PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4982}

Uwolnienie

Deliverance
7,1 9 732
oceny
7,1 10 1 9732
7,8 16
ocen krytyków
Uwolnienie
powrót do forum filmu Uwolnienie

Zmarnowany potencjał?

użytkownik usunięty

Film od początku trzyma widza w napięciu, bo wiemy że "coś" się wydarzy, ale nie mamy jeszcze pojęcia co. Atmosferę sielanki miastowym przerywają tubylcy, którzy nie są zbyt zadowoleni z ich przyjazdu. Film na poły przygodowy, ale więcej w nim thrilleru. Rozczarowałem się tylko zakończeniem, które nie miało żadnego cliffhangera, pozostały niedomówienia, ale i to nadaje filmowi smaczku.

ocenił(a) film na 8

A co, Twoim zdaniem, powinni jeszcze dodać twórcy filmu, żeby potencjał nie był "zmiarnowany"?
I dlaczego całkowicie pomijasz wątek ludzkiej moralności i kondycji człowieczeństwa? Może go w ogóle nie dostrzegłeś?

użytkownik usunięty
astat_2

To że nie poruszyłem tego wątku nie znaczy, że go nie zauważyłem. Poza tym to, że ty coś sobie wymyśliłeś, nie znaczy, że istnieje.
Tak szczerze, podpisałbyś się pod swoimi infantylnymi słowami?

ocenił(a) film na 8

Ja niczego sobie nie wymyśliłem. W wielu recenzjach można przeczytać o tym, że film porusza problem drastycznych zmian, do jakich człowiek jest zdolny w ekstremalnych warunkach. Także do zezwierzęcenia, bo czym innym jest gwałt?
Poczytaj np: http://voices.yahoo.com/deliverance-1972-simple-story-powerful-drama-7503844.htm l?cat=40

A co do infantylności... Nie sądzisz, że infantylne jest stwierdzenie, że jest to "film na poły przygodowy, ale więcej w nim thrilleru"? :) Ty pewnie nawet w "Liście Schindlera" dostrzegłbyś tylko "film wojenny z elementami romansu" czy coś w tym stylu..

użytkownik usunięty
astat_2

Jeśli wiele osób tak mówiło to znaczy, że to prawda? Gratuluję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones