PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 507 862
oceny
8,3 10 1 507862
8,1 40
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Czy wersja rozszerzona różni się od podstawowej tylko tym,że film kręcony jest normalnie a puszczając go do kin wycięte są niektóre fragmenty które dodane są do filmu na na płytach DVD czy Blue Ray w wersji rozszerzonej ?Znam wszystkie 3 części Władcy Pierścieni na pamięć,ale oglądałem je w kinie i w domu do tej pory jako wersje podstawowe.I byłem zszokowany ilością zmian w wersji rozszerzonej którą obejrzałem godzinę temu.

ocenił(a) film na 8
Tommy221

Wersja reżyserska (rozszerzona) różni się tym, że są w niej dodatkowe sceny, których nie uświadczymy w wersji kinowej. Jest to materiał mało znaczący dla fabuły, aczkolwiek czasem dodatkowe sceny pozwalają wyjaśnić pewne szczegóły, z kolei niektóre to tzw. smaczki dla fanów LOTR jak np. ukazanie przemarszu elfów podczas postoju Froda i Sama czy wręczanie przez elfy darów członkom Drużyny.

ocenił(a) film na 10
Tommy221

Jest spora różnica pomiędzy wersją rozszerzoną a zwykłą kinową. Film w wersji reżyserskiej uzupełniony jest o kilkadziesiąt minut (dla każdej z części) dodatkowych scen, które wnoszą sporo w fabułę i powodują, że obraz staje się po prostu "kompletny".

Co do różnic pomiędzy wersją DVD a Bluray, zobacz sobie na ten link. Jak najedziesz kursorem na obrazek, zmieni się on na wersję BR, zaś po opuszczeniu kursorem obrazka, widać wersję DVD. Jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza na BR. Tu nie ma nawet pola do dyskusji:

http://www.cornbread.org/FOTRCompare/

Pozdrawiam,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones