PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682170}
7,7 228 040
ocen
7,7 10 1 228040
8,6 44
oceny krytyków
W głowie się nie mieści
powrót do forum filmu W głowie się nie mieści

Co sądzicie o tym krótkometrażowym filmie?
Dla mnie totalnie 9/10 - piękna spolszczona pieśń w akompaniamencie ukulele i wspaniałą historia. Tylko Pixar wyciska łzy z historii o wulkanie.

Jak myślicie, gdzie to można zobaczyć jeszcze? Będzie na BluRay z Inside Out?

Empiryczny

Wątpie. Nie poszłem do kina na Muppety poza Prawem więc nie wiedziałem pixarowej krótkometrażówki po wydadzeniach z uniwersytetu potwornego. Nazwa:Imprezownia. Widziałeś ją,dzasz link do fipmu?

ocenił(a) film na 8
LordVader345

"Party Central" można obejrzeć na YT. Tam też trafi zapewne "Lava".

Martin von Carstein

Ale w polskiej wersji

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Poszedłem*

ocenił(a) film na 10
Empiryczny

Na 100% będzie na DVD i Blu-Ray "Lawa". Poza tym podobno na Blu-Ray ma być jakaś krótkometrażówka w świecie "W głowie się nie mieści".

radziokoch

Albo kolejna krótkometrażówka z Myszką Miki. Tak bylo z Muppetami Poza Prawem i Wielką szóstką

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Raczej nie, bo to film Pixara. A raczej na płytach z filmami Pixara nie są dawane krótkometrażówki Disneya.

radziokoch

To ciekawe gdzie dali/dadza Imprezownię? Na wydaniu specjalnym Poteorów i Spółki?

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Pixar kolekcja krótkometrażówek część 3 za kilka lat?

radziokoch

No w sumie tak właściwie to nawet za 2-3 lata bo od 2012 nie było kótkometrazówki na dvd w komplecie(Legenda o niedźwiediu Mordoru)

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Legenda o niedźwiedziu Mordu, a nie Mordoru. Wyobraź sobie, co by było, gdyby Mordor miał niedźwiedzie. :D

Rafalino_1000

Są jeszcze ten z parasolem,z toy story,z impezownią i z Lavą

ocenił(a) film na 6
Empiryczny

Muzyczka zajmująca ale reszta słabo. Kolejna historyjka o tym że najważniejsze jest znalezienie partnera i łączenie się w pary, nawet najbardziej samotny wulkan może tego dokonać! Oklepane.

Empiryczny

Ok, ja mam troche głupie pytanie... czy ta krótkometrażówka wlicza się ona w czas trwania filmu?

ocenił(a) film na 6
Nethvoy

nie

użytkownik usunięty
Empiryczny

No niestety, ale dla mnie to zaraz po "Boundin" jest to najsłabsza krótkometrażówka Pixara. Ogólnie ta wytwórnia kręci dobre krótkometrażówki pod warunkiem, że są bez żadnych dialogów, bo jeśli wciskają do nich jakieś numery śpiewane to psuje to animację. Pixar jakoś nie jest dobry w musicalach.

Ale w piosenkach to tak

ocenił(a) film na 9
Empiryczny

Jak zobaczyłam ten filmik to myślałam, że weszłam do złej sali i na inny film :D Sprawdziłam dokładnie miejsca, numer sali i spytałam na wszelki wypadek ludzi obok czy tu na pewno ma być "W głowie.." :p

Angie_Bangie

Miałam identycznie :D

Angie_Bangie

Haha o tym samym pomyślałam :D Co prawda nie dopytywałam, ale konsternacja lekutka była ;)

Empiryczny

beznadziejna, nuda i oklepana, muzyka i piosenka irytująca - czekałem na zakończenie

ocenił(a) film na 9
Empiryczny

Zajebista, piękna smutna i radosne że lezka sie kreci w oku jak podczas seansu "w glowie sie nie miesci" Moim zdaniem pixar i disney robią rewelacyjną robotę z filmami i animacjami wprowadzajac nas w swiat basni, marzen, wyobrazni. Czasami mocno uwrażliwiają dzieciaczki i dorosłych jak ten tytul. Trzeba tylko miec ciut wrazliwosci i potrafić sie wsluchac co ma do powiedzenia. Są to przewaznie bajki z morałem i jest na czym ucho i oko zawiesic. Oby więcej takich.

ocenił(a) film na 8
Empiryczny

Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł na pokazanie też tego, że Pixar to kilka też mniejszych studio potrafiących działać też osobno. Poza tym wolę to niż kolejną reklamę :)
A pojawia się takich przedsięwzięć więcej, bo przecież przed "Wielką Szóstką" była animacja "Uczta", przed "Kopciuszkiem" leciało "Frozen Fever" więc czemu nie "Lawa" ? :)
Szczególnie, że można je ocenić : http://www.filmweb.pl/film/Lava-2014-719437

ocenił(a) film na 7
Empiryczny

Dla mnie koszmar. Myślałem, że umrę. świetna animacja, ale same postacie paskudne, piosenka denerwuje, przesłanie naiwne... NUDA!

ocenił(a) film na 7
Empiryczny

Dla mnie okropna. Nie dość, że przed filmem animowanym, na który z reguły idą dzieci, puszczają i tak za dużo reklam to jeszcze ta krótkometrażówka wydłużająca czas oczekiwania na film.

ocenił(a) film na 9
Alee

Przed każdym filmem pixara jest krótki metraż.
Zgodzę się jednak, że to jedna ze słabszych od tego studia.

użytkownik usunięty
Empiryczny

Taka se.

ocenił(a) film na 10
Empiryczny

U nas na seansie zepsuł się projektor i próbowali go odpalać na nowo. Powiem wam, że Lawa oglądana 3 razy pod rząd już nie jest taka fajna ;) a melodia siedzi w głowie przez cały dzień :D

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Empiryczny

Niee, beznadzieja... Wiadomo, że technicznie bardzo dopracowane, ale całość nie porwała. Podobny motyw był w krótkometrażówce puszczanej przed "Uniwersytetem Potwornym" - "Niebieskim parasole", o - to jest przykład dobrej krótkometrażówki. :)

ocenił(a) film na 7
Empiryczny

Słaba.

Empiryczny

Bardzo słaba. Może w oryginale jakoś by to brzmiało, bo samo zestawienie słów lava i love ma już jakiś sens, ale po polsku było to nudne i absurdalnie głupie. Gdyby trwało max 1,5 minuty, to jeszcze bym zdzierżyła, ale 5 minut to zdecydowanie za długo jak na śpiewaną animację, której zakończenie można było przewidzieć po 3 sekundach.

ocenił(a) film na 10
Empiryczny

Na początku mi się podobało, ale podzielam opinię, że zbyt długie. Piosenka zaczęła mnie irytować po jakimś czasie.

ocenił(a) film na 10
ikofeinna

Niby fajne, bo ciekawa historyjka, ale szczerze mówiąc - nieco męcząca. Dobra, ładna animacja, ładne kolorki, nawet piosenka znośna, ale jakoś... miałam wrażenie, że zaleciało tandetą. Jak się wsłuchałam w tekst, to jakoś zamiast się wzruszyć, to parsknęłam śmiechem. Od początku wiedziałam, że będzie słodki Happy End. Wychodzi na to, że góra z górą się zejdzie ;)

ocenił(a) film na 10
Empiryczny

Mam silne wrażenie, że ta krótkometrażówka to hołd złożony pewnemu słynnemu Hawajczykowi.
https://www.youtube.com/watch?v=w_DKWlrA24k
Nie dość, że brzmi podobnie to jeszcze dotyczy wysp wulkanicznych a takimi są Hawaje

Silyen

Ja, gdy tylko usłyszałam pierwsze dżwięki melodii, od razu skojarzyłam ją z tą właśnie piosenką... przez pierwsze kilka sekund miałam wrażenie, że to właśnie to.. :)

ocenił(a) film na 6
Empiryczny

Jak to zaobaczyłem, to aż chciałem wyjść z kina. Totalne dno. Ani muzyka ani historyjka niczym nie zachwyca.

ocenił(a) film na 10
Empiryczny

Lawa nie dla każdego.
Dla mnie 3 razy TAK: Piękna melodia, wspaniały wokal w polskiej wersji, romantyczna historia...
Malkontenci powiedzą, że melodia irytująca, tekst słaby a historia oklepana.
No cóż nie każdy widzi drugie dno, to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, trzeba otworzyć serce.

A w kinie Obok nas grupka mamusiek z dziećmi niecierpliwie dopytywała, czy to dobra sala, czy to ta bajka, zamiast czerpać z przekazu LAW to zdenerwowane kobietki zakłócały innym seans.

P.S. Angielska wersja jest na YT
https://www.youtube.com/watch?v=nj-jT8ha9m4

ocenił(a) film na 9
Empiryczny

Uważam że jest genialna! Śliczna piosenka ubrana w ciepłe wokale i urzekająca, acz banalna historia. :)

ocenił(a) film na 8
Empiryczny

Piękna opowieść, świetna piosenka, a historia dla mnie wcale nie banalna- wzruszyłam się siedząc w kinie.

ocenił(a) film na 7
Empiryczny

Dla mnie ten wstęp u wulkanach to była najlepsza część filmu.

ocenił(a) film na 8
Empiryczny

Ta krótka historyjka była całkiem urzekająca ;) Piosenka wpadła mi w ucho.

Empiryczny

https://youtu.be/LXtI1kIYGoU
Do posłuchania;D

Empiryczny

Inspiracją do filmu LAVA była piosenka nieżyjącego od 18 lat hawajskiego wykonawcy https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I

ocenił(a) film na 10
Empiryczny

Pełna zgoda. Tylko Pixar mógł spowodować taką erupcję emocji. Krótki metraż świetnie oddał charakter dłuższej całości, w której twórcy zamieszali radość ze smutkiem (i nie tylko). Co do 'Inside out', powiem krótko: lampka znowu świeci pełnym blaskiem i mam wątpliwości, czy ktoś jeszcze w tym roku wkręci do kin mocniejszą żarówkę.
Przy okazji zapraszam na bloga: https://www.facebook.com/pages/HomoWirtualni/521575844539106?ref=hl
Pozdrawiam i oby szybko teraz w kinach nie nastała ciemność.

Empiryczny

Mnie też się bardzo podobała, przyjemna piosenka :)

Empiryczny

Mnie krótkometrażowa "Lawa" strasznie męczyła. Tandetna piosenka, słaba animacja, przewidywalna historia. Nie była to tylko moja opinia. Kiedy ja modliłam się by skończyli śpiewać, usłyszałam w rzędzie za sobą "No nareszcie! Już myślałem, że jeszcze małe wulkaniki będą śpiewać, uff..." Nie polecam.

Annkoo90

Padłem na komentarzu. Ja uslyszałem:

"Zabiję cię ty wulkaniczny kur**szonie" :D

ocenił(a) film na 8
Empiryczny

krótkometrażowy film o lawie był super. Przez chwilę myślałem, że wydałem 25 zł tylko na to, ale i tak było warto. śmię twierdzić, że ta krótka animacja była lepsza niż "W głowie się nie mieści". Świetna piosenka i genialna animacja. chętnie zobaczę to jeszcze raz nawet za kolejne 25 zł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones