PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698178}

Wakacje Mikołajka

Les vacances du petit Nicolas
6,5 15 972
oceny
6,5 10 1 15972
5,5 4
oceny krytyków
Wakacje Mikołajka
powrót do forum filmu Wakacje Mikołajka

Myślałam, że ,,WM'' będą drugą częścią filmu ,,Mikołajek'', a podobno niewiele jest cech łączących
oba filmy. Możecie mi to wyjaśnić? Z tego, co wiem, reżyser jest ten sam i aktorzy grający rodziców
Mikołaja. A co z aktorami dziecięcymi? Może chłopcy są inni, bo tamci już nieźle podrośli? (W
,,Mikołajku'' mieli po ok.11 lat, teraz to już nastolatkowie. Swoją drogą, jestem ciekawa, jak teraz
wyglądają :) ) PS: widzieliście może ,,Wakacje...''? Co sądzicie o tym nowym filmie? Plakaty i
zwiastun nie wyglądają zachęcająco... :/ I jeszcze te dzieciaki... Dżodżo, Kryspin, Fortunat... Co to ma
być?! :(

Blau95

przeczytaj książkę a będziesz wiedział...

Agent_21

Przeczytałam wszystkie książki kilka razy -.- Jedynie jakieś wspomnienia o Dżodżu zaczęły mi świtać w głowie.

Agent_21

ten film nijak ma się do rewelacyjnej książki, poza kilkoma scenami nawiązującymi do książki, film ma całkiem inną fabułę, szkoda, cały urok książki polegał między innymi na oddaniu sposobu postrzegania świata z perspektywy małego chłopca, tutaj się to nie udało, wiele wątków których nie było w książce i w ogóle do filmu nic nie wnoszą.

ocenił(a) film na 7
Blau95

To nie jest kontynuacja (np. Mikołajek nie ma siostry), film też nie nawiązuje fabułą do części pierwszej. Aktorzy dziecięcy są inni - w końcu minęło już 5 lat, dzieci ktore grały głównych bohaterów już urosły. "Wakacje..." prezentują podobny typ humoru, jednak moim zdaniem mają bardziej rozbudowane wątki dotyczące i zrozumiałe dla dorosłych. Film jest zabawny, ale mam wrażenie, że ja bawiłam się na nim lepiej niż moje dzieci.

azosiolek

No tak, przypominam sobie, że o rodzeństwu Mikołajka mowa była tylko w tym jednym opowiadaniu... Dziękuję za opinię :) Chyba jednak nie obejrzę tego filmu.

Blau95

http://www.agencesartistiques.com/Fiche-Artiste/342982-maxime-godart.html

Maxime Godart-nasz "stary" Mikołajek :)

carlito124

Ciągle przypomina mi Kamila Stocha ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones