn. jego akcja rozgrywałaby się np. w Chinach - taka totalna fikcja, z dokładniejszym wprowadzeniem.... wydaje mi się, że osobie znającej całą sprawę o wiele lepiej oglądałoby się ten film. W tym wydaniu - nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że ktoś próbuje zrobić ze mnie debila. Po prostu jakoś nie potrafiłem przymknąć oka na pewne rzeczy (z racji bezpośredniego obciążenia jej piętnem prawdziwej historii). Tak poza tym - całkiem spoko rozrywka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones