PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11458}
7,0 12 598
ocen
7,0 10 1 12598
Vidocq
powrót do forum filmu Vidocq

Intrygujące

ocenił(a) film na 8

Kapitalny film, zarówno pod kątem wizualnym jak i fabularnym. Całość jest niesamowicie wystylizowana, a wręcz zmysłowa nieraz urzeka pomysłowość w tym względzie. Fabuła jest solidna i posada dobrze skonsturowaną intrygę i jeden z ciekawszych zwrotów akcji jakie widziałem. Moje zachwyty nie oznaczają, że film nie posiada wad, momentami jest zbyt efekciarski i niekiedy przypomina produkcje telewizyjną, ale nie są to jakieś poważne wady i każdy miłośnik rzeczy ciekawych i niebanalnych powinien to zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
Wostock

Mnie film bardzo urzekł.
Jest w panteonie moich ulubionych filmów.
Dlaczego ?
Sam sobie zadaję to pytanie od hoho.
odkąd obejrzałem trailer już mnie coś zaintrygowało.
po obejrzeniu filmu przyszła kolej na ponowne widowisko i ponowne i tak już 10x go widziałem.
Ma w sobie to coś..
Głównie za sprawą Alchemika.
świetna postać, nawet pomimo jej niektórych fantastycznych zdolności.
cała sprawa śledztwa też jak najb. ok.
jedyna scena która wypada miernie to moment jak go zdemaskowali.
Etiene zaczyna się śmiać jak psych i nagle z tyłka wyciąga płaszcz i maskę. eeee....

A tak cała rewolucja, śledztwo, tajemnicze morderstwa - wszystko zacne :)
choć film ogółem widać że nie jest z tych mocno się trzymających, dla mnie zawsze będzie tym filmem z TYM czymś ;)

ocenił(a) film na 8
settokaiba

Jeśli spodobał ci vidocq musisz koniecznie zobaczyć mroczne miasto i draculę coppoli niesamowicie klimatyczne i ciekawe filmy.

ocenił(a) film na 9
Wostock

Draculę znam ale bardzo mi się nie podobał.
dla mnie Dracula to Klaus Kinski i lepszego przykładu nie widzę ;)

ocenił(a) film na 8
settokaiba

od pół roku planuje się za to zabrać i jakoś zawsze znajdowałem coś bardziej mnie intersującego. Podejrzewam, że film mi się spodoba klaus kinski chyba nigdy nie zawiódł.

ocenił(a) film na 9
Wostock

ten Dracula w Nosferatu jest taki jaki wg mnie powinien być,
posępny mroczny.
a nie playboy z filmu Copoli.
jeszcze ta forma nietoperka potworka :/

ocenił(a) film na 8
settokaiba

akurat w ekranizacji coppoli dobre jest to, że zwrócono wreszcie uwagę na erotyczny charakter wampiryzmu bo zazwyczaj spychano to gdzieś na dalszy plan lub maskowano.

ocenił(a) film na 9
Wostock

a w Zmierchu to dopiero masz przystojniaków :D

ocenił(a) film na 8
settokaiba

gdzie ty tam masz erotykę raczej jakieś nastoletnie mizianie się

ocenił(a) film na 9
Wostock

chodzi mi o playboyów i elegancików ;P

ocenił(a) film na 8
settokaiba

to akurat ostatnie skojarzenie jakie przyszło by mi do głowy w stosunku do bohaterów tego filmu. No chyba, że byłbym nastolatką i to młodszą

ocenił(a) film na 9
Wostock

no dobra, ale nawet nie patrząc bacznie na ten film - swoją drogą straszne G* - widać że to eleganciki ala pedzio biber.
do wampirów to im daleko ;)
kiedyś gdzieś fajną animację widziałem cullen vs Dracula :P

ocenił(a) film na 8
settokaiba

muszę kiedyś zobaczyć, swoją drogą chyba zabiorę się za "co robimy w ukryciu" podobno świetne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones