PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 386
ocen
8,0 10 1 726386
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Książka

ocenił(a) film na 1

Wszyscy, którzy dali temu filmowi więcej niż 5 moim zdaniem powinni przeczytać najpierw książkę. W moim wypadku było tak, że będąc na premierze miałem ochotę wyjść z kina. Moim zdaniem film kastruje całą opowieść z historii drogi jaką stworzył Tolkien. Nacisk na batalie jest nieporozumieniem. To one są tłem.

A Hobbit to już totalne przekłamanie - z książki dla dzieci został stworzony jakiś horror, którego dzieciom w żadnym wypadku bym nie pokazywał :(

ocenił(a) film na 10
xsi1

Ile razy można tłumaczyć niektórym jak krowie na miedzy - film to nie książka!!! Rządzi się całkiem innymi prawami, narracja jest inna. Film musi mieć swoje tempo, rytm.

milka19

I po co z trollami gadać koleżanko? ;P

ocenił(a) film na 6
milka19

Właśnie o to chodzi, że nie ma rytmu i nie wciąga tak jak książka. Nie wiem po co ten cały patos. Gdzie się podziała przygoda?

ocenił(a) film na 3
xsi1

Jackson nakręcił go w taki sposób który mi zupełnie nie odpowiada. Hobbita nawet nie zamierzam oglądać bo mi zepsuje wrażenia z książki.

ocenił(a) film na 9
xsi1

Książka i film to co innego. Nie da się idealnie odwzorować książki. 1/10 czyli według ciebie wszystko w tym filmie było złe ? efekty specjalne ? Scenografia ? Kostiumy ?

ocenił(a) film na 10
xsi1

Gościu książke przeczytałem jakieś kilka razy zanim była premiera tego filmu. I co? Arcydzieło wyszło. Bezapelacyjnie 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones