PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37294}
7,6 2 026
ocen
7,6 10 1 2026
Waterloo
powrót do forum filmu Waterloo

Arcy!

ocenił(a) film na 10

Jak dla mnie arcydzieło! Tysiące statystów w mundurach, dziesiątki dział i ogromne przestrzenie, a nie pustki jak w dzisiejszych filmach (albo pustki wypełnione sztucznością a le Władca Pierścieni). Można się przyczepić mundurów polskich lansjerów gwardii- powinny być zdaje się czerwone z granatowymi wyłogami, a nie granatowe z różowymi wyłogami. Zresztą ten szczegół nie psuje oglądania :)

ocenił(a) film na 10
ludzikw

Jak dla mnie też, Arcydzieło!
Gdyby tylko Bonaparte wygrał...
Nie byłoby WW1 ani WW2, tylko Zjednoczona Europa!

ocenił(a) film na 8
revan5_4

Gdyby nawet Napoleon wygrał, to nie byłoby żadnej zjednoczonej Europy, tylko następne kilka lat wojen, aż w końcu i tak by go pokonano przy okazji którejś z kolei koalicji, albo by umarł i wszystko by się i tak rozleciało bez niego.

ocenił(a) film na 8
ludzikw

Sceny z bitwy faktycznie robią ogromne wrażenie. Niestety, jak dla mnie, pierwsza połowa filmu jest trochę przegadana. Ogólnie dałbym 8,5/10.

ocenił(a) film na 8
ludzikw

Sceny bitew są epickie, tylko że brakuje mi "krwawego realizmu" - jak żołnierz dostaje kulke to powinno byc troche krwi, a nie ze tylko się wywraca w teatralny sposób. No ale coz - to nie Szeregowiec Ryan, lecz produkcja z 1970 roku. ;-]
W kazdym razie świetny film, naprawde ogromny rozmach, żadnego zawężania kadru, widzimy cale pole bitwy, no i kawal dobrze przedstawionej historii - bez naginania faktow, ubarwiania, z tego filmu mozna uczyc sie historii.
Gdyby i dzisiaj krecono takie filmy... Ech...

MajnaPelikan

krwawy realizmu jak to ujelas fajnie ujeto ( az za szczegolowo nawet ) w filmie "Sluga dwoch panow"

ocenił(a) film na 10
ludzikw

Niestety tutaj się mylisz. Mundury Polskich swoleżerów-lacierów Gwardii były amarantowe z granatowymi wyłogami. 2 pułk s-l Gwardii (holenderski) miał mundury czerwone z niebieskim wyłogiem. Polacy pod Waterloo walczyli jako 1szy szwadron 2 p s-l Gwardii, ale mięli prawo azchowania swego munduru, więc poprawność historyczna została zachowana. Pozdrawiam

ludzikw

Ale Władcę Pierścieni to Ty szanuj!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones