PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=932}

Układ prawie idealny

The Next Best Thing
5,4 4 233
oceny
5,4 10 1 4233
Układ prawie idealny
powrót do forum filmu Układ prawie idealny

A mi film się podobał. Fakt, to nie była komedia romantyczna, ale ile można oglądać tego
szajsu? Ciekawie pokazał przyjaźń kobiety i geja, widać było stopniową zmianę relacji w
rodzinie. Niestety postać Abbie nie była spójna: na każdym kroku była chwalona jako
dobra
matka, przyjaciółka i pani domu, a mi wydała się po prostu wredna. Na początky
wykorzystywała Roberta jak tylko była smutna, jak się ze sobą przespali to strzeliła focha
(?!)
i to on musiał do niej wydzwaniać, a później tylko na niego krzyczała i zabrała synka.
Kobieta
ewidentnie niestabilna emocjonalnie. Sam koniec był wzruszający, nie był lukrowanym
happy endem.

9/10

Ni_na_filmweb

To rzeczywiście nie jest film, który można nazwać "złym". Scenariusz bardzo przyzwoity, niebanalnie traktujący o alternatywnych wzorcach rodziny, na swój sposób nawet wciągający. Niestety jednak film pogrąża słabe aktorstwo (Everett jest kiepski, zwłaszcza w scenach, w których usiłuje być zabawny, Madonna - poniżej wszelkiej krytyki, fatalna w praktycznie każdej scenie, jedynie Bratt przyzwoity), poza tym widać, że Schlesinger już po siedemdziesiątce, ewidentnie bez formy: niektóre sceny, zwłaszcza w pierwszych kilkudziesięciu minutach, wyreżyserowane są fatalnie (a sekwencja imprezy, która prowadzi do fizycznego zbliżenia Madonny i Everetta, jest wręcz żałosna), niemniej i je może udałoby się uratować, gdyby znaleziono lepszych aktorów. :) Ale nie powiem, temat i rozwiązanie sprawiają, że żal by mi było dać notę niższą niż 5/10. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones