PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548035}

Wampirzyce

Vamps
5,0 7 633
oceny
5,0 10 1 7633
Wampirzyce
powrót do forum filmu Wampirzyce

Ostatnio czytałam książkę o wampirach i tam była wzmianka iż nie mogą być one fotografowane aparatem (lustrzanką) ale cyfrowym już tak. W tym filmie obydwie opcje nie pokazują wampirzyc, więc gdzie leży prawda?

DzielnaKasia

Myślę, że to zależy tylko od fantazji autora.

ocenił(a) film na 7
DzielnaKasia

Ja z kolei czytałam książkę w której można zdjęcie wampirowi zrobić cyfrówką, a tradycyjnym aparatem już nie. I że nie odbijają się one w lustrach. Z kolei w innej książce można zdjęcie wampowi zrobić każdym aparatem - bez różnicy, tylko z kolei one unikają zdjęć żeby się przypadkiem nie ujawnić.

Wszystko zależy od koncepcji, którą autor książki / filmu przyjmie, a koncepcji jest wiele.

Choć akurat ten motyw z lustrami ma odzwierciedlanie w - jakby to nazwać - ludowej mitologi i ma związek z brakiem duszy u wampirów. Niektóre koncepcje z brakiem wampira na zdjęciach też tak się tłumaczy.

ocenił(a) film na 7
DzielnaKasia

"Które to prawda?" odpowiedz jest banalnie prosta, żadne z powyższych lub wszystkie z powyższych zależnie od interpretacji,bo wszystkie książki/filmy o wampirach nie są dokumentem. A z kolei w filmach dokumentalnych o ludziach posądzanych w dawnych czasach o wampiryzm takich bredni nie usłyszysz. Z dokumentów polecam film który ostatnio oglądałem "Smithsonian The Vampire Princess" do znalezienia w sieci.

ocenił(a) film na 6
kombajn2_filmweb

O dziękuje Ci bardzo z wielką chęcią zobaczę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones