PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832426}

Trauma

Fractured
6,5 40 222
oceny
6,5 10 1 40222
Trauma
powrót do forum filmu Trauma

W tym filmie większość rzeczy jest naprawdę dobrze zrobiona - montaż, oprawa muzyczna, aktorzy również sobie poradzili, ale niestety pod względem przedstawienia sytuacji oraz klimatu reżyser spieprzył sprawę. Od momentu upadku wiemy już jakie będzie zakończenie. Powinni pominąć te wszystkie dziwne zbliżenia na twarz, dziwne dialogi miedzy małżonkami, bo to właśnie one powodują, ze akcja jest przewidywalna. Mimo tego dobrze się bawilam, na plus sytuacja z psem jak przeszukują budowę.

ocenił(a) film na 6
katienka

[SPOILER]
Ja nie domyślałam się zakończenia, więc zaskoczyło mnie i to bardzo pozytywnie. Nie podobały mi się za to dwie inne kwestie - bohater w szpitalu, zarówno przed personelem, jak i policją walczy o swoje racje. Wierzy w uprowadzenie żony i córki, upiera się, podejrzewa wszystkich o spisek, wyczuwa, że chcą zrobić z niego przysłowiowego wariata, aż nagle pojawia się pani psychiatra i.. Zaczyna jej bezgranicznie ufać, a nawet decyduje się na płaczliwe zwierzenia. Stróże prawa traktują bohatera jak ofiarę, aż nagle po sugestii psychiatry, że może on być mordercą, w sekundę zmieniają zdanie i chcą go aresztować. W kontekście zakończenia, to ma sens, ale my go jeszcze nie znamy, bo jesteśmy w połowie filmu i te wątki wydają się niespójne z historią człowieka, któremu rzekomo uprowadzono rodzinę. Druga sprawa - kiedy bohater odkrywa ciała w szpitalu z wyjętymi organami, pojawiają się migawki - jak pytają go, czy wpisać córkę na listę dawców i jak przywożą rannego z wypadku. Po co te przypominajki? Że niby widz jest debilem i sam nie sklei faktów? Nie lubię takiego traktowania odbiorcy.

ocenił(a) film na 8
katienka

a czemu scena z psem na plus?

ocenił(a) film na 6
katienka

niezły film, ale już po samych dialogach i uśmiechach między małżonkami da się rozpoznać, że coś nie gra. Tutaj chcieli się rozstać, a po wypadku chichoczą i się uśmiechają co chwila.... No i scena w tym dole na stacji też już dawała mi coś do myślenia, ale usmieszki przesadziły. Ale pani psychiatra od razu wiedziała że coś nie gra i swoimi czynami "spuściła" z niego powietrze...

ocenił(a) film na 5
katienka

Mi nie grało wiele rzeczy - skoro Roy mówił, że wracali od teściów to czemu nikt (policja!) nie mógł zweryfikować tej informacji i zadzwonić po prostu do teściów, albo chociaż sprawdzić czy jego żona i dziecko istnieją, czy noszą jego nazwisko, czy jest to tylko jego wymysł?

ocenił(a) film na 7
bozenkaa

Bo byli razem u tesciow, zabił je wracając od nich - przynajmniej tak mi się wydaje xd

ocenił(a) film na 8
Olinbebe

Też tak myślę! Ale co zrobił z ciałami? Nie było ich tam

ocenił(a) film na 7
inuszka7

Chętnie bym pociągnęła dyskusje ale kompletnie już nie pamietam o czym był ten film, minęły dwa lata. Co oznacza jedno, chyba nie był taki dobry na jaki go oceniłam xd

ocenił(a) film na 8
inuszka7

A na końcu filmu nie ma przypadkiem sceny, ze i matka, i córka leżą zabite u niego w aucie ?

kateemson

Były, przed chwilą obejrzałem i potwierdzam - w bagażniku, nawet wcześniej była sugestywna migawka jak zamykał ciała w tym bagażniku. Tuż za ujęciem randomowego pacjenta który leżał na tylnych siedzeniach

ocenił(a) film na 8
mjmicz10

Ok nie zauwazylam tego

ocenił(a) film na 8
kateemson

Tak, ponoć byly, jednak nie zauważylam tego

ocenił(a) film na 9
inuszka7

W bagażniku

ocenił(a) film na 8
tourquise

Aaaa ok :) dzieki za info!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones