PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118195}

Trudne słówka

Spanglish
6,6 17 924
oceny
6,6 10 1 17924
4,7 3
oceny krytyków
Trudne słówka
powrót do forum filmu Trudne słówka

9,5/10

ocenił(a) film na 9

Szok, spodziewałam sie taniej komedyjki o niczym - włączyłam ją od tak, dla rozluźnienia. Film okazał się realistyczny (powoli i nasz, polski?) typ zachowania i sam tryb zycia, sposob okazywania uczuć w konfrontacji z otwarta lub po prostu rozna od tego pierwszego kultura meksykanska. Chcialoby sie powiedziec, ze ten obraz zostal 'narysowany' subtelna kreska, ktora idealnie pasuje to kazdej mysli, ktora autor/scenariusza filmu w odpowiednio wywazony sposob chcial przekazać.
Musze przyznac, ze jest to madry film i niespodziewanie realistyczny. Nawet nie wiem kiedy sie skonczyl. Moze wydal mi sie taki ldatego, gdyz sama mieszkalam za granica i wiem 'jak sprawy wygladaja' ;)
pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Elfiera

Może nie aż 9,5/10, ale 8/10 z czystym sumieniem. Zaskakująco mądry i nawet Adam Sandler nie tak szalony jak zwykle (jak on dał radę bez wygłupów? ;)).
Jedyny minus za to, że nie związał się z Flor; film nie byłby wtedy taki dobry, ale tak po ludzku powinien być happy-and. Przecież to produkcja made in USA, prawda? ;)
Serdecznie polecam ten film. Choćby po to, by kontemplować urodę Paz Vega :)

ocenił(a) film na 9
hadassa_flavia

Dokladnie, Sandler byl na prawde przekonujacy bedac nie-pajacowata postacia [co zwykle mi nie przeszkadza, ale swiadczy o tym, ze mamy doczynienia z innego rodzaju obrazem niz Spanglish ;P].
Zgodze sie, ze happy-end bylby o wiele bardziej 'przyjemny', ale film starcilby na tym na rzecz komedii romantycznej, wiec mysle ze badz co badz dobrze sie stalo, gdyz wole obecna forme.
Ah, Paz Vega... :)

Elfiera

rzeczywiście bardzo ciekawa produkcja, byłem na tym z żoną w kinie, będzie można obejrzeć jeszcze raz w telewizji ence na kanale Polsat w jakości HD. odkąd w maju włączyli mi Polsat i polsatowskie kanały tematyczne nie mam zamiaru zmieniać operatora. jutro 20:05

dawgrzesko

Ślicznie dziękuję za oznaczenie SPOJLER przed hasłem, że Sandler nie związał się z Flor. Fantastycznie będę się czuć dziś wieczorem, wiedząc, jak film się skończy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones