PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 661
ocen
7,6 10 1 218661
7,9 41
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Hej.
Ostatnio myślałem, czy "przerysowanie" auta było konieczne...
Handlarz kupujący samochód w Niemczech dostaje brief i stare tablice. Oczywiście tablice jak i samochód w Niemczech są wyrejestrowane i handlarz sprowadza takie auto lawetą do Polski. W Polsce kupujący dostaje brief, fakturę VAT marża lub 24 (czas umowę na niemca czyli umowę inblanco...) i lawetą wiezie auto do domu w celu wykonania przeglądu w SKP i zarejestrowania pojazdu w WK.
Oczywiście wiele osób po kupnie od handlarza nie bierze lawety tylko ryzykuje i wraca do domu na Tych wyrejestrowanych tablicach (nie są to tablice zjazdowe z datą ważności) i jak policja złapie jest mandat plus koszta lawety na parking policyjny aż do momentu zarejestrowania. (To miał na myśli policjant mówiac, że na takich tablicach rekwiruja). To tak w skrócie.

Wydaję mi się, że policja wykorzystała niewiedzę Wieśka- dialog: "na takich tablicach rekwirujemy". Wiesiek się wystraszył bo nie wiedział że to tak naprawdę nic poważnego, policjanci zwęszyli łatwa kasę. Bajer o kradzieży itp... Kto wie czy w ogóle było przebicie vinu, być może mieli kogoś znajomego z WK- załatwili legalne tablice, miękki dowód itp. (trochę naciągane bo akcja dzieję się w nocny weekend, ale to wieś... ludzie przekupni...)

Zapraszam do dyskusji
Ps do kontrabasu dziadka wsadził Wiesiek i Mundek- scena wyprowadzki Eluski jak się drze do Wieśka że Mundek jej powiedział jak potraktowal dziadka po śmierci- sugeruje że to oni schowali dziadka ..


marcinw899

Jak sie kupuje auto w niemczech to takie rejestracje jakie mialo audi sprzedajacy rekwiruje i zaklada się tymczasowe z żołtym lub czerwonym paskiem. Stad policjanci od razu wiedzieli ze wóz musi być kradziony.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

sprzedający nic nie rekwiruje (często zostawia blachy- maja one niszczone " to kolko" w środku tablicy" i tyle. Lub jeśli faktycznie zabiera to tez nic nie stoi na przeszkodzie- wóz ląduje na lawecie i tyle- handlarz może legalnie przewieźć wymeldowane aut bez tablic na lawecie i w Polsce sprzedać je legalnie na fakture 24 lub marze, a potem Ty je z kompletem dokumentów rejestrujesz w PL .Tablice zjazdowe z czerwonym paskiem luz żółtym to inna para kaloszy (na czerwonych można legalnie wracać do Polski, na żóltych poruszac sie tylko po terenie Niemiec). Na czerwonym paskiem luz żółtym handlarze bardzo rzadko sprzedają.
Teraz pytanie czy policjanci wykorzystali niewiedze wieska czy to po prostu uproszczenie rezysera i szukam dziury w całym ;)

marcinw899

Na żółtych też można jeździć w Polsce tylko krócej. Sam kupiłem takie auto jeździłem tylko nim krócej, byłem na tych blachach w SKP i diagnosta nic nie mówił.

ocenił(a) film na 9
marcinw899

Dziadka do futerału schował Wilczak z ekipą, bo dziadek miał w ręce telefon Wilczaka. Wojnar cały czas do niego wydzwaniał i wtedy muzycy go odkryli w tym futerale. A z tym co Mundek powiedział chodziło o to, że Wojnar razem z Mundkiem najpierw dziadka w kiblu schowali i zamknęli od środka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones