PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240046}

W pogoni za szczęściem

The Pursuit of Happyness
8,1 270 597
ocen
8,1 10 1 270597
6,8 22
oceny krytyków
W pogoni za szczęściem
powrót do forum filmu W pogoni za szczęściem

Mentalność

ocenił(a) film na 10

Poza solidnym zastrzykiem emocji, które mi zaaplikowała ta produkcja, zwróciłem szczególną uwagę na jedną rzecz. Cecha, którą u amerykanów podziwiam - oni nie narzekają. Oczywiście Ch. Gardner jest postacią - można by rzec - jedną na tysiące, człowiekiem upartym i odważnym jak jasna cholera, takim który przetrwał najgorsze upodlenia od losu i nie zawahał się ani przez chwilę. Zastanawiałem się czy jego decyzje i wybory były podyktowane niesamowitą wiarą w słuszność tego co robił, czy może był jednak momentami lekkoduchem? Nie mnie to oceniać, jego historia zakończyła się szczęśliwie, wygrał i na to w pełni zasłużył. Najpiękniejsze zdanie w tym filmie: "Don't let somebody tell you, you can't do something" - ten film jest właśnie o tym... Gdyby nie to, że jest on oparty na prawdziwej historii, prawdopodobnie pomyślałbym, że to dobrze opowiedziana, wzruszająca bajka. Może jest to kwestią, już przeze mnie wspomnianej, mentalności Nas, Polaków? W wiekszości jesteśmy pesymistami, którzy narzekają nawet jeśli układa się nie najgorzej. Myślę, że nad tym warto się zastanowić, kiedy będziecie oglądać "W pogoni za szczęściem". Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones