PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640386}

Tyrania

Tong que tai
5,6 511
ocen
5,6 10 1 511
Tyrania
powrót do forum filmu Tyrania

Chow Yun-fat jako Cao Cao, film naprawdę dobry, to chyba pierwszy film z Cao Cao, kiedy przedstawiany jest on jako normalny człowiek, a nie maszyna do zabijania, ambicjoner i takty
bardzo dobrze zrealizowany film, i reżysersko i aktorsko i scenograficznie, bez jakże często spotykanych bajkowych realizacji, nie epatuje przemocą, ani dłużyznami
naprawdę polecam

ocenił(a) film na 6
Raochshra

Ale ludziki mimo wszystko latały w powietrzu , choć to było podyktowane taktyką zabójców i miało pozory autentyczności . Oglądało się całkiem ciekawie , spośród wielu filmów " historycznych " zrealizowanych w Chinach , ten wyróżnia się tym , że nie próbuje widza ogłupić mitologią - czyli tą bajkowością , zwłaszcza że bywa ona nadużywana ...

ocenił(a) film na 6
Raochshra

Zgadzam się. Wreszcie jakiś (niezbyt wybujały) realizm historyczny i ślad idei. Władca utopijnie "walczący o pokój", wyalienowany i szukający prawdziwego uczucia kobiety. Jak na Chiny propaganda całkiem znośna. Trochę poniżej Makbeta pod względem fabuły (może za 400 lat też się poprawią ;-) ) ale za to nieco więcej akcji. Pomysłowe zbliżenia kamery i tradycyjna już dla chińskiego kina poetyka obrazu. Nawet udało mi się rozróżniać bohaterów filmu (aktorzy wystarczająco charakterystyczni dla europejskiego oka).

ocenił(a) film na 6
Raochshra

I oto chodzi w Chińskich filmach dzięki takim aspektom są wyjątkowe,robione są z wielkim rozmachem po takich filmach można się spodziewać,ciekawej historii,pięknej scenografii oraz niepowtarzalnych kostiumach oraz niebywałej dbałości o detale.Kino azjatyckie jest nie dla każdego za sprawą latających ludzi itd ale mi się akurat to podoba takie akcje tylko w chinach,film niezły ale brakowało mi tutaj tego czegoś co by sprawiło że film ogląda się z zapartym tchem.

ocenił(a) film na 8
Raochshra

Zaginionu wojownik tez jest troche o Cao Cao?? Czy mi soe wydaje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones