PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 386
ocen
8,0 10 1 726386
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Czytałem na takiej stronce poświęconej władcy pierścieni że Aragorn jest ojcem Frodo. Oczywiście
to tylko domysły bo w filmie nic o tym nie ma. Ale patrzcie że ci są do siebie nawet podobni, a poza
tym Aragorn bardzo dbał o Froda. Może mi wyjaśnić to ktoś kto czytał książkę? Jestem ogromnym
fanem Tolkiena i chciałbym to wiedzieć xD Z góry dzięki

edit
PS jak znajdę link to wam podeśle

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

W książce nie ma takim czymś mowy . Ale jestem pewna na 100% że nie . A tak w prost to ojciec Froda miał na nazwisko Baggins i był stuprocentowy, hobbitem i jak mi wiadomo to utonął razem z matką Froda pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
Elsa5389

A jak co to wy książce mam od wszystkich bohaterów z drużyny rodowody :)

Elsa5389

W książce wyraźnie pisze kto jest ojcem i matką Froda. Naucz się czytać.

Unthought_Known

Na pewno nie był

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

Haha, jak zobaczyłam ten temat to pomyślałam, że to żart :P Ojcem Froda był Drogo Baggins, i dziwne że jako "ogromny fan Tolkiena" tego nie wiesz xP

ocenił(a) film na 8
Julia_20

Ej no sory ale tego nie było w filmie. Naprawde żeby być fanem tolkiena muszę czytać jego książki skoro są nudne? Wole oglądać filmy, które są zajefajne

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

Też lubię filmy, ale najwyraźniej jesteś fanem Jacksona, a nie Tolkiena, bo Tolkien pisał książki. Jak można lubić autora bez czytania jego książek?... Po czym, w takim razie, jest się jego "fanem"?

ocenił(a) film na 8
Julia_20

czytałem jedno opowiadanie i mi się podobało, pozostałych ksiązek nie mogłem przełknac. Czy na przykład żeby być fanem rocka trzeba znać coś więcej niż klasyke gatunku, czyli Nirvane (ONI ŻĄDZĄ)?

Unthought_Known

To żałosne porównanie tylko potwierdza, że coś z tobą nie tak. Wiesz jak to porównać? Wyobraź sobie, że jesteś fanem rocka, a słyszałeś ledwie kilka piosenek. Takim fanem być nie można.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

okej, może i poruwnanie było złe chociaż i tak uwielbiam rocka i Nirvane. Ale kurde przecież oglądalem filmy które zostaly zrobione na postawie książki - co z tego że robił je ktos inny
A gdybym powiedzial ze jestem fanem Stivena Kinga po obejżeniu Mizery to zabroniłbyś mi? Swoją drogą to Stiven też żądzi

Unthought_Known

Weźcie to coś z tego forum. Błagam!

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

Niebardzo rozumiem o co ci chodzi. Nie lubisz Stivena Kinga?

Unthought_Known

"Naprawde żeby być fanem tolkiena muszę czytać jego książki skoro są nudne?"

Takich ludzi jak ty powinni izolować. Może mi ktoś wyjaśnić jak można być takim idiotą?

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

KURDE O CO CI CHODZI? Oglądałem filmy na postawie tolkiena po kilka razy więc chyba moge go lubić. Poza tym czytałem jedno opowiadanie i mi sie nawet podobalo. Sam jesteś idiota jeżeli myślisz że od razu musze znac całą jego twórczość

Unthought_Known

Filmy to nie twórczość Tolkiena do cholery tylko Jacksona. Wiele istotnych rzeczy jest zmienionych i niedopowiedzianych. Twoja wiedza z filmów jest więc błędna i niekompletna, co pokazałeś zakładając ten temat i zadając idiotyczne pytanie. Jako fan musisz znać przynajmniej większość i koniec. Dotarło?

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

niby czemu to pytanie jest idiotyczne? myslisz ze jak coś zostało napisane w ksiązce to tak jest? Moim zdaniem film jest jej uzupełnieniem, a w filmie dosyć wyraznie były pokazane relacje Aragorna z Frodem, kture wyglondały na relacje ojca z synem.
Poza tym mozna chyba obejżeć gdzies wywiad z tolkienem gdzie mówi że ten film trzeba oglądać uważnie bo wyjaśni dużo rzeczy

Unthought_Known

Tak, jak coś zostało napisane w książce to tak jest debilu.

Unthought_Known

Aragorn ojcem Froda?
ty pytasz o to serio ???
bez jaj

ocenił(a) film na 8
wort801

mógłbys rozwinąc?
- Aragorn jest podobny do Froda
- Frodo wygląda na młodszego, jest dużo niższy i nie ma brody
- Aragorn zachowuje się bardzo opiekunczo w stosunku do Froda
Jak dla mnie, to wrzystko przemawia za tą teorią.
Poza tym, jak gdzieś wczesniej pisałem, nawet sam Tolkien mowil w wywiadzie że film wyjasni wiele rzeczy kturych nie było w książce. Ja Władcy nie czytalem ale myśle że to może być jedna z tych rzeczy.

Unthought_Known

Powiem wprost: Co ty ku*wa za bzdury wygadujesz?!?!?!?! Filmy powstały 30 lat po śmierci Tolkiena!!!!!!!!!!!!! Po drugie Frodo jest synem Droga Bagginsa do cholery, po trzecie w filmach jest wiele rzeczy zmienionych, a po czwarte naucz się pisać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że ktoś taki jak ty nie chodzi wolno po ulicach.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

"Filmy powstały 30 lat po śmierci Tolkiena!!!!!!!!!!!!! "
No kurde, to w takim razie wywiad został zrobiony przed jego śmiercią - proste nie?

"Po drugie Frodo jest synem Droga Bagginsa do cholery"
To może podaj chociarz jakiś dowód

"po trzecie w filmach jest wiele rzeczy zmienionych
No toż tłumacze ci chyba, że nie zmienionych, a UZUPEŁNIONYCH, naprawde tak cięrzko zrozumieć?

"a po czwarte naucz się pisać "
niebardzo rozumiem o co ci chodzi...


Unthought_Known

1. Przed śmiercią Tolkien nawet nie myślał o filmach, tylko ciągle pisał.
2. Dowód na to, że Drogo Baggins jest ojcem Froda jest w książce, ale masz tutaj link i przeczytaj chociaż dwa pierwsze zdania.

http://pl.lotr.wikia.com/wiki/Drogo_Baggins

3. Nie uzupełnionych kretynie, tylko zmienionych, np. Arwena wcale nie wiozła Froda do Rivendell, Haldir nie brał udziału w Bitwie o Helmowy Jar, Frodo wcale nie pokłócił się z Samem przed jaskinią, itp. Tak ciężko zrozumieć?
4. Naucz się pisać, bo popełniasz ogromną ilość błędów ortograficznych.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

okej, już wiem na czym polegał muj błąd. Ten wywiad był z synem Tolkiena - Christoferem, a więc w sumie też Tolkienem. Jak znajde linka na youtubie to wyśle

I w końcu jakaś pożądna odpowiedź, co prawda stronka strasznie amatorska, więc nie wiem czy mam temu wieżyć, ale niech ci bedzie. Może chodzi o to że ktoś nie chciał żeby wiedziano że Frodo ma ojca człowieka, dlatego pozmieniał coś w dokumentach no nie
A te blendy, to dlatego że pisze z autokorektą

Unthought_Known

To masz link do wikipedii jak ci stronka nie pasuje:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_hobbit%C3%B3w_%C5%9Ar%C3%B3dziemia#Drogo

A jak jeszcze coś nie pasuje to ci napiszę cytat z książki "Władca Pierścieni" samego Tolkiena. Po drugie jak człowiek może mieć syna hobbita? Niby z kim? To nielogiczne.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

no dobra, powiedzmy że ci wierzę
A Aragorn mógł mieć syna z jakąś hobbitką, niby czemu nie

Poza tym nawet Gandalf jest synem elfki i pół hobbita - pół człowieka

Unthought_Known

Yyyyyyy nie.... Gandalf jest Majarem, czyli duchem. On nie ma rodziców, tylko został stworzony przez Eru na początku czasów. Dam ci dobrą radę: zajmij się innym tematem i przestań pierniczyć głupoty, bo tylko wkurzasz prawdziwych fanów Tolkiena, takich jak ja.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gandalf_(%C5%9Ar%C3%B3dziemie)

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

Nie było tam może jakiejś wzmianki o tym że Boromir jest matką Froda?

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

lol, niby jak, Boromir jest facetem...

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

Początkowo mógł być kobietą, ale później przeszedł operację zmiany płci u leśnych elfów.

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

w sumie nie pomyślałem o tym, ale przecież książka jest z XVIII w., więc nie sądze żeby wtedy ktoś napisał coś takiego

Anthrax91

Widzisz to co ja? Naprawdę tacy ludzie jak on uważają się za fanów Tolkiena?

ocenił(a) film na 10
bartoszcyc8

Według mnie trolluje.

Anthrax91

To jest chyba bardziej prawdopodobne niż faktycznie taka głupota.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

lol niby czemu trollem, chciałem się czegoś dowiedzieć to zapytalem nie?
jak widze minęły już czasy kiedy na filmwebie można było podyskutować o filmach, ewentualnie poszukać ukrytych wątków
teraz za byle domysły, chociarz nie wiem jak prawdopodobne wyzywają od trolli

Unthought_Known

No i się dowiedziałeś pajacu. Na filmwebie jesteś od stycznia 2013 to co ty wiesz o tym forum?

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

miałem konto wcześniej, ale postanowiłem założyć nowe. rozumiesz, taka restrukturyzacja, ocenianie filmów od nowa

....

pajacu

Unthought_Known

Zamknij się trollu, bo nie da się z tobą dyskutować. Jeszcze mnie burak będzie wyzywał. Hahahahahaha dobre!

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

czekaj, czekaj z tym wyzywaniem to jednak było idiotyczne
ma się wrażenie jakobym wyzywał cię od najgorszych drogi przyjacielu
a ja tymczasem skopiowałem słowo z twojej wypowiedzi, która odnosiła do mnie
idąc tym tropem można wysunąć wniosek, iż to ty pierwszy obrzuciłeś mnie wyzwiskami (zresztą nie pierwszy raz w tej dyskusji)

Pozdrawiam

....

pajacu

Unthought_Known

A dziwisz się trollu? Teraz już mam pewność, że trollujesz, bo nagle potrafisz pisać bez błędów ortograficznych. Także narka smrodzie i pozdrów dziadka Froda, którym jest Saruman. Mam nadzieję, że jako "prawdziwy fan" to wiedziałeś. Pozdro!

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

gdzie ja niby robiłem błendy? gdzieś już pisałem że używam autokorekty, ktora potrafi mi wywinąc takie rzeczy.
i znowu mam wrażenie jakoby wyrażenie "prawdziwy fan" było ironiczne w stosunku do mnie
nie wiem o co ci chodzi, bo to że chciałem się dowiedzieć jednej, w sumie mało istotnej rzeczy chyba nie jest jakieś mało fanowskie
i proszę nie nazywaj mnie trollem, bo to by czyniło wszystko co pisałem wcześniej nieprawdziwym

Unthought_Known

W każdym zdaniu robiłeś błędy matole. Nie jesteś żadnym fanem Tolkiena, bo prawdziwy fan wiedziałby, że żaden Aragorn nie jest ojcem Froda, i że Gandalf nie ma rodziców. Ty nie wiesz takich podstawowych rzeczy, więc fanem nie jesteś. Do widzenia trollu!

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

Tak przy okazji jeszcze, skoro tak lubisz te filmy to powinieneś pamiętać, że nawet w "Drużynie..." była taka rozmowa, w której Bilbo wyznaje Frodowi coś w stylu "Nie przygarnąłem cię po śmierci rodziców z litości." - oczywiście bardzo łatwo wywnioskować, że rodzice Froda nie żyją. A Aragorn nie powstał z martwych.

Ale nadal, twoje pytanie naprawdę zalatuje trollizmem (że tak to nazwę), bo to naprawdę nie lada wyczyn, by uważać się za fana i tak podstawowej rzeczy nie wiedzieć.

Julia_20

Zobacz na wszystkie bzdury jakie wypisuje. On twierdzi, że to co Tolkien napisał w swoich książkach na temat własnego, wymyślonego przez siebie świata może być nieprawdziwe. To raczej trolling, ale jeśli nie to on jest chory psychicznie.

ocenił(a) film na 10
bartoszcyc8

Widziałam... Czyli już takie czasy kiedy to filmy Jacksona są jedyną prawdą, a nie książki na podstawie których powstają. Ałć. I masz rację, już lepiej gdyby to był trolling, a nie na serio. ;p

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

aaa, czaje to był taki żart prawda? Tylko nie rozumiem o co ci dokladnie hodzi

Unthought_Known

Bo jesteś za głupi chłopczyku.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

pytanie nie bylo do cb, więc się nie odzywaj, poza tym jestem prawdopodobnie dużo starszy od cb

Unthought_Known

Szczerze w to wątpię.

ocenił(a) film na 10
Unthought_Known

Frodo był synem Droga Bagginsa. Natomiast Aragorn był potomkiem Elendila. Nie wiem jak można w ogóle o takim czymś pomyśleć.

ocenił(a) film na 8
Arielka1Elsa2Bella3

podasz jakiś link? bo muj poprzedni rozmówca był dosyć nie miły i nie wiem czy mogę mu wieżyć. Tylko nie z wikipedii, tam czasami są błendy
Poza tym nie rozumiem tego ogólnego przeświadczenia że to co zostało napisane w książce Tolkiena jest prawdziwe. Gdyby tak było z Biblią mielibyśmy trochę lepszy świat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones