PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114094}

Wahadło, studnia i nadzieja

Kyvadlo, jáma a naděje
7,4 533
oceny
7,4 10 1 533
Wahadło, studnia i nadzieja
powrót do forum filmu Wahadło, studnia i nadzieja

9/10

ocenił(a) film na 9

Rewelacja. Krótkometrażówka, która trzyma widza w niepewności i straszy wyjątkowo ponurym klimatem. Atmosfera zagrożenia jest utrzymana w świetny sposób. Napięcie towarzyszy nam niemal non stop. Poza tym wszystkie wydarzenia oglądamy z perspektywy bohatera, co dodaje jeszcze dodatkowego dreszczyku. Na początku akcja toczy się powoli, lecz później z minuty na minutę przyspiesza. Ponadto te "papierowe" animacje tworzą tutaj wyjątkowy, makabryczny klimat. Na przestrzeni tych 15 minut nie ma mowy o tym, by widz nie przejął się fatalnym losem bohatera. W filmie nie usłyszymy żadnej muzyki, za to wspaniale wykorzystano tutaj różnego rodzaju dźwięki, które pobudzają naszą wyobraźnię (na przykład w świetnym zakończeniu). Trudno cokolwiek zarzucić temu filmowi. Mi podobał się tym bardziej gdyż klimat tego filmu wydaje mi się niesamowicie podobny do klimatu, w jakim utrzymana była gra PC "Thief: The Dark Project"... szczególnie kiedy bohater szuka ucieczki poprzez korytarze. Moja ocena: 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones