PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1147}
7,6 77 123
oceny
7,6 10 1 77123
6,7 19
ocen krytyków
Vabank II, czyli riposta
powrót do forum filmu Vabank II, czyli riposta

Po każdym obejrzeniu Vabanków czuję potworny niedosyt-aż prosiło się o "trójkę" w Szwajcarii np.Vabank 3 czyli Ostatni Skok-zwłaszcza po tekstach Dunczyka do Kwinty na końcu "Nie kusi cię?-Mnie też"
albo Kramera po otrzymaniu paczki "Aaa Kwito ty draniu,czekaj to jeszcze nie koniec!"
Wspaniałe,świetnie zagrane, polskie kino z genialnymi dialogami i wspaniałymi aktorami z których część juz niestety nie żyje ://
V i V2 to doskonałe przykłady że kiedys w tym kraju potrafiono krecić wspaniałe filmy pełne lekkości może z prostą ale za to ciekawą ,logiczną i przemyślaną fabułą nie udających na siłe czegoś innego, bez pseudopsychologicznego zadęcia ani sztucznego, wymuszanego na zachodnią modłę humoru .
Trzecia część była by znakomitym dopełnieniem całości tworząc wspaniałą polską trylogię komedii gangsterskich a tak to mamy niestety tylko dwie pięknie lśniące perełki Polskiego kina do których wraca się wciąż z taką samą przyjemnością...

vfd

Czasem lepiej skończyć wcześniej i pozostawić niedosyt, niż kręcić na siłę jakąś szmirę. Jakoś nie jestem zwolennikiem takich dokrętek po latach. W większości to potworne gnioty z tego wychodzą (patrz Złoto dezerterów, Ryś czy Dylematu 5). Poza tym nie jestem w stanie sobie wyobrazić kolejnej misternej próby wyciągnięcia Kramera z więzienia. kolejnej próby zemsty itd.

brzydki_zly_i_szczery

Zgadzam się w 100% co do dokrętek po latach ale ja miałem na myśli nakręcenie 3 części od razu w jednym ciągu po 1 i dwójce...

vfd

Ale jakby to Twoim zdaniem miało wyglądać? Kramer po raz kolejny ucieka z więzienia? Było, drugi raz już by nie przeszło. Kramer odsiaduje zapewne długoletni wyrok do końca i jako starzec chce się zemścić na równie wiekowym Kwincie? Cóż, załóżmy że w więzieniu jakoś przeżył wojnę, wychodzi i okazuje się że komuniści jakimś cudem nie znacjonalizowali reszty jego majątku, a on sam za pomocą łapówek zdobywa paszport i wyjeżdża do Szwajcarii? Przyznasz że brzmi to trochę niedorzecznie? Szczerze mówiąc nie jestem w stanie wyobrazić sobie jakiejś sensownej fabuły do trzeciej części a pomysły typu Kramer wstępuje do Wehrmachtu, czy Kramer zostaje politrukiem i w ten sposób wydostaje się z kraju aby dopaść Kwintę, są przynajmniej bezsensowne. Ale jeżeli masz jakiś sensowny pomysł, jak ta fabula powinna wyglądać, to bardzo proszę o podzielenie się nim. Moim zdaniem gdyby powstała trzecia część Vabanku, najprawdopodobniej byłaby po prostu głupia i zepsułaby wizerunek także dwóch poprzednich części

brzydki_zly_i_szczery

Coś sie tak tego Kramera uczepił?
A może wogóle by go w 3 nie było.
A może przyjąć że Kwinto z Duńczykiem obrobili jakiś bank i weszli na przykład w parade jakiejś lokalnej szajce i musieli by przejść wynikające z tego perypetie, a może 3 część zakończyła by się symbolicznie wybuchem 2 WŚ.Nie wiem opcji jest sporo i to bez Kramera-nie jestem scenerzystą-wyraziłem tylko niedosyt z powodu braku takowego dopełnienia historii jakim mogła by być 3 część i wcale nie musiała by być naciągana ani zepsuć wizerunku całości-nie ma sensu debatować Ty masz po prostu swoje zdanie a ja swoje...

vfd

Dlaczego się uczepiłem Kramera? Bo bez niego to już nie byłby Vabank.

vfd

Trójka zdecydowanie byłaby najgorsza w serii i cieszę się, że jej nie nakręcono. Lepiej mieć niedosyt niż mówić, że część zrobiona na siłę.

ocenił(a) film na 8
BartSmith

prawda. u mnie największy niedosyt pozostawia Wrocławski - jego Sztyc to finezja po prostu, majstersztyk, aż mi się samo śmieje na myśl, co mógłby jeszcze pokazać ;)

aaako

Była 3 część w postaci krótkiego filmiku o denominacji <Kramer wychodzi z więzienia i jedzie do banku > - jako dziecko to oglądałam niestety nigdzie tego filmiku nie można znaleźć

ocenił(a) film na 10
Raditz

nie powinno byc trzeciej czesci

ocenił(a) film na 10
Raditz

Odpowiedź 'nieco' spóźniona z mojej strony. 'Reklama' denominacji ("Vabank III") jest do znalezienia na youtube.

ocenił(a) film na 10
brzydki_zly_i_szczery

Przed wojną rzadko odsiadywano do końca długoletnie wyroki, nawet mordercy byli ulgowo traktowani, wiec wyjście Kramera po dajmy na to 5 latach byłoby możliwe.

ocenił(a) film na 8
PrzemekLipski

Myślę że jakby teraz nakręcili 3 część to by spsuli.

ocenił(a) film na 10
Dawid_Konc

No niestety z głównych bohaterów już tylko Leonard Pietraszak żyje :( Szkoda, że nie poszedł Machulski za ciosem i w latach 80. nie stworzył trzeciej części. Wtedy miał energię i pomysły i wtedy by się udała kontynuacja.

ocenił(a) film na 8
PrzemekLipski

Miała być trzecia część!! Machulski chciał pójść za ciosem, ale z jakiegoś, dla mnie niezrozumiałego powodu, nie dostał pieniędzy na trójkę. Szkoda, bo oba filmy były rewelacyjne i obsada trafiona w 100%.

ocenił(a) film na 10
brzydki_zly_i_szczery

Nie wiem czy jeszcze przeczytasz ten komentarz po latach. teraz nie ma nawet o czym myśleć, bo wszyscy bohaterowie juz nie żyją niestety. Natomiast kwestię Kramera rozwiązałaby doskonale wojna. We wrześniu 1939 roku, czyli 3 lata po akcji w Vabank II, nastąpiła amnestia i niemal wszystkich więźniów zwolniono z więzień. Niedobitki, które zostały w więzieniach zostały zabite przez Niemców od razu. Kramer nie był zwyrodniałym mordercą zatem amnestia na pewno by go objęła. Kwinto w trakcie akcji Vabank II miał 51 lat. Kramer wydawał się młodszy. Po 3 latach oraz 5 wojny miałby 59 lat. Kramer mniej. Jeszcze coś mogliby zdziałać. Nie mówiąc ,że akcja mogłaby dziać się w czasie wojny. Np. skok na jakieś magazyny nazistów, w których trzymaliby zrabowane dzieła sztuki? Albo sztabki złota? Albo jeszcze nastąpiłoby zawieszenie broni i obaj walczyliby z nazistami a potem napadli na jakiś "złoty pociąg" czy coś w tym stylu? Teraz nie ma już o czym mówić. szkoda...

ocenił(a) film na 10
vfd

Trzecia część w czasie wojny. We wrześniu 39 Kramer w całym zamieszaniu ucieka z więzienia i wieje do Szwajcarii, gdzie są już Kwinto i Duńczyk. A że tam banków nie brakuje ...;)

ocenił(a) film na 10
andre_

We wrześniu 1939 roku Kramer nie musiałby uciekać. Zaraz po wybuchu wojny zwolniono niemal wszystkich więźniów na podstawie specjalnej amnestii. Tak np. wyszła Rita Gorgonowa. Niedobitki, które zostały w więzieniach natychmiast zostały rozstrzelane przez Niemców. Akcja mogłaby dziać się w czasie wojny. Np. napad na jakiś "złoty pociąg", którym Niemcy przewozili zrabowane skarby? Nie ma co już o tym pisać, bo wszyscy już nie żyją... Właśnie obejrzałam z Tatą i uświadomiliśmy sobie, że wszyscy już nie żyją. No może poza Beatą Tyszkiewicz i Ewą Szykulską. Szkoda.

ocenił(a) film na 6
vfd

Mała poprawka, bo wczoraj oglądałam dwójkę, Kramer krzyczy: Kwinto ty draniu ja cię dorwę, a nie czekaj to nie jeszcze nie koniec... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
vfd

Tez żałuję. Ale prequel można zrobić z czasów młodości Kwinty i Kramera, gdy byli przyjiaciółmi. Niech dla odmiany zrobią wspólnie jakiś skok. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones