PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670682}

Transcendencja

Transcendence
6,5 116 259
ocen
6,5 10 1 116259
4,0 13
ocen krytyków
Transcendencja
powrót do forum filmu Transcendencja

Ma swoje minusy i plusy. Zacznę od wad. Mam wrażenie, jakby był niedopracowany. Było wiele
nieprzemyślanych elementów, np. Will ukrywający się przez lata na pustyni, wojsko z wręcz
śmiesznym uzbrojeniem, marna garstka żołnierzy. Można by film podzielić na 2 części i lepiej
przedstawić tą historię, bardziej zagłębić się w historię Maxa, czy Martina, pokazać co czuły te
hybrydy, pozwolić nam bardziej zrozumieć Willa. Mam wrażenie, że reżyser miał super pomysł, ale
nie wykorzystał całego potencjału. Okiem pisarza-amatora mówię, że można by z tego zrobić
całkiem dobrą serię książek i lepiej przedstawić tę historię.

Ja mimo wszystko uważam Willa za pozytywną postać, która przez cały czas chciała dobrze. Dużo
osób twierdzi, że odebrał człowieczeństwo tym swoim hybrydą, ale nie wiemy, czy to było takie złe.
To może brzmieć szalenie, ale być może to było coś pozytywnego? Kiedy Martina odłączyli, to sam
prosił, żeby go podłączyć z powrotem, a był w pełni swojego umysłu wtedy. Gdyby to było taką
straszną katuszą, to wolałby umrzeć, niż mhm.. znowu zostać hybrydą? Pamiętajmy, że Will nikogo
nie zabił i nie zmuszał do niczego. Podłączał tylko tych, którzy sami o to prosili.

Film dał mi dużo do myślenia i zainspirował. Polecam osobom, które lubią sci-fic i filmy z
przesłaniem, zdecydowane nie an leniwe niedziele i zabijanie czasu.

ocenił(a) film na 7
Estera212

Jeśli trzymać się koncepcji, że potrzebował się rozwijać i jest niemal doskonałym odwzorowaniem ludzkiego umysłu - czysta psychologia - najpierw zapewniamy sobie bezpieczeństwo, potem zabieramy się za potrzeby wyższego rzędu.

Wojsko - tu akurat minus filmu. Reżyser trochę przekombinował, miała być skromna akcja pod pretekstem "jak nie wyjdzie, będzie na co zwalić", jednak do mnie (i jak widać do wielu) to nie przemawia. Jedyne racjonalne wyjaśnienie, poza serwowanym przez skrypt - w przypadku otwartej walki na szeroką skalę mógłby wyjść niezły film akcji ;)

Natomiast rozpatrując Willa jako pozytywną postać - produkcja przez zbyt długi okres czasu serwowała zombie-podobne hybrydy, żeby przeciętny widz mógł rozgraniczyć rozwój istoty od zmiany świata, sam film też nie zajmuje jednoznacznego stanowiska. Bo przecież Will nigdy nie chciał zmieniać świata, od tego była jego żona; jednak go zmieniał, usprawniał, a jeśli był to efekt uboczny tylko i wyłącznie chęci ewolucji samego Willa - siebie, to nie zostało to wystarczająco wyraźnie pokazane. I to jest największy minus filmu.

ocenił(a) film na 8
schlayer

Zgadzam się, jak już mówiłam, według mnie film jest niedopracowany.

ocenił(a) film na 7
Estera212

Trafny komentarz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones