PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240046}

W pogoni za szczęściem

The Pursuit of Happyness
8,1 270 537
ocen
8,1 10 1 270537
6,8 22
oceny krytyków
W pogoni za szczęściem
powrót do forum filmu W pogoni za szczęściem

BASED ON A TRUE STORY????.....................

alicja_g22

Film "Savior". Do tej pory chodzi mi po głowie melodia i scena z uspavanką (zaspi mi zaspi detence).

ocenił(a) film na 9
lanka

Jeden z najlepszych biograficznych filmów to bez wątpienia "Gandhi". Zabrakło go w waszych wypowiedziach. Dziwne....

ocenił(a) film na 10
lionmonk

Napiszę tytuły po angielsku, bo szczerze mówiąc nie znam polskich :)
"We Are Marshall", "Coach", "Glory Road", "Remember The Titans", "Miracle" - to sportowe, a oprócz tego: "Take The Lead", "Beautiful Mind", "Walk The Line", "Ray", "Hotel Rwanda", "Hurricane", "Apollo 13" ...
i jeszcze dużo innych, których obecnie nie pamiętam :P

ocenił(a) film na 10
Saphira_5

dzięki, też znam wiele ale ciężko sobie tak coś przypomnieć od kopa, a jakąś taką zajawke złapałem na takie filmy:]....

lionmonk

A mi się podobał "Odkupienie" (po angielsku redemption-the stan tookie williams story) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
LillyR_

Aaa, ogladalem Redemption, dobry dobry, a We Are Marshall normalnie mnie zlapal za serce -przyznaje sie..

lionmonk

Gridiron Gang po częsci związany ze sportem

ocenił(a) film na 10
lionmonk

Ja szczerze polecam ' The hurricane' z Denzelem Washingtonem. Historia boksera niewinnie skazanego za morderstwo i o walce jego i jego przyjaciół aby go z tego wyciągnąć. POLECAM!!

ocenił(a) film na 9
lionmonk

Człowiek w ogniu-naprawde bardzo polecam! Pod koniec tak zaczelam ryczec ze nie moglam przestac;]

Czlowiek ringu-rowniez swietny film;]

lionmonk

może "goodfellas"
chłopcy z ferajny??......

ocenił(a) film na 9
lionmonk

Polecam przede wszystkim "Blow" naprawde film wart obejrzenia......

ocenił(a) film na 7
dymek_boss

Ja wlasnie tez polecam 'Blow'. Zupelnie inny klimat niz Pursuit of Happyness, ale jak go ogladalem to az mi szczeka opadala ze to na faktach bylo (szczegolnie jak cale mieszkanie mieli w pudlach kartonowych - Ci co ogladali wiedza o co chodzi;).

ocenił(a) film na 9
lionmonk

Star Wars-y sa na faktach... tak slyszalem... :D

ocenił(a) film na 9
lionmonk

Mountain Patrol -swietny film oparty na faktach, chinskiej produkcji

ocenił(a) film na 10
Keitaro

Człowiek Ringu
Piękny Umysł

bardzo dobre filmy z Crowe'm w roli głównej :)

ocenił(a) film na 10
lionmonk

Top 10 Wg. Mnie

1.Hotel Ruanda
2.Siła i Honor
3.Człowiek Ringu
4.Dług
5.Monachium
6.World Trade Center
7.Lot 93
8.Piękny Umysł
9.Tytani
10.Pan Życia i Śmierci

lionmonk

Mi podobał się bardzo prosty, banalny, ale jednocześnie pouczający "Z podniesionym czołem" z The Rockiem i Johnym Knoxvillem :)

ocenił(a) film na 8
lionmonk

zdecydowanie najlepszy film, który bazuje na faktach autentycznych to "W imię Ojca" : ) Arcydzieło. (:

polecam gorąco. : )

lionmonk

dodałabym jeszcze może "Niebezpieczny umysł" i "Aviatora".

ocenił(a) film na 8
fickDich

biegając z nożyczkami (running with scissors) - ekranizacja autobiografii amerykanskiego pisarza opowiadajaca o jego dziecinstwie w domu psychiatry, zwiazku z 35 letnim gejem (w wieku 12 lat) i jego porypanej matce.swietny film.az trudno uwierzyc ze na faktach.polecam

użytkownik usunięty
fickDich

Do fickDich: Jaki sympatyczny nick XDD
The Snatch - najlepszy film, jaki widziałam (angielski humor xd)

lionmonk

Rzeczywiście film bardzo dobry. Widać że Will Smith dobrze wczuł się w tą rolę (w filmie Man in Black troche to wszystko było naciągane).
Ja oglądając ten film wczułem się w rolę głównego bohatera i powiedziałbym że nie było mu łatwo ale mimo swych niepowodzeń i tak dążył do osiągnięcia swojego celu i za to należą się brawa!!!
Może tak za połową filmu troszke "mnie znudził" ale naprawde warto obejrzeć jak nie ma się co robić.

Co do mojego top 5;
1)Man on fire - Człowiek w ogniu
2)Zielona mila
3)Smokin' Aces - As w rękawie
4)Pan Życia i Śmierci
5)Hotel Ruanda

pineska_3

Zielona mila i Smokin' Aces byly na faktach?:p pierwsze slysze ;) zielona mila byla na podstawie ksiazki, smokin aces raczej tez nie bylo na faktach :p a Pan Życia i Śmierci byl na faktach ale bardziej takich ogolnych a nie na jakis dokladnych, to taki trik na koniec filmu zeby ludzie bardziej o tym mysleli :p

lionmonk

Trochę podobny w klimacie, a też oparty na prawdziwej historii, jest film Lyncha "Prosta historia". Jest teraz w ramówce Zone Europa, więc co jakiś czas będzie w TV.

ocenił(a) film na 8
lionmonk

Polecam obejrzeć filmik "Człowiek z księżyca" z Jimmem Carreyem grającym amerykańskiego komika Andy Kaufmana.

ocenił(a) film na 10
peter82

osobiście nie podobał mi się ten film - ale możliwe, ze wtedy nie zrozumiałam go i powinnam raz jeszcze go obejrzeć...

lionmonk

1.Trzynastka.
2.W ciszy.
3.100 dziewczyn i ja.
4.Córka prezydenta.
5.Honey.
6.Dogonić marzenia.
7.Step up 1 i 2.
8.Wygrane marzenia.
9.Dziewczyna z sąsiedztwa.
10.Wredne dziewczyny.
11.Another Cinderella Story.
...xD...

ocenił(a) film na 9
xD_Natalka_xD

Mało w Twoim zestawieniu filmów biograficznych... A ze Step up to już przesadziłaś ;)

lionmonk

"Basquiat - Taniec ze śmiercią" polecam.

lionmonk

Ja polecam :
- ,,Przetrwać w Nowym Jorku'' (Basketball Diaries)
- ,,Wesprzyj się na mnie'' (Lean on Me)

lionmonk

Goryle we mgle:) polecam <za krótki> <za krótki>

ocenił(a) film na 9
lionmonk

no ostatnio oglądałam Into the eild. Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie oglądałam. Polecam go każdemu ^^

ocenił(a) film na 9
alex_67

*****Into the wild [mała literówka ;)]*****

ocenił(a) film na 9
alex_67

"Siła i Honor" z Robertem De Niro i Cubą Gooding Juniorem

ocenił(a) film na 9
WujekAngelo

Naprawdę polecam - kapitalny film. za krótki <br/> za krótki <br/>

ocenił(a) film na 10
lionmonk

Ja polecam Monster z Charlize Theron.....................

lionmonk

zdecydowanie najlepszym filmem biograficznym jest Piękny Umysł...

ocenił(a) film na 10
lionmonk

Mi się podobał też "Siedem dusz" ale to chyba nie true story - mimo to film bardzo prawdziwy, wzruszający... płakałam jak bóbr na końcówce.
Fajny też był "Magnolia"

lionmonk

Titanic. Jedyny film ktory mi przychodzi na mysl :)

lionmonk

"Monster" bardzo dobra historia i w dodatku na faktach, a oscar dla Chralie Theron całowicie zasłużony. naprawde polecam.

ocenił(a) film na 8
lionmonk

Zodiac Finchera number one..................................

Pani_Blue

Ej kurde obejrzałem kiedyś fajny film tytułu nie pamiętam ale wiem że był o dwuch gościach jedynym z nich był jakiś monter filmów którego grał brad pit a drugi to chyba jakiś biznesman i oni się poznali zaczeli się bić i otworzyli jakiś klan i w piwnicy baru po zamknięciu ludzie się tłukli u nich na ringu ktoś może zna tytuł?? najlepiej jak byści napisali na mail gribmx@tlen.pl
z góry dzięki

ocenił(a) film na 10
gribmx

ten film to fight club (podziemny krąg)a pytanie bez sensu bo wystarczyło by na filmografie pitta wejść

lionmonk

polecam:
Marzyciel
Blow
Pan życia i śmierci
Człowiek w ogniu
Gang z boiska
Opór - wojenny, luźno oparty na prawdziwych wydarzeniach ale bardzo dobry ;)
więcej nie pamiętam ;]

ocenił(a) film na 8
Johnny_D

"The Express" - biografia zmarłego młodo futbolisty Erniego Davisa.

ocenił(a) film na 7
Jooozek

midnight express
w imię ojca
dwa o podobnej tematyce ale ciężko o nich nie wspomnieć

Mati_cmg

Nikt nie wymienił Requiem For a Dream. Moim zdaniem lepszy od wszystkich wyżej wymienionych.

k_onrad

bo to nie TRUE STORY. Pytanie było jasne.

lionmonk

wątpie, że wszystkie wyżej wymienione filmy są oparte na faktach.
Moje ulubione filmy BASED ON A TRUE STORY - "Gia" i "Alpha dog"

ocenił(a) film na 8
kasian92

"Złap mnie jeśli potrafisz" < - dobry film ;- )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones