PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110959}

U progu tajemnicy

Dead of Night
7,1 718
ocen
7,1 10 1 718
U progu tajemnicy
powrót do forum filmu U progu tajemnicy

Opowieści dziwnej treści

użytkownik usunięty

Na początku podchodziłem do filmu jak do poważnego horroru. Wstęp okazał się bardzo interesujący - mężczyzna przyjeżdża do domku na wsi, miejsca w którym nigdy nie był, spotyka ludzi, których nigdy nie widział. Mimo to twierdzi, iż zna otoczenie i mieszkańców ze swego snu. A raczej koszmaru. Gdy przedstawia swą wizję, okazuje się że inni również byli uczestnikami lub świadkami dziwnych historii w swoim życiu.

Jak już wspomniałem, oczekiwałem klimatycznej opowieści grozy o człowieku nawiedzanym przez koszmar przenikający do teraźniejszości. Jednak gdy okazało się, że każdy z pozostałych bohaterów także stykał się z "niesamowitym" film nabierał komicznego wydźwięku - "Straszna historia mi się przytrafiła. - To zabawne, bo mi też..." itp. Wbrew moim oczekiwaniom, film właśnie składa się z mniejszych nowelek spiętych klamrą owego spotkania w domku na odludziu.

I dobrze. Nie jest to klasyczny horror wzbudzający lęk i przerażenie. "U progu tajemnicy" intryguje, bawi różnymi podejściami do filmowej grozy, przeskakuje między nastrojami, przechodzi od opowieści o przeznaczeniu, przez czarny humor, do wciągającego horroru, który pozostawia przyjemne uczucie zainteresowania historią, delikatnego dreszczu emocji. Co najważniejsze, przez cały czas utrzymuje klimat i nie pozwala się nudzić (tylko nieznacznie traci tempo przy historii z lustrem).

Na zimowy wieczór jak znalazł. Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 9

Ale za to historia z lustrem to popis ówczesnych FX, bez żadnych niezgrabności.
Też gorąco polecam!

użytkownik usunięty
jak45

To prawda. Ale historii z brzuchomówcą nic nie przebije :) Choć szczerze mówiąc, wszystkie są na dobrym poziomie i na pierwszy rzut oka, trudno wybrać taką jedną najlepszą. "U progu tajemnicy" wypada lepiej niż niejeden współczesny film nowelowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones