PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273071}

W mroku zła

Broken
4,9 3 660
ocen
4,9 10 1 3660
W mroku zła
powrót do forum filmu W mroku zła

a nie kolejnego "młodzieżowego" slashera albo straszaka z niepokojącą muzyką, trzaskającymi drzwiami i straszydłami wyskakującymi nagle znienacka żeby wystraszyć widza.
Klimat jest mroczny, ciężki, przytłaczający, a w filmie nie brakuje bardzo nieprzyjemnych scen rodem z gore. Owszem, można narzekać na brak logiki działania głównej bohaterki na zasadzie "miała okazję, czemu tego nie zrobiła", na brak logicznego wyjaśnienia niektórych wątków, jeszcze na parę innych aspektów, dlatego nie oceniam bardzo wysoko, aczkolwiek w swojej kategorii film jest co najmniej przyzwoity. Daje po głowie i pozostawia przygnębiające wrażenie. Zakończenie nietuzinkowe i mocne, bardzo mocne. Jeszcze te "niewykorzystane sytuacje" można tłumaczyć w ten sposób, że główna bohaterka była tak wymęczona fizycznie i psychicznie, że nawet w tak oczywistych sytuacjach nie mogła działać racjonalnie. Zresztą, w filmach, a zwłaszcza w horrorach, można obserwować różne nielogiczne zachowania i nie może to dziwić.

ocenił(a) film na 2
guliver_filmweb

Rozumiem ze to ironia

ocenił(a) film na 6
braknicku87

Nie ironia. Widziałem już masę "horrorów" tylko z nazwy który były tak przeraźliwie nudne i zrobione na jeden schemat i o których na następny dzień zapominałem; ten nie jest jakiś dobry ale jak na swoją kategorię mocny, nietuzinkowy i pozostawiający odczucia po seansie, a to też się ceni w filmach. Oczywiście możesz mieć odmienne zdanie.

ocenił(a) film na 4
guliver_filmweb

jaki mocny z kat horror tortury to mocny jest Pila lub Matrys a ten za malo brutalny i krwawy i bez sensu duzo rzeczy by dac pozytynwa ocene

ocenił(a) film na 6
Metalowiec28

Martyrs to zupełnie inna liga, bardzo mocny i brutalny, wywierający wpływ na psychikę i dający do myślenia, co też trzeba bardzo cenić w horrorze. Piłę widziałem kilka części, 1. i 3. na pewno i jeszcze chyba dwie dalsze ale żaden z tych filmów specjalnie mnie nie zszokował ani nie zachwycił

ocenił(a) film na 4
guliver_filmweb

ja mowilem ze w Mroku zla nie jest mocny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones