PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720531}
6,5 14 003
oceny
6,5 10 1 14003
7,2 4
oceny krytyków
Whiskey Tango Foxtrot
powrót do forum filmu Whiskey Tango Foxtrot

Bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Po ocenie na FW i początku filmu z paroma żartami o seksie itp, myślałem, że będzie to głupia komedyjka wywołująca raczej zażenowanie niż uśmiech. Na szczęście żarty były serwowane w małych porcjach oraz w odpowiednio oddalonych od siebie sekwencjach. Natomiast prawdziwe sedno tego filmu, czyli wojna widziana oczyma laika, jest świetne. Im bliżej zakończenia, tym bardziej mi się podobał. Film wojenny nieepatujący przemocą i patosem. Naprawdę polecam, nie kierujcie się oceną ogólną.

ocenił(a) film na 9
Mrulevsky

Zdjęcia oscarowe. Fey przynajmniej na nominację. Freeman świetny. Rewelacyjny Abbott. Odstawała niestety Margot, stąd oceny ról nieco szokujące. Mnogość kwestii poruszonych w filmie, z których każda nadaje się na wieczorne przegadanie w dobrym towarzystwie i przy dobrym winie/whiskey. Bardzo dobry dramat. Chyba jeden z 3-4 najlepszych filmów na faktach ostatnich 5 lat, a może dekady. Niedosyt, bo kolejne 25 minut byłoby mile widziane.

ocenił(a) film na 8
Denny_Crane

zgadzam sie, ze film jest dobry i niedoceniony, bardzo solidny, ale z zupelnie innych powodow... wlasnie lekkosc historii/ prezentacji, dobry i czesty (przynajmniej w 1-szej polowie) humor/ zart, i swietni Margot Robbie oraz BBT w pobocznych rolach stanowia o sile filmu. ogolnie aktorstwo jest na wysokim poziomie, ale zeby nie docenic Robbie, ktora zagrala swietnie na 2-gim planie? i zeby doszukiwac sie "wieloplaszczyznowosci"/ glebi, czy tez jakiejkolwiek filozoficzno-spolecznej interpretacji na temat wojny, w tym lekkim, ale madrym filmie, ktory wlasnie o wojnie wbrew pozorom nie jest? a przynajmniej nie jest na 1-stym planie. to prosta, gorzka, ale tez lekka i zakrapiana dobrym humorem historia o ludziach, o ich postawach, o wyborach, o absurdach, w kontekscie interwencji zbrojnej USA w Afgqnistanie. na pewno nie jest to zaden traktat i wojnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones