PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807157}

Ulepszenie

Upgrade
7,2 49 326
ocen
7,2 10 1 49326
6,1 14
ocen krytyków
Ulepszenie
powrót do forum filmu Ulepszenie

Czysta rewelacja!

ocenił(a) film na 9

Rzeczywiście dawno nie widziałem tak świetnego filmu, dodatkowo zawierającego moje ulubione elementy sci-fi, takie jak cyberpunk, czy bio połączenie: człowiek - komputer.

Już sam plakat był solidnie inspirujący. Osobiście zobaczyłem bowiem klasyczny plakat filmów sci-fi rodem z lat '80, co jest oczywiście zaletą :) Nawet sama czcionka, czy slogan niżej "NOT MAN. NOT MACHINE. MORE" bardzo mi się kojarzy z tym okresem. Ponadto czuję tam wyraźnie dawnego Cronenberg'a. Jest tam dokładnie ta ciemna, gęsta atmosfera, jest specyficzna tematyka, jest w końcu nieziemskie zakończenie.

Nie sposób nie wspomnieć o muzyce, która cały czas wręcz podlewa film swoim mrocznym, inspirującym stylem, co powoduje że film jest rzeczywiście konkretnym dziełem w swoim gatunku i wybija się pod sufit. To jest naprawdę dawka solidnego, melodyjnego i kreatywnego ambientu. Ścieżka dźwiękowa staje się tutaj mini-dziełem w dziele.

Końcowa scena - jak dla mnie epicka. Krwiste tło, ruch bohatera, praca kamery i w końcu ten track: "A Better Place" (Jed Palmer). To połączenie zrobiło niesamowitą robotę, "upgradując" film z solidnej ósemki na solidną dziewiątkę ;)

Jasne, można wychwycić kilka niedomówień, uproszczeń, które być może wymagałyby lepszego wytłumaczenia, czy przedstawienia. Ale film się zdecydowanie broni, bo nawet jeśli owe niedoskonałości istnieją, to gubią się one w oceanie zalet.

Na koniec: nowy "Grey" w ostatniej scenie oblizuje palec z krwi, dokładnie tak samo jak Grey (człowiek), w scenie otwierającej film (gdy się skaleczył). Przypadek? Nie sądzę :D

ocenił(a) film na 9
IH8Models

Mam dokładnie takie same odczucia co do końcówki.

ocenił(a) film na 10
IH8Models

A najśmieszniejsze że pomysły rozwiązań technicznych z tego filmu już niedługo staną się rzeczywistością. Oglądając sami to zrozumiecie. To taki paradokument jak świat będzie wyglądał za 5 lat. Przykład ładowania telefonu dostępnego dziś i jak będzie można ładować wózki inwalidzkie. że nikt na to wcześniej nie wpadł?

Pisul_Maximus

No patrz, minęło 5 lat. Raczej nic się nie zmieniło.

maybe_2

Jak to nie? Neuralink.. zaraz będą wszczepiać ćipy do mózgu.. (A może i już wszczepiają i też podpisują klauzulę? :) l ładowanie indukcyjne masz w flagowych telefonach, a ładowanie większych maszyn czy pojazdów to kwestia czasu.. AI.. patrz jak to teraz wygląda chatgpt i inne do generowania fotek filmików.., roboty - Boston Dybamics i temu podobne firmy.. jeszcze, żeby to stało od lat, to bym zrozumiał, ale coś się powolutku rusza i myślę, że 10-20 lat i będzie ala. cyberpunk w życiu realnym ale jak na chwilę obecną największym problemem jest "źródło zasilania", bo co po implantac czy tam robotach skoro wytrzyma to parę minut i padnie.. 

ocenił(a) film na 8
Death3RNIO

Nieee, żadnych "ćip" w mózgu, co to, to nie! (czym one w ogóle są!?) XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones